İşte Galaxy S8 ve Galaxy S8+'ın teknik özellikleri

Sponsorlu Bağlantılar

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Analist Ming-Chi Kuo, Galaxy S8 ve Galaxy S8+ modellerin teknik özelliklerini açıkladı.

Samsung, bu ay sonunda yeni iki akıllı telefon modellerini gün yüzüne çıkartacak. 29 Mart tarihinde gerçekleştirilecek olan etkinlikte firmanın yeni amiral gemisi akıllısı Galaxy S8 ve daha büyük versiyonu olarak Galaxy S8+ resmi olarak duyurulacak. Daha önce düz ve kavisli ekran olarak cihazları sunan Samsung'un bu sene iki modelini de kavisli ekran ile pazara sunacak.

Hem Galaxy S8, hem de Galaxy S8+ hakkında şimdiye kadar bir çok bilgi geldi. Akıllı telefonların teknik özelliklerine dair farklı kaynaklardan iddialar gelirken, cihazların tasarımını gözler önüne seren görseller de sızdırılmakta.

Akıllı telefonlar merakla beklenirken, KGI Security analistlerinden Ming-Chi Kuo bazı bilgiler paylaştı. İyi bilinen analistlerden olan Kuo Galaxy S8 ve Galax S8+ modellerin 2960x2400 piksel WQHD+ çözünürlüğünde dokunmatik ekran içereceğini belirtiyor. Ayrıca ekran büyüklükleri de 5.8" ve 6.2" olarak gelecek.

Kuo, Galaxy S8 ve Galaxy S8+ modellerin Qualcomm Snapdragon 835 içeren versiyonunun Amerika Birleşik Devletleri, Japonya ve Çin'de satışa sunulacağını ve ayrıca Samsung Exynos 8895 içeren versiyonların da Avrupa ve diğer Asya ülkelerinde sunulacağını kaydediyor.

Diğer taraftan Kuo, Galaxy S8 ve Galaxy S8+'ın 4GB RAM içereceğini, ancak Güney Kore ve Çin gibi bazı ülkelerde 6GB RAM ile cihazın karşımıza geleceğin ifade ediyor. Kamera olarak baktığımızda ise akıllı telefonların arkasında 12MP kamera bulunacak ve ön kamera da 8MP olarak gelecek.

Son olarak gelen 28 Nisan tarihine karşılık Kuo, Galaxy S8 ve Galaxy S8+ modellerin 21 Nisan tarihinde satışa sunulacağını belirtiyor.

• Beğen
Tepkiler: CaptainPrice. ve _ardaa

_ardaa

_ardaa

Üye
O cihazlara 12mp kamera ve 4gb ram olmamış,ekran çok büyük ve batarya da 3600'dür kesin, yani ferrari yapıp 10lt depo koymak gibi.

Note 8'e umarım daha düzgün donanım ve batarya koyar.

• Beğen
Tepkiler: Buğra

slymn78

Üye
O cihazlara 12mp kamera ve 4gb ram olmamış,ekran çok büyük ve batarya da 3600'dür kesin, yani ferrari yapıp 10lt depo koymak gibi.

Ram ve bataryaya katiliyorum batarya 4000 olmasi gerekir ramin de 6 gb olmasi cok iyi olurdu kameranin 12 mp olmasi sorun cikarmaz zaten bir kameranin mp iyi olmasi onun iyi fotoğraf çekeceğini gostermez

_ardaa

_ardaa

Üye
Kamera'nın 12mp olmasına sorun değil de eksiklik diyelim, artık kamerasız cihaz yok bari biraz daha düzgün lensler diyaframlar ve daha iyi kamera teknolojileri şart, gerçi dijital cihazlarla akıllı telefonların arasında bir ince çizgi olmalı ama yine de daha düzgün kamera şart bence.

Mp iyi olduğunu göstermez ama çözünürlük ne kadar yüksek o kadar iyi.

Koradam

Üye

200MP olsa napacaksın ? MP büyük baskı almadığın sürece GEREKSİZ. Hatta iso başarımı konusunda zarardır.

_ardaa

_ardaa

Üye
Size yetebilir ama ben böyle bir cihazda 16mp'den aşağı kamerayı gereksiz buluyorum, benim şahsi fikrim beğenmeyebilirsiniz.

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Biri 5.8' WQHD ekran snap835 ve 3000mah
diğeri 6' WQHD ekran snap835 ve 3500 mah bunlar çok düşük piller bana göre

Üst Alt