İşte Alex'in sözleri

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Kingmortall

Kingmortall

Üye
    Konu Sahibi
İşte Alex'in sözleri

[h=2]Fenerbahçe'de kadro dışı kaldıktan sonra sözleşmesini karşılıklı olarak fesheden Alex de Souza, Marriot Otel'de son kez basının karşısına çıktı.[/h]
Alex sözlerine teşekkür ederek başladı:
"Sizlerle geçirdiğim bu süre için sizlere kalbiminin en derin yerinden teşekkür ederim. İlk geldiğim günden itibaren Fenerbahçe taraftarının gösterdiği ilgiye de teşekkür ediyorum. Sözleşmemi feshettikten sonra evimde, sokakta, çocuğumun okulunda gösterilen ilgiyi rüyamda dahi göremezdim, herkese çok teşekkür ediyorum.
'İki maçın geçmesini bekledim'
35 yaşıma bastım bugüne kadar hiç bu kadar duygulu bir hafta geçirmemiştim, çocukluğumda bile bu kadar ağlamamıştım. En içten dileklerim şu ki; Fenerbahçe taraftarının bundan sonra hep mutlu olmasını istiyorum...
Bu sürecin nasıl geliştiğini size anlatacağım, ama ondan önce bana her konuda çok destek olan Samet'e teşekkür etmek istiyorum...
Borussia ve Beşiktaş maçının geçmesini bekledim bu takım için önemliydi. Çok şükür iki maç da lehimize bitti.
Kulübün toplantısında neler söyleyeceği beni hiç endişelendirmiyor, sorunları öyle veya böyle başkan ve Aykut hoca ile çözdük.
Fenerbahçe'de başarılı bir dönem geçirdiğimi düşünüyorum...Şimdi süreci anlatacağım.

Bu konunun 5 önemli bacağı vardı, ben, başkan, aykut kocaman, ali yıldırım ve basın...Başınıza bir şey geliyorsa mutlaka işin içinde kendiniz de varsınızdır. Ben bana düşenleri, hatalarımı alıyorum.
Hatalarını itiraf etti
"En büyük hatam kulübü bazı durumlarda yaralayıcı davranmam oldu. Twitter'ı yanlış kullandım. Bazı kişilere mesajlar göndermesen daha doğru olacaktı. İçerik doğruydu ama gönderdiğim kişiler yanlıştı sanırım, keşke bende kalsaydı. Bazı insanlara mesaj ve SMS'ler gönderdim. Atmasam daha iyiydi. Mesjın içinde bir hata yoktu ama keşke göndermeseydim daha iyi olurdu.
'Para için oynamadım'
Para için oynuyor gibi sözlere mağruz kaldım. Ben primlerin eşit dağıtılmasını istiyordum. Eğer para düşkünü biri olsaydım, bana yapılan ayrı çalış önerisini değerlendirir ve Mayıs'a kadar maaşımı tıkır tıkır alırdım. Ben insanlar haketikleri parayı almalı. Bborcu yoktur kağıdı gönderilmesiyle ilgili Ali Yıldırım ile biraz tartışmamız oldu. Sonra halletik. İnsanlar hakettiği parayı almalı, Mayıs ayına kadar yan gelip yatardım, paramı alırdım...Ama ben öyle yapmadım.

