İşte Windows 8'in çıkış tarihi!

 • 26 Ekim 2010
 • 1058 Okunma
 • 12 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. < Resmi açmak için tıklayın >  Gelecek Windows hakkında ilk resmi açıklama...

  Ve Microsoft Windows 8 hakkındaki sessizliğini nihayet bozdu: İşte resmi Windows 8 açıklamaları...

  Microsoft bundan bir yıl kadar önce yeni işletim sistemi Windows 7'yi ortaya çıkartmış ve inanılmaz bir başarı hikayesi yazmaya başlamıştı. Vista ile yaşanan büyük hayal kırıklığının izleri bu 1 sene içerisinde silindi ve yazılım devi, Windows XP'den bu yana, en parlak dönemini yaşamaya başladı.
  Windows 7'nin tarihin en hızlı satan işletim sistemi olması, kısa sürede ortaya 240 milyon lisanslı PC çıkmasına sebep oldu. Bu rakamın yıl sonunda 300 milyonu bulacağı tahmin ediliyor.
  Windows 7 fırtına gibi esmeye devam ederken, elbette Microsoft da bir sonraki adımı konuda boş durmuyor. Uzun bir süredir, ortaya atılan Windows 8 dedikoduları ortalıkta dolaşmayı sürdürüyor. Ancak tüm bunlar sadece dedikodu olmaktan öteye geçemiyordu. Geçemiyordu diyoruz; çünkü sonunda Microsoft cephesinden kaale alınabilecek bir açıklama geldi.


  İşte Windows 8'in tarihi...

  Kaale alınabilecek dememizin nedeni, açıklamanın resmi bir kaynaktan geliyor olması. Microsoft Hollanda temsilcilerinden birinin şirket blogunda paylaştığı bilgiler, Windows 8 hakkında en çok merak edilen sorunun cevabını veriyor.: Windows 8 ne zaman çıkacak? Windows'un gelecek sürümünün iki yıl içerisinde piyasaya çıkacağını açıklayan yetkilinin ardından, Microsoft CEO'su Steve Ballmer ilk kez gelecek Windows sürümüyle ilgili bir yorumda bulundu. Steve Ballmer, Windows 7'nin başarısının ardından yaptığı yorumda gelecek Windows sürümünün, Microsoft'un en riskli ürünü olduğunu açıkladı.

  Kısacası Windows 8 için iki ihtimal var: İlki Windows 7'yi bile gölgede bırakacak bir başarı yakalaması, ikincisi ise yeni bir Vista faciası olmaktan öteye geçememesi. Hangi ihtimalin gerçek olacağını ise, ancak 2 yıl sonra göreceğiz...
   


  Yazan: Necmati
 2. Bendaha xp den kurtulamadım win7 kullanmadan win8 çıkıyo :D
   
 3. olsun direk en yeniye geçersin işte :d:
   
 4. Valla ben Win7 kullanıyorum harika bir işletim sistemi bence.Benim için Win8 değil 9-10 bile çıksa pekde umrumda değil yani.keşke windovs phone 7 yi daha güçlü ve daha stabil çıkarsalardı bu benim için daha önemliydi.
   
 5. bende win7 ultımate kullanıyorum çok hızlı yaa bayılıyorum ama win8 çıkarsa denerim hayırda demem..
   
 6. Ya tabiiki bende denerim,hatta kullanırımda ama öyle 4 gözle beklediğim bişiy değil yani.
   
 7. tabiki tabiki daha 2 sensi varmış zaten umurumda bile değil ama amacımız insanları bilgilendirmek..:oke:
   
 8. Teşekkürler:oke:
   
 9. birşey değil :)
   
 10. xp kral ya 2 laptopumda win7 yüklü hic memnun değilim(orj olunca değistirtirmiolar babamlar):ehe
   
 11. olsun win7 sağlam bir yazılım nede olsa başına biriş gelmez :)
   
 12. win7 cok güvenli ama uyuz geliyor bana nedense:D
   
 13. yoo bence gayet güzel temalar ve hız açısından olsun ..
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
22/01/2019 - 22:40