İstediğiniz FW'yi Hackleyin [JAF Kullanabilenler İçin Kısa Anlatım]

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
İstediğiniz FW'yi Hackleyin [JAF Kullanabilenler İçin Kısa Anlatım]
Bu anlatımı kendi telefonunuzun orjinal firmware'sinin hacklenmesi üzerinden anlatacağım. Tüm FW'lere uyacağını düşünmekteyim.

Size lazım olan programlar: JAF, Nokia Firmware Editor, Navifirm (veya forumdan edindiğiniz orjinal FW dosyalarıda olur)

1) Önce kendi telefonunuza uygun FW dosyalarını Navifirm'den indirin. Navifirm ile ilgili anlatımlar forumda mevcuttur.

2) Nokia Firmware Editor'u açın ve sol bölmesine kendi FW dosyalarınızdan Rofs2 uzantılı dosyayı sürükleyip-bırakın. Böylece kendi FW'niz açılacaktır.

3) Ekteki InstallServer Hack.rar arşivinin içindeki 'sys' klasörünü, Nokia Firmware Editor'ün sağ bölmesindeki 'sys' klasörünün üzerine sürükleyip-bırakın.

4) Nokia Firmware Editor'un üst kısmındaki butonlardan Repack'e tıklayın. FW dosyalarınızın arasında bir tane '_Rebuilt' uzantılı Rofs2 dosyası oluşacaktır.

5) JAF ile flaşlama yöntemini kullanarak (forumda JAF anlatımları mevcut) '_Rebuilt' uzantılı Rofs2 dosyasını flaşlayın. Bilmeyenler için, FW'nizin RM koduna göre dosyaları attığınız klasöre (ör: RM-356) yine kendi FW dosyalarınızı kopyalayın. Yalnız elinizde iki tane Rofs2 dosyası mevcut. Biri '_Rebuilt' uzantılı diğeri ise orjinal ismiyle. Burada '_Rebuilt' uzantılı dosyayı alacaksınız. Daha sonra bu dosyaları RM-356 klasörüne atın. RM-356 klasöründe Rofs2'nin '_Rebuilt_ uzantısını silin.

6) JAF'tan Use Inı (INI Kullan) seçeneği ile flashlama yapın. Bundan sonra FW'niz kalıcı olarak hacklenmiş olacaktır. İstediğiniz her türlü imzasız uygulamayı yükleyebilirsiniz.

Anlatım tamamen bana (Rambo_FT) aittir ve :maxicep:'a hediyemdir :oke:

• Beğen
Tepkiler: ta7eR, Steve Jackson ve anılbaran

anılbaran

anılbaran

Üye
ne gerek var ki 3dk da hackleme varken :D Paylaşım için :tşk:

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
3dk hack, format sonrası tekrarlanması gerekiyordu. Bununla kalıcı oluyor :oke:

dj_onur

dj_onur

Üye
him teşekkürler kardeşim

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
:rica:

exe1454

exe1454

Üye
:tşk:

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi

_RYUK_

_RYUK_

Üye
teşekkürler

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Rica ederim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt