İyi Başladık: 75-67

Sidretül Münteha

Üye
    Konu Sahibi
Beko Basketbol Ligi ilk haftasında yenilenen Abdi İpekçi Spor Salonu'nda oynanan karşılaşmada Fenerbahçe Ülker, Kepez Belediye'yi 75-67 mağlup etti.

Fenerbahçe Ülker'in cezası nedeniyle seyircisiz oynanan karşılaşmada Sarı Lacivertliler, Semih Erden ile maçın ilk sayısını bulurken konuk ekip Kepez Belediye Bradley Buckman'ın elinden bulduğu üç sayılık basket ile 2-3 öne geçti. Bu dakikadan sonra Jovo Stanojevic ve Brad Buckman ile üst üste sayılar üreten Kepez Belediye 2-8 öne geçti. Pota altında Semih Erden ve Oğuz Savaş ikilisi ile sayı üretmeye çalışan Fenerbahçe Ülker, rakibinin skor avantajını lehine çevirmeye çalışsa da Kepez Belediye maçın ilk 5 dakikalık bölümünü 8-14 önde geçti. Bu dakikadan sonra iki takım da karşılıklı sayılar üretirken Fenerbahçe Ülker çeyreğin son 3 dakikasına girilirken Oğuz Savaş'ın basketiyle skoru 14-17'ye taşıdı.

Farkın 3 sayıya kadar inmesinin ardından yeniden oyuna ağırlığını koymaya çalışan Kepez Belediye Fatih Solak'ın serbest atıştan kazandırdığı sayılarla ilk periyodun son 1.30 dakikasına 17-21 önde girdi. Yine Fatih Solak ve Ersin Görkem ile son dakika içinde sayılar üreten konuk takım karşılaşmanın ilk çeyreğini de 17-27 önde tamamladı.

İkinci çeyreğe ise hızlı başlayan taraf Fenerbahçe Ülker oldu. Sarı Lacivertliler, yakaladıkları 9-0'lık seri ile farkı 1 sayıya indirdi ve skoru 26-27 yaptı. İkinci çeyreğin ilk dakikalarında bocalayan ve üst üste top kayıpları yapan Kepez Belediyesi ikinci çeyreğin ilk basketini Ersin Görkem'in üçlüğü ile bulduğu ve 26-30 öne geçti. İkinci periyot oldukça çekişmeli bir mücadeleye sahne olurken Kepez Belediyesi skor üstünlüğünü elinde tutmayı başardı.

İlk yarının son 3 dakikasına konuk ekibin 32-34'lik üstünlüğü ile girilirken Emir Preldciz'in 3 sayılık basketi Fenerbahçe Ülker'i 35-34 öne geçiren basketKepez Belediye ilk yarıyı da 35-38 önde tamamladı. oldu. İlk devrenin btimine 1 saniye kala Bora Sancar'ın turnikesinde sayı bulan

Mücadelede ikinci yarı iki takımın da karşılıklı sayılarıyla başladı. Ev sahibi Fenerbahçe Ülker Oğuz Savaş ve Ömer Aşık ikilisi ile sayılar üretirken Kepez Belediye'nin sayıları ise Alex Gordon'dan geldi. Ömer Aşık'ın turnike basketiyle skora eşitlik getiren Fenerbahçe Ülker (41-41) Ersin Görkem'in üst üste ürettiği sayılara engel olamadı (41-45) Oğuz Savaş ve Gordon Giricek ile skoru bir kez daha eşitleyen Fenerbahçe Ülker (45-45) Kepez Belediye'nin sayılarına engel olamadı ve konuk takım üçüncü çeyreğin son 3 dakikasına 46-49 önde girdi. Bu dakikadan sonra baskısını arttıran Fenerbahçe Ülker, Lynn Greer'in basketiyle 50-49 öne geçerken kalan sürede atılan karşılıklı basketler Fenerbahçe Ülker'in skor üstünlüğünü değiştirmedi ve Sarı Lacivertliler final periyoduna 53-50 önde girdi.

Final periyoduna da Lynn Greer'in sayısı le başlayan Fenerbahçe Ülker Emir Preldzic ile skoru 58-52 yaptı. Skor avantajını rakibine kaptıran Kepez Belediye ise Jovo Stanojevic ve Fatih Solak ile rakip potada sayılar buldu ve skor 58-54 oldu. Lynn Greer ve Ömer Aşık ile rakip potada yeniden sayılar üreten Sarı Lacivertliler skoru 61-54'e taşıdı. Bu dakikadan sonra iki iki takım da karşılıklı sayılar bulurken Fenerbahçe Ülker maçın son 5 dakikasına 65-59 önde girdi. Tarency Kinsey'in üç sayılık basketiyle Sarı Lacivertliler skoru 68-59'a taşırken Kepez Belediye Alex Gordon ile farkı 7 sayıya indirdi (68-61) Bu dakikadan sonra iki takım da karşılıklı sayılar bulurken Fenerbahçe Ülker Lynn Greer'in sayılarıyla farkı 10 sayıya kadar çıkardı (75-65) Kalan sürede üstünlüğünü sürdüren Fenerbahçe Ülker karşılaşmayı 75-67 kazandı.

FENERBAHÇE ÜLKER (75): Willie Solomon (3 rkibaund, 3 asist), ÖmerLynn Greer 9 (2 ribaund, 3 asist), Oğuz Savaş 10 (7 ribaund, 2 asist), Tarence Kinsey 14 (8 ribaund, 2 asist), Ömer Aşık 5 (3 ribaund), Serhat Çetin 5 (5 ribaund, 1 asist), Emir Preldzic 12 (2 ribaund, 3 asist) Onan 4 (1 ribaund), Semih Erden 10 (3 ribaund, 1 asist), Gordon Giricek 6 (1 ribaund, 2 asist),

KEPEZ BELEDİYE (67): Erdem Türetken 2 (5 ribaund), Bora Sancar 2, Jovo Stanojevic 15 (5 ribaund), Cüneyt Erden 5 (2 ribaund, 7 asist), Alex11 (2 ribaund, 3 asist), Bradley Buckman 10 (9 ribaund), Fatih Solak 6 (2 ribaund, 1 asist) Gordon 14 (2 ribaund, 2 asist), Barış Güney 2 (2 ribaund, 2 asist), Ersin Görkem

1.PERİYOT: 17-27

2.PERİYOT: 18-11

3.PERİYOT: 18-22

4.PERİYOT: 22-17
Kaynak: DHA

 
  • Beğen
Tepkiler: Dogus Pertez ve DiaBLoS
DiaBLoS

DiaBLoS

Moderator
Tebrikler , güzel maçtı gerçekten.. Kepez çok iyi takım kurmuş..Zorladılar Fenerbahçeyi..

Sağol Melek , haber için..
 

Sidretül Münteha

Üye
    Konu Sahibi
Rica Ederim Ali.
 
Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
Geçen seneye göre çok daha iyi olmamız gerektiğini düşünüyorum.
 
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt