İstanbulluya Ulaşım 8-9-10 Eylül Günleri Ücretsiz

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
ALpeRenBuGRa

ALpeRenBuGRa

Üye
    Konu Sahibi

İstanbul Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve Genel Sekreter Mesut Pektaş başkanlığında, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, Milli Eğitim Müdürlüğü, Taksiciler Odası, Okul Servisleri Odası, İstanbul Ticaret Odası, İETT, İDO, Fen İşleri Daire Başkanlığı, Yapı İşleri Müdürlüğü, Ulaşım A.Ş, İBB Trafik Müdürlüğü, Toplu Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü yetkililerinin katılımıyla toplantı düzenlendi.

Toplantıda alınan kararlardan bazıları şöyle:

''Servislerin öğrencileri alacakları yerler belirlenecek. Servisler mutlaka öğrenciyi evinden alıp evine bırakacak, kesinlikle boş olarak servise çıkılmayacak. Gönüllü öğretmen ve öğrenciler okul önlerinde öğrenci geçişlerini yönlendirecek.

Okul servisleri, okul çevrelerindeki İSPARK otoparklarında okul giriş ve çıkış saatlerinde, üç gün süreyle 30 dakika ücretsiz araç park edebilecek.''

-3 GÜN ÜCRETSİZ ULAŞIM-

Ayrıca, 8-9-10 Eylül tarihlerinde İETT, özel halk otobüsleri, vapurlar, deniz motorları, metro, hafif metro 06.00-10.00 ile 16.00-20.00 saatleri arası ücretsiz olacak.

Taksiler yüzde 50 indirimli yolcu taşıyacak. İETT, 800 ek otobüs seferi koyacak. Metrobüs 8 Eylül sabahı Topkapı-Mecidiyeköy seferlerine başlayacak. Sirkeci-Harem arasında, 4. arabalı vapur sefere başlayacak. İDO kış tarifesine geçerek, ek sefer koyacak. Okul servis araçları, Asya ve Avrupa yakası arasında arabalı vapurlardan öncelikle yararlanacak.

Metro-hafif metro-finiküler PİK saatlerde azami sıklıkta sefer düzenleyecek. Yollarda olabilecek hasarlı kazalara anında müdahale edilecek, çeşitli güzergahlarda 70 çekici hazır bekletilecek. Çöp kamyonları gündüz çöp toplamayacak.

Trafik akışını sağlamak için 7 bin polis görev yapacak. Okulların açılacağı gün, büro hizmeti yapan polisler, İlçe Emniyet Müdürlükleri personeli trafik düzeninin sağlanmasına yardımcı olacak. İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesi olan 12 ilçede 315 trafik ekibi okul çevrelerinde görev yapacak. Trafik sıkışıklığı yaşanmaması için ana arterlerde 1000 zabıta memuru trafik ekiplerine yardımcı olacak.

AA

Praetor

Praetor

Emekli Yönetici
Offf... Hayır! İstemiyorum bunu!.. Demek ki toplu taşıma ile gideceğim yerlere 8-9-10unda gidemeyeceğim...

İnsanlar mağdur oluyor hala bu saçma sapan uygulamayı sürdürüyorlar... İyilik mi bu? Hayvanlar gibi taşınmak, konserve kutusunda balık gibi olmak, fortçu insanlar yüzünden mağdur olan kadınlarımızı görmek, bedava diye binmeyeceği otobüse binenler yüzünden binmek zorunda olduğum otobüse binememek istemiyorum ben!

Bir belediye otobüsüne 250 kişi biniyor; aynı anda 8-10 kişinin vücuduna değerken, ayağıma basılırken başkasının sigara kokan ağız kokusunu ciğerlerime çekerken nasıl seyahat edeceğim ben?

Ya kız arkadaşımla otobüse binmek istesem mümkün olacak mı bu? Cebime mi sokayım kızı???

Bu insanlık dışı sonuçlar yaratan uygulama hala neden sürüyor anlamıyorum...

xkadir61

xkadir61

Üye
Offf... Hayır! İstemiyorum bunu!.. Demek ki toplu taşıma ile gideceğim yerlere 8-9-10unda gidemeyeceğim...

İnsanlar mağdur oluyor hala bu saçma sapan uygulamayı sürdürüyorlar... İyilik mi bu? Hayvanlar gibi taşınmak, konserve kutusunda balık gibi olmak, fortçu insanlar yüzünden mağdur olan kadınlarımızı görmek, bedava diye binmeyeceği otobüse binenler yüzünden binmek zorunda olduğum otobüse binememek istemiyorum ben!

Bir belediye otobüsüne 250 kişi biniyor; aynı anda 8-10 kişinin vücuduna değerken, ayağıma basılırken başkasının sigara kokan ağız kokusunu ciğerlerime çekerken nasıl seyahat edeceğim ben?

Ya kız arkadaşımla otobüse binmek istesem mümkün olacak mı bu? Cebime mi sokayım kızı???

Bu insanlık dışı sonuçlar yaratan uygulama hala neden sürüyor anlamıyorum...

sonuna kadar katılıyorum.:spr
ben o yüzden normalde bile aynı güzergaha giden otobüslerde çift bilet olanını tercih ederim.

ALpeRenBuGRa

ALpeRenBuGRa

Üye
    Konu Sahibi
Sizde dolmuşları kullanın o zaman :cool

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...