Istanbul,Erzincan ve Elazığ için deprem tehlikesi

Sponsorlu Bağlantılar

DrugHacker

DrugHacker

Üye
    Konu Sahibi
Istanbul,Erzincan ve Elazığ için deprem tehlikesi

Evet söylentiler var bu şekilde inşallah olmaz

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
olup olmayacağını en iyi Yaratan bilir, olursa takdir İlahi deyip kabullenmek gerekir

• Beğen
Tepkiler: OttomaN TigeR ve DrugHacker
zombaka

zombaka

Üye
olup olmayacağını en iyi Yaratan bilir, olursa takdir İlahi deyip kabullenmek gerekir
Taktiri ilahimi bi programda izlemiştim 7.5 şiddetindeki 1dk bir depremde ortalama 300bin kişi ölecek 600 bin civarı yaralı olcak japonyada her yıl deprem oluyor insanların burