Java destekli ücretsiz navigasyon yandex

Sponsorlu Bağlantılar

gonuldostu82

gonuldostu82

Üye
    Konu Sahibi
Java destekli ücretsiz navigasyon yandex
Merhaba arkadaşlar öncelikle şunu dile getireyim ,proğram Google maps gibi internet bağlantısı
üzerinden çalışıyor.

Bu proğramın Google maps dan ayıran özelliği haritaları telefona indirip
internet bağlantısı olmadan kullanabiliyor olmanız

ayrıca Google maps 3.0.2 (java)da en son sürüm
2008’in haritaları mevcut , benim verdiğim Yandex te 2011 in haritaları mevcuttur.

Şimdi konuya gelelim internet bağlantısı olmadan navigasyonu kullanma;

bunun için telefonumuzda GPS (uydu bağlantısı) olması lazım ;

telefondan menü/ayarlar/telefon ayarları/gps ayarları/gps ayarlardan veri indirin
( profilden wifi konumu seçerseniz ücretsiz iner )sonra gps
konumdan en az 3 uydu bulmanız gerekiyor

Cepten yukarıdaki linke girip java uygulamayı telefonumuza indirelim wifi mevcut ise onu kullanalım.

Telefonunuzu proğram otamatik tanır ve hemen kuruluma geçersiniz yada yönlendirmeleri takip ederek kurunuz.

Kurulum esnasında tüm sorulara evet diyelim ve uygulamayı çalıştıralım.

Buraya kadar her şey normal ise haritalar telefona nasıl indirilir nasıl kullanılır onu anlatacağım

Not: Eğer (internet paketiniz var ise bunlarla hiç uğraşmayın direk o şekilde kullanın )

1)Menü/rota/rota ayarları A başlangıç noktası(+şeklinde gösterilir) B ise bitiş kendiniz harita
üzerinden bir yol tarifi alın benden tavsiye ilk rotanız 3 5 km gibi olsun şimdilik çok büyük yapmayın
biraz tecrübe edinip sonra yaparsınız .Ben 90 metre yada 180 metre uzaklıktan deneme yaptım gayet güzel oldu.
Tam olarak bir navigasyon yapamıyoruz onu da dile getireyim ses tarifi yoktur ve aldığınız yol tarifi sadece internet bağlantısı olduğunda çalışır.

İnternet bağlantısı olmadan ise ;

Menü/haritalarım /etiket yerleştirin dediğinizde (+) şeklindeki yere işaretle dediğinizde o an
haritada nereyi gösteriyorsa oraya yıldız şeklinde bir simge koyuyor evet böyle bir özellik var ;

Ben şahsen bir yerden döneceğim zaman 100m gerisinden sola döneceksem sola, sağa döneceksem
sağa bir etiket yerleştiriyorum ve döneceğim zaman yolun üstüne de bir etiket koyuyorum yani yolda hata yapmamak için sizde kendinize göre böyle etiketler ile ses yerine simgeler ile yol tarifi alabilirsiniz.

Özetleyecek olursak ; rota tarifi alınız/etiketler ile kendi çapınızda bir yol tarifi
belirleyiniz ve yol tarifi aldığınız tüm haritayı telefonunuzdan gezininiz çünkü proğram otamatik kayıt kapıyor , hepsi bu kadar .

2)Şimdi telefondan menü/ oyunlar/diğer/bağlantılar/oluştur burdan sanal bir bağlantı oluşturun ve
onu seçin yani internet bağlantısı olmadan navigasyonu çevrim dışı olarak kullanacağız(beleş yani):)

3)Bakım için ; her şeyin mutlaka bir bakımı var bununda kullanmadığınız zaman yada çok

kurcaladığınızda arada bir menü/ayarlar/ geçmişi sil birde menü /haritaları temizle yapınız yada

yaptığınız haritaları silmek istediğinizde menü/ayarlar/önbelleği temizle yapınız

sonra hafıza kartından yandex klesörünü tamamen silin.

He aklıma gelmişken onu da söyleyeyim birde etiketleri kaldırmak için

menü/haritalarım/etiketler çıkan sayfada etiketlerin isimleri olacak tıkla ve sil.

Ayrıca tercihlerden uydu bakışı bile yapabiliyorsunuz.

Benden bu kadar hadi hayırlı olsun güle güle kullanın.

Criver

Üye
peki bu gps 3d mi gideceğimiz yeri gösteriyor mu?

gonuldostu82

gonuldostu82

Üye
    Konu Sahibi
3d desteği anroid ve iphone da mevcut java desteklemiyor gideceğiniz yeri buluyor ve gösteriyor.

Üst Alt