2 farklı Aykut Kocaman
"Aykut Kocaman konusunu sportik direktör ve teknik direktör olarak ikiye bölmek istiyorum. Sizler Fenerbahçe'yi çok iyi takip ediyorsunuz. Aragones zamanında Trabzonspor'u yenseydik 7 Temmuz'da geri gelecektik. Öyle de oldu. Ben yokken Aragones gtti, yerine de Aykut Kocaman geldi. 20-22 Haziran'da Samet beni arayıp geri dönüşün 1 hafta erkene çekildiğini söyledi ama ben de tüm planlarımı 7'sine göre yaptığımı ve geri gelemeyeceğimi söyledim. 7 Temmuz'da geldiğimde Daum'un odasına gittim. Kendisinden özür diledim. Kendisi de bana bunun sorun olmadığını söyledi. Sonra da beni tanışmam için Aykut Kocaman'ın yanına gönderdi. Kendisi ile tanıştım. Bana ilk söylediği "Sen kaptansın, senin erken gelmen gerekirdi" oldu. Ben de kendisinin haklı olduğunu söyledim. Kendisine şunu söyledim: 12 ayın 11 ayını burada geçiriyorum. 7 Temmuz'da dönemk için gittim. İlk tanışmamız bu şekilde oldu. Yönetici olarak o 1 sene içinde çok az kontağımız oldu. Sonra zaten takımın başına geçti. Teknik direktör olduğunda da problemlerimiz başladı. Kendisi ile çok kez görüşmemiz oldu. Kararlarının hepsini kabul ettim ama hiçbirine katılmadım. Futbol görüşlerimiz çok farklıydı. Benim görüşüme göre bir takım her zaman değişmelidir. 3 sene boyunca bir oyuncu geriye gidiyorsa ya da aynı şekilde devam ediyorsa bu yanlıştır. Bunları Aykut Kocaman'a söylediğimde bana "Antrenmanlar gelişmek için değildir" diye cevap verdi.
Alex, filmin koptuğu Kasımpaşa maçından sonra yaşananları şöyle anlattı:
Kasımpaşa maçında devre arasında Stoch ile birlike oyundan alındım. Volkan'ın arkasındaki tribünde Serkan ve masörler vardı. ben de oraya gitmek istedim. Sonra şaşırtıcı bir şekilde insanların tepki verdiğini gördüm. Çok zor ve kötü bir maç oldu. Soyunma odasında Aykut Kocaman herkese tek tek teşekkür etti. İyi ya da kötü yaptığımız her iey için teşekkür etti ve gitti. Sonra Ali Yıldırım bir şeyler söyledi ve gitti. Sonra başkan geldi ve bir sorun olup olmadığını sordu. Düzelmek için bir şeylerin farklı olmasını söyledi. Gitmek isteyen varsa söylesin dedi ve gitti. Volkan Demirel bir toplantı yapmamız gerektiğini söyledi. Volkan "Problem var mı" dedi. Ben de promlem olduğunu görmediğimi ama benim hoca ile problemim olduğunu söyledim. Ben de başkanın söylediklerinden dolayı ayrılacağımı söyledim ve herkes bunu duydu. Pazartesi günü Aykut hocanın benimle görüşmek istediğini söyledi. Bana bir karar aldığını söyledi. Bana kadro dışı olduğumu iletti. Ben de "Neden" dedim. Benim geçmişimi övdü. Ama soyunma odasında iki liderliğin olmayacağını söyledi. "Soyunma odasında büyük yer turuyorsun seni takımdan ayırmalıyım" dedi. Bir daha beni görmek istemediğini söyledi. Takım çift antrenman yapıyorsa başka yere gitmemi istedi. "Bu karar senin mi kulübün mü" dedim. O da "kendi kararı olduğunu söyledi. Sözleşmemi sordum. "Bu kısmı kulübü ilgilendiriyor" dedi. Bana bunu söyledi. Ben her zaman bir hocaya ihtiyaç duydum ama hiç bir zaman olmadı. Başkan ile bir toplantı için 16:00'da sözleştik ama 15 dakika geciktim. İstanbul trafiğinde normal. Ben 7 Eylül'den beri bekliyorum. Bu da çok büyük bir gecikme değil. Oda da tweet attığım kesinlikle doğru değil. Eşimle konuşuyordum. Durmumuzu analiz ediyordum. Başkan odaya geldiğinde eşime mesaj atıyordum. Başkan gelince kapatık masaya koydum. Başkan konuşabilirsin dedi. Benim konuşacak bir şeyim olmadığını söyledim. Bana karar senin dedi. Kalmak istiyorsan kal ama takımla çalışamazsın dedi. Gitmek istiyorsan da git dedi. Ben de gitmek istediğimi söyledim. Elini uzatıp bana teşekkür etti. Sözleşme bu şekilde bitti. Avukat bana kulüpten birisi ile birlikte basın toplantısı düzenlemek isteyip istemediğimi sordu. Ben de erken olduğunu söyledim.

"Başkan'a Ali Yıldırım'ın aksine çok büyük saygı duyuyorum. Her zaman birbirimizin gözünün içine bakarak konuştuk. Her zaman açık olduk. Kimse kimsenin arkasından mesaj göndermedi. ben protesto edildiğimde başkan beni alkışladı bu da beni çok mutlu etti. 2011'de sözleşmemi uzatırken Murat Özaydınlı ile uzattık. Birçok detay ile konuşuyorduk ama bir türlü anlaşmaya varamıyorduk. Başkan odaya girdi ve bu işin artık çok uzadığını söyledi ve yarım saatte sözleşme işini halletti. Aykut hoca geldiğinde Young Boys maçı ile başlayan sıkıntılı bir döneme girdik. O maçtan sonra başkan beni çağırdı ve "Yarından itibaren ilişkini kes" dedi. Ben de eve gidip eşimle konuştum. Kaybetmek için benim takımda olmama gerek olmadığını söyledi. Tranzfer sezonunun bitmesine çok az kalmıştı, başımızın çaresine bakmalıydık. Samandıra'ya gidip eşyalarımı toplarken Aykut Kocaman beni çağırdı. bugün bu kulüpte kalmamı sağlayan kişi Kocaman'dır. Ona teşkkür ediyorum. Bana sabırlı olmam gerektiğini söyledi. Başkan antrenmanı bırakıp stada gitmemi istedi. Sabah kendisinin bana söylediklerini unutmamı söyledi. Bu da ilişkimizin kötü yanlarından biriydi. Her zaman kendini işine veren bir insan olmuştum ama o sezon her şey maksimim seviyede yaptım. Ailemden bile fedakarlık yaptım. Aileme ayırmayacağım zamanı kulübe ayırdım, sonunda da krallık ve şampiyonluk geldi. Ama bu aynı gün içinde kovulmak benim için çok zor bir dönemdi. Başkan için geçen sene çok zordu. Gaziantepspor maçından sonra başkanla bir görüşmeye çağırıldım. Başkan benim hakkımda düşündüklerini söyledi. Bazılarına katıldım bazılarına katılmadım. Twitter hakkında söylediklerine katıldım. Bir röportajda kulübün Avrupa'ya olan ilgisinin azaldığını söylemiştim, kendisi ban tepki gösterdi. Sonra bana kulüp içi siyasetle ilgili bir şeyler söyledi. Ben kulüp içindeki bazı dengelerin hiçbir zaman parçası olmadım. Ben ona futbol hakkında konuşmak istediğimi söyledim. O da bana éaykut Kocaman ile konuş" dedi ama ben "konuşamıyoruz" dedim. Kendisi ben bana en çok üzüldüğüm şeyi söyledi. Gaziantepspor maçında kadro dışı kaldım. Maça gidip gitmeme konusunda kararsız kaldım. Ama gittim. Kızlarım bana sen yoksan biz gitmeyiz dediler. Ben de Felipe'yi aldım. Ona sormama bile gerek yoktu. Kendisi top için deli oluyor. Başkanım, Felipe ile sahada top oynamamın ilgi çekmek için olduğunu söyledi. Bu da hayatım boyunca duyduğum en kırıcı şeydi. İlgi çekmek için 2 yaşındaki bir çocuğun formalı görüntüsüne ihtiyacım yok. Ben de soru sordum. "Geçen sene siz yokken de çocuklarınmın sahaya çıkmasına güzel bakıyordunuz. Ne değişti?" dedim. Bundan sonra toplantıyı bitirdik. Ali Yıldırım ile konuşmayı sonlandırmamı söyledi. Başkan bana 7 Eylül'de bir toplantı yapacağımızı söyledi. O gün ben ilk kez ayrılmak istediğimi söylemiştim. Fenerbahçe Kulübü'nün gelişiminin önünde bir engel olduğumu düşündüm. O nedenle takımın önünden çekilmek istedimi düşünüyordum. O da bana kulüpten bu şekilde ayrılmamam gerekitğini söyledi. Bu twitter hakkında konuştuklarımız hakkında morali biraz iyiydi. Bana "Ben eşimle, sen eşinle, Aykut da eşiyle yemeğe çıkalım" dedi. Ben de kendisine konumuzun ailevi olmadığını bunun gerekli olmadığını söyledim. Ayın 7'sindeki görüşme hala gerçekleşmedi.

Ali Yıldırım en ufak hatasını beklemiş
"Ali Yıldırım ile olan ilişkim başkan hapise girmeden önce çok sınırlıydı. Merhaba - merhaba düzeyindeydi. Başkan'dan sonra Ali Koç ve Ali Yıldırım'ı gördük. Bu sebeple kendisi ile olan ilişkimiz gelişti. Tüm bu olaylar esnasında Ali Yıldırım hepimizi toplayarak bir toplantı yaptı. Bu toplantıda kulübün çok zor bir süreçten geçeceğini, takımdan ayrılmak isteyen varsa kendilerine söylemesi gerektiğini söyledi. Bazı oyuncular gitti. Toplantıdan sonra Ali Yıldırım ile birlikte Samet'in odasına gittik. Fenerbahçe ikinci ligede de oynasa takımda kalacağımı söyledim. Takımın maddi sorunlar yaşayacağını bildiğimi söyledim ama bunlara rağmen kalacağımı söyledim. Kendisine sadece söyledğim ödemelerle ilgili bir plan istedim. Benim elime, maaşıma bakan birçok insan olmasından dolayı böyle bir şey istedim. Türkiye Kupası finalinden önce kaptanlar biraraya geldik. Ben - Aykut hoca - Ertuğrul hoca ve Ömer buluştuk. Orada Ömer bana "Oynayabilecek misin" dedi. Ben de her zaman iyiydim, oynamam hocanın kararı dedi. Bursa maçında da Galatasaray maçında da hazırdım. Ali Yıldırım, Samet'e Aykut Kocaman'ı basının önüne attığımı söylemiş. Hiçbir şekilde öyle bir şey yapmadım. Ali Yıldırım'ın bana özellikle çok kızgın olduğunu söyledi Samet. Ve bana şunu iletti: "Taraftar ve halkla çok iyi ilişkisi vari taraftar onu çok seviyor ama onun hakkında karar almak için en ufak bir hatasını bekliyor olacağım" oldu. Bunu yüzüme karşı söylememesi çok üzdü.
Gerginliğin başlangıç noktası
"Türkiye'deyken en çok üzüldüğüm maç geçen seneki Galatasaray maçı oldu. Kazanmak kaybetmek bu oyunun parçası. Oynamak ya da yedek kalmak hocanın tercihleridir. Bu maçtan önce ayağımdaki problem yüzünden Trabzon maçında oynayamadım. Takım çok iyi oynadı. İlk antrenmanda hocanın odasına gidip "Tebrikler takım çok iyi oynadı" dedim ve ona ayağımdam bahsettim. Galatasaray maçında çok oynamak istediğime rağmen büyük ihtimalle oynayamayacağımı söyledim. O da bana "Sana güveniyorum seni bekleyeceğim" dedi. Sonra bir program yaptık ve 7/24 programa devam ettim. Perşembe günü doktor anestezi uygulamak istedi ama ben izin vermedim. Antrenmandan sonra hocanın odasına gittim ve iyi olduğumu söyledim. O da bana teşekkür etti. Maç günü öğle yemeğinde benle konuştu. Beni yedek soyunduracağını ve onun görüşübne göre maçı kazanacağımızı söyledi. Ben de ona "Umarım bu planlarında yanılırsın inşallah bana gerek kalmadan kazanırız" dedim. Zaten gerisini de biliyorsunuz. Sonra Bursa maçına gittik. Zor bir dönemdeydik. Başkan içerdeydi, rakbimize bir final kaydetmiştik. Sonr amaçı herkes hatırlıyordur. 30 yıllık bir tabuyu yıktık. en mutlu olduğum maçlardan biriydi. Maçtan sonra hocamız bizi tebrik etmedi. Takımla beraber İstanbul'a gelmedi. Bu da ilk günkü bana olan tepkisini hatırlattı. 30 yıl sonra bir kupa alıyoruz ama hoca takımla beraber dönmüyor bile. Bu davranışları bana garip geldi. Sonra tatildeydim. Aykut Kocaman'ın basınla yaptığı görüşmenin detayları bana geldi. Tatilden sonra benimle konuşacağını, fizik olarak belirli noktalara geldiğimi söylemiş. Tatilden geldim ama bu konuşma gerçekleştirmedi. Sağlık kontrollerinden sonra Bolu'ya gittik, orada benimle konuşmadı. Sonra 2 hafta geçirdik, yine benimle konuşmadı. 2 hafta Avusturya'da kaldık. Son gününde bir basın toplantısı yapacaktım. Biraz da geciktim hatta toplantıya. Gecikmemin nedeni odamdan çıkınca Aykut hoca beni çağırdı. Benimle konuşmaya fırsat bulamadığını ama İstanbul'da konuşacağını söyledi. MTK maçında frikikten gol attım. Arkadaşlarım bana "Hocanın haline bakarsak sanırım golü kendi kalene attın" diyorlar. Sonrasında moralim bozulmaya başlamıştı. benimle hala konuşmamıştı. Vaslui maçında çok kötüydük. Sonra Romanya'ya gittik.

