İsveçli bilim adamları YİNE YAPTI YAPACAĞINI!(YENİ BİR BULUŞ)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
oguzkagan11

oguzkagan11

Üye
    Konu Sahibi
İsveçli bilim adamları... Evet, yine onlar! Yine yeni bir buluş! Bakın bu sefer ne keşfettiler?


[SIZE=+0][/SIZE]Dünyanın dört bir yanındaki bilim adamları, çevre dostu, ucuz ve kulanı kolay enerji kaynakları üretmek için adeta birbirleri ile yarışıyorlar. İsveç'ten gelen bir haber ise oradaki bilim adamlarının bu yolda ilginç bir aşama kaydettiklerini ortaya koydu. Polipirol adlı bir malzemenin yardımıyla enerji depolayabildiklerini ve bu enerjiyi kullanabildiklerini keşfeden bilim adamları bu sayede çok ince ve doğa dostu piller üretmeyi başardılar.
İnsan saçının sadece 50 binde biri genişliğinde üretilebilen bu malzemenin diğer bir avantajı oldukça ucuza mal oluyor olması. Geleneksel pillerden daha hızlı şarj olabilen bu yeni piller, ucuz olmalarına rağmen çok fazla enerji depolamak için uygun değiller. Bu yüzden en azından şu an için bu pilleri cep telefonu veya diz üstü bilgisayarlar gibi araçlarda kullanmak yerine, kullanıp atılacak, özel ışıklı hediye paketleri veya tebrik kartları için son derece uygun olduğu düşünülüyor. Kötü haber ise bu ince enerji kaynaklarının günlük kullanıma girebilmesi için yaklaşık 20 yıllık bir süreç geçmesi gerektiği ön görülüyor.

BİR TEŞEKKÜRÜ ÇOK GÖRMEYİN.ALINTIDIR.
 
  • Beğen
Tepkiler: molodoy7

slet95

Üye
İlginç Bir Haber
 
Catty

Catty

Emekli Yönetici
Benim duyduğum haber ise bu haberin tam tersi niteliğinde.
O haber şu ki ;
Öyle piller yapılacakmış ki Kişisel bilgisayarımızın başında kaç günlerce faydalanabileceğimiz türden.
 
oguzkagan11

oguzkagan11

Üye
    Konu Sahibi
ama bu türün özelliği ucuz olması :)
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt