İzmir'de 5.0 büyüklüğünde deprem

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Haydar

Haydar

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
İzmir'de 5.0 büyüklüğünde deprem
Merkez üssü İzmir körfezi olan bir deprem meydana geldi. Depremin büyüklüğü 5.0 olarak açıklandı..
01.05.2012 17:42

Ayrıntılar gelecek..İzmir'de 5.0 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü'nden alınan bilgiye göre, saat 17.48'de merkez üssü İzmir Körfezi olan 5.0 büyüklüğünde deprem kaydedildi.

İl merkezinden de hissedilen depremde ilk belirlemelere göre can veya mal kaybı olmadı.

Geniş bir alanda hissedilen deprem 12,2 kilometre derinlikte meydana geldi.

Sarsıntının, İstanbul'dan oldukça hafif de olsa hissedildiği bildirildi.

İzmir Valiliği Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi Başkanı Vali Yardımcısı Mustafa Aydın, İzmir'deki depreme ilişkin ''Olumsuz bir durum tespiti veya bildirimi yok'' dedi.

Aydın, AA muhabirine yaptığı açıklamada, merkez üssü İzmir Körfezi olan 5.0 büyüklüğündeki depremin ardından İzmir merkez ve ilçelerdeki durumla ilgili görüşmeler yaptıklarını, kendilerine iletilen herhangi bir problemin olmadığını söyledi.

İlçelerle görüşmelere devam ettiklerini kaydeden Aydın, ''Olumsuz bir durum tespiti veya bildirimi yok. İlk tespitlere göre can ve mal kaybı yok'' dedi.

Öte yandan Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü'nden alınan bilgiye göre, 5.0 büyüklüğündeki depremin ardından merkez üssü yine İzmir Körfezi olan 3.2 ve 3.3'lük iki deprem daha kaydedildi. Zaman

Oğuzhan

Oğuzhan

Üye
duş alıyodum deprem olduğunda :D ama bana daha az gibi geldi merkez üssü neresi acaba:hmmm

Haydar

Haydar

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Ayrıntılar Geldi

Oğuzhan

Oğuzhan

Üye
iyi yaa bişey olmaz :pro:

ultrayer6

ultrayer6

Üye
Sözlükte takılıyordum o sırada, baktım izmirli badiler yazmaya başlamış "sallanıyoruz" diye, aha dedim deprem oldu izmir'de.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...