jar jad uzantılı programların isim ve ikonlarını değiştirme

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

cuneyd761

Üye
    Konu Sahibi
jar jad uzantılı programların isim ve ikonlarını değiştirme
Elimde jar ve jad uzantılı iki dosya var. Telefonda güzel çalışıyor fakat ben ikon ve adını değiştirmek istiyorum.
İnternette bir kaç yöntem buldum fakat eski yöntemler tekrar sorayım dedim.
Aslında bu dosyaları extract edebiliyorum içindekileri görüyorum mesela icon.pgn yi değiştirdim fakat tekrar nasıl jar yada jad yapıcağım hakkında bir fikrim yok.

The-Hacker

The-Hacker

Üye
tüm dosyaları 7-zip le .zip arşivi yap. Sonra uzantısını .zip ten .jar a çevir.

cuneyd761

Üye
    Konu Sahibi
tüm dosyaları 7-zip le .zip arşivi yap. Sonra uzantısını .zip ten .jar a çevir.

Hmm..
.zip uzantısını .jar yaptım dediğin gibi, telefona yüklenirken bir yerde takıldı dosyanın bozuk olduğunu bildiren bir ekran çıktı. Tekrar denedim bu sefer fazla oynamadım ,sadece icon.png yi aynı boyuttaki başka bir icon.png ye değiştirip yaptım.Sonuc yine aynı oldu.

u_cosar

u_cosar

Üye
jar dosyasını pc de winrar ile aç içinde ikon yazar ismini ise mainfest diye bi klasör var içinde bi dosya var onu not defteri ille aç name yazan yeri düzelt hatta vendor yaazan yeri adınıda yazarsan Yapımcısı sen olursun.Yazlız dikkat et ikon resiminin uzantısı aynı olmak zorunda mesela ikon.png sen onu ikon.jpg diye yaparsan oyun ikonu çalışamaz sonra winrar dan çıkarken değişikler kayıt edilsin mi diye sorar kabul et bukadar

cuneyd761

Üye
    Konu Sahibi
jar dosyasını pc de winrar ile aç içinde ikon yazar ismini ise mainfest diye bi klasör var içinde bi dosya var onu not defteri ille aç name yazan yeri düzelt hatta vendor yaazan yeri adınıda yazarsan Yapımcısı sen olursun.Yazlız dikkat et ikon resiminin uzantısı aynı olmak zorunda mesela ikon.png sen onu ikon.jpg diye yaparsan oyun ikonu çalışamaz sonra winrar dan çıkarken değişikler kayıt edilsin mi diye sorar kabul et bukadar

İstediğim bilgilendirmeler manifest te yazıyormuş,ordan ismini değiştirdim. iconda zaten problem yoktu.
Dosyanın bozuk olması da extract işlemini gerçekleştirdiğimde bir üst klasör oluşturulması ve benim gerekli işlemleri gerçekleştirdikten sonra bu klasoru yani bir üst klasoru zip lememden kaynaklanıyormuş.

Yardımlarınız için teşekkürler ;)

zi-akl

zi-akl

Üye
kardeşler Allah razı olsun sayenizde kendi sevdiğim ikonu opera tarayıcıma koydum :D kendinize iyi bakın çok teşekkürler adınıda değiştirdim :heyo:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...