İstanbulda Ramazan pidesine gizli zam !

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Oğuz Kağan

Üye
    Konu Sahibi
İstanbul’da Ramazan pidesine gizli zam !


Ramazan ayı yaklaşırken, birçok iftariyelik üründe yüzde 20 ila 30 arasında zam hazırlığı yapılıyor. İlk zam haberi ise pideye geldi. Ankara Fırıncılar Odası Başkanı Orhan Yaralı, geçen yıl Ankara’da 300 gramı 75 YKr’den satılan Ramazan pidesinin bu yıl 300 gramının 1 YTL’ye satılmasını kararlaştırdıklarını, bununla ilgili Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ne müracaatlarını yaptıklarını söyledi. Yaralı, ayrıca Ramazan pidelerinden 450 gramlıkların 1.5 YTL, 600 gramlık olanların ise 2 YTL’den satılmasını beklediklerini kaydetti.

İstanbul’da gizli zam
İstanbul’da ise pide fiyatlarına yüzde 13’ü bulan ’gizli zam’ yapılacak. İstanbul Fırıncılar Odası Başkanı Fahri Özer’in verdiği bilgiye göre bu yıl İstanbul’da 300 gramlık pide satılmayacak. Geçen yıl 1 YTL’den satılan 300 gramlık pidenin gramajı 400 grama yükseltilecek, fiyat ise 1.5 YTL olacak. 600 gramlık pidenin fiyatı ise 2.25 YTL olarak belirlendi.

Erken alışveriş yapın
Ramazan ayının ilk haftasında birçok üründe yüzde 20 ile 30 arasında fiyat artışı olabileceğini belirten sektör yetkilileri, vatandaşlara iftariyelik alışverişlerini erken yapmaları çağrısında bulundu.


Yumurta fiyatı % 50 zamlandı
Ramazan öncesinde yumurta fiyatı yüzde 50 artarak toptanda 14 kuruşun üzerine çıktı. Fiyat artışında, Irak, Suriye ve Birleşik Arap Emirlikleri’nden ramazan hazırlıkları kapsamında gelen yoğun yumurta talebinin etkili olduğu belirtildi.

Ramazan’a özel Coca-Cola kutusu tasarlandı
Coca-Cola, Türkiye’deki merkez ofisiyle ortak geliştirdiği proje kapsamında Ramazan ayına özel kutu ve şişe tasarımları yaptı. Türkiye’de tasarlanan kola kutuları Müslüman ülkelerde Ramazan boyunca satılacak. İşte ay yıldızlı kolanın satılacağı ülkeler: Türkiye, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Umman, Bahreyn, Pakistan, Endonezya, Fas, Tunus, Cezayir, Afganistan, Bangladeş, Maldivler ve Mısır.

Çırağan’da iftar yemeği bu Ramazan 195 YTL
W İstanbul-Spice Market 75 YTL
İstanbul Swiss Otel 104 YTL
Çırağan Otel 177-195 YTL
İstanbul Conrad 90 YTL
Ankara Hilton 55 YTL
Ankara Dedeman Otel 39 YTL
Ankara Swiss Otel 57 YTL

İftariyeliklerde % 30 zam kapıda
Ulus Yenihal Derneği Başkanı Arap Yardımcı, Ramazan ayının başladığı 1 ile 8 Eylül arasında yüzde 20 ila 30’luk zamlar yaşanabileceğini söyledi. Yardımcı, “Vatandaş zamlara karşı önlem alsın” dedi.

İftariyelikte fiyatlar artacak
Pastırma 30 46
Hurma 4 20
Kuru kayısı 6 10
Kuru incir 7 12
Beyaz peynir 4,2 13,2
Kaşar peyniri 7,5 12
Zeytin 5 10
Helva 4 7
Ceviz içi 17 25
Fındık içi 16 19
Kavurma 25 35
Kuru fasulye 3,4 4
Pirinç 2,8 4,3
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt