"Izdıraplı geçen 12 gün..."

Sponsorlu Bağlantılar

arslanla

arslanla

Üye
    Konu Sahibi
"Izdıraplı geçen 12 gün..."
Fenerbahçe'nin eski takım kaptanı Alex de Souza, sarı lacivertli takımdan ayrılıp, Brezilya'ya dönme kararını ''ızdıraplı geçen 12 günden sonra aldığını'' belirtti. Alex, FIFA.com'da yayımlanan demecinde, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ile ofisinde yaptığı görüşmeye ilişkin ''Başkan ile konuşmaya gittiğimde teknik direktörle benim
aramda bir diyalog yolu açacağını ve ortalığı
sakinleştireceğini düşündüm ama öyle olmadı. Bana, eğer kalmak istiyorsam genç takımla
antremanlara devam etmem gerektiğini ve gitmek istersem de kapının açık olduğunu söyledi. Ben teknik direktörün kararı ile hemfikir değildim. O yüzden o anda gitmeye karar verdim. Kafam davul gibiydi'' ifadesini kullandı. Yaşanan olaylardan sonra İstanbul'daki evinin önünde çok sayıda taraftarın toplandığını ve o an ''evde kalıp beklemenin, olayın sakinleşmesinin en iyisi olduğunu düşündüğünü'' dile getiren Alex, şöyle devam etti: ''Ama aynı gün farkına vardım ki işler öyle olmayacaktı. Duygularım açısından benim için zor bir durumdu. En kısa zamanda ülkeden ayrılmaya karar verdim. 12 günde her şey somutlaştı. Çok ızdıraplı geçen 12 gün ve gece oldu. Daha sonra Brezilya'ya ne zaman döneceğimi düşünmeye başladım ve en sonunda başladığım kulübe Coritiba'ya geri dönmenin en doğrusu olacağına karar verdim. ''Neden Coritiba?'' sorusuna ise Alex, ''Bir çemberin içinde dönüyor gibiydim. Bu kulüpten çıktım, Palmeiras'a ve daha sonra Avrupa'ya gittim. Şimdi de bu çemberi kapatmak için başladığım kulübe geri dönerek düğümü tamamlamak istiyorum'' yanıtını verdi. Kendisi açısından Brezilya'ya dönüşünün en zor yanının ''sahada değil özel hayatta olduğunu'' vurgulayan Alex, ''Çünkü ailemin İstanbul'da çok düzenli bir hayatı vardı. Ben Fenerbahçe ile sözleşme yenileyip, futbolu orada bırakmayı düşünüyordum. İstanbul'da çok iyi yaşıyordum. Ülke ve şehir, eşimin çok hoşuna gitti'' ifadesini kullandı. Coritiba'da detaylarla çok ilgilenen modern bir teknik kadro olduğunu belirten Alex, bu zamana kadar gösterilen çabaların meyvelerini toplamaya başladıklarını aktardı. Coritiba'da iyi bir performans göstermesine rağmen Brezilya Milli Takımı'na yeniden çağrılma olasılığı görmediğine değinen Alex De Souza, şunları kaydetti: ''Artık belli bir yaşım var ve beni heyecanlandırmıyor. İyisiyle kötüsüyle yaşananları geçmişte bırakıyorsun. Artık eleştiriler beni geçmişteki gibi aynı ölçüde etkilemiyor. Futbolda her şeyin çok hızlı şekilde değişebileceğini biliyorsun. Her ne olursa olsun insanların Coritiba ve benim aktüel durumumdan konuşması neşeli bir şey."

smh60

smh60

Üye
Ahh alex ah seni yollayanlarda suç

DiaBLoS

DiaBLoS

Moderator
Kral gözüm de tütüyorsun be ...
Senin gibisi gelmedi...Gelmesi de imkansiz ...

codblackops2

codblackops2

Üye
Aslında alexin gitmesi bir bakimada iyi oldu diye düşünüyorum :hmmm

Tamam tamam kizmayin kralex 1 numaradir da o fbdeyken oyun resmen onun uzerine kuruluyordu o gitti oyuncular takim ruhunu iyice benimsedi ve uefada da yari finale çıktık :hmmm

Yanlış dusunuyorda olabilirim

Oğuzhan

Oğuzhan

Üye
Futbolun Alex uzerine kurulmasini dogru bulmuyordum. Ama mis gibi oynayan futbolcuyi once kadro disi birakmak sonra da gondermek... Ne diyecegimi bilemiyorum yani. Aykut Kocaman'in gitmesini istiyordum, gitti. Sira Aziz'de...

codblackops2

codblackops2

Üye
Ha tabii o sekilde yollamak hiç ama hic yakismadi ne teknik direktore nede başkana. .boyle bir efsanevi oyuncuyu ..

Oğuzhan

Oğuzhan

Üye
Hep hayal ederdim. Alex futbolu burada birakacak ve antrenor olacak.
Alex'in hatalari yok muydu? Vardi... Aykut Kocaman beni kiskaniyor falan... Dogru olabilecegini dusunmedim de degil. Rekoru kiramadan gonderdiler. Kolay kokay kiracak kimse de cikmaz.

codblackops2

codblackops2

Üye
Insallah bir gun fenere tekrar doner.

Twitter adresinde biri kaptan bir gün fenere geri donmeyi düşünüyor musun demisti o da hayir demisti :hmmm

Oğuzhan

Oğuzhan

Üye
Belli olmaz. Donebilir. Ama Aziz Yildirim varken donmez.

Üst Alt