• Beğen
Tepkiler: Amaru Shady

haltie

haltie

Üye
En can alıcı kısmı:başkanın soyunma odasına girip teknik konulara müdahale etmesi, başkan kendi bile kabul ediyor bunu,

Ikincisi ise, gol attıktan sonra aykutun yüzünün düşmesi gerçekten bu çok belli oluyordu yok öyle değil diyen yalan söyler.

Birde diyor ki ona çok güldüm başkan buna bacak bacak üstüne attığı için kızmıştı bunda ne var diyor:D adam brezilyalı bizim örf adetimize göre yanlış ama onun için normal,15 dk geç kaldım diye kızdı diyor istanbulda olabilecek en iyi rakam 15 dk:)

Adam genel olarak güzel konustu, saygılı oldu başbakan bile adamı arayıp gitmeden önce görüşelim diyorsa olay bitmiştir arkadaş :)

• Beğen
Tepkiler: Amaru Shady
greenmile

greenmile

Üye
Alex'in bugün konuşması başta Aykut Kocaman ve başkanın haklılığını teyit etmiştirProblem yaratan Alex'tir bu çok net belliydi,bu konuşmalarından sonra da herşey açıkca ifade edilmiştir.Zaten hatalarını da kabul etti,keşke problem yaratmak yerine işine baksaydı.Sonuç bu şekilde olmazdı.2 yıl daha oynarım diyor avrupanın hiçbir kulübünde bu yaşta 10 numarayı oynatmazlar.Zaten tek düzen bir sistemde kalmadı.Aslında problemde burdan başladı.Alex sürekli oynamak istiyor yaşlılığı kabul etmiyor.

Başkan her zaman soyunma odasına inmeli tezini sonuna kadar destekliyordum,hala daha destekliyorum.Yürüyen takımın son 2 maçta ne yaptığı ortada.Demek ki soyunma odasına da inilmesi gerekiyormuş.Zaten başkan soyunma odasına inip "gitmek isteyen varsa söylesin" cümlesinin anlamı ya adam gibi kalitenizi gösterin yada basın gidindir ve gerçekci bir mesajdır.

Zaten başkanların herşeye karışmasını eleştirenleri anlamıyorum.Bir kulüp başkanı yanlşları futbolcularına,teknik ekibine anlatmayacaksa fikir alışverişinde bulunmayacaksa başkanlığa falan gerek yok.Sadece imza atmayı bende yaparım.Olumsuz bir tabloda tabiki karışacak.

Aykut Kocaman Alex'in attığı golden yüzü düşüyormuş falan filan geçin bunları.Marsilya maçında gol attı çıktı alkışladı.Başka ne yapacak mourinho gibi sahanın ortasında kayacak mı yani? Herkesin bir karakteri vardır,hoca da sevinci fazla abartmaz.Öyle art niyetli davranacak olsa,ilk 11'e bile almazdı,yapamayacağı iş mi yani? Adam bindiği dalı kessin gerçekten çok basit düşünüyorsunuz bazı şeyleri.Hayal kurmaya gerek yok.

Amaru Shady

Amaru Shady

Üye
ben çok özliycem bu adamı :ağlarım:

.Murat.

.Murat.

Üye
jübilesini fenerbahçede yapması gerekirdi
öküz öldü ortaklık bitti dercesine alex,e haksızlık yapıldı
daha düne kadar alex diye ortalığı yıkanlar şimdi ne olduda yandan yandan alex,e laf dokunduruyor
futbolcumu klüpmü önemlidir tabiki klüp önemlidir ancak yıllarca top koşturmuş üstelik başarılı futbolcuyada bu yapılmaz
yapılmamalıydı

haltie

haltie

Üye
Çok uzattı bence ben olsam fenerbahçeyi ve taraftarı çok seviyorum hiç bir zaman fenerbahçe zararına bisey yapmadım beni fenerbahçenin efsanesi yaptı taraftar onlarda benim efsanem der çeker giderdim.

DiaBLoS

DiaBLoS

Moderator
Çok fazla uzattığı bir gerçek ...
Söylediklerinin bir kısmına katılıyorum ...

esokmen

esokmen

Üye
Fenerbahce de kadro disi kalacak son oyuncuydu bence. Turk futbolunun en kotu yani usta futbolculari hep kotu gonderiyorlar. Yanlis olan budur. Alex e yapilacak son sey buydu.

• Beğen
Tepkiler: haltie
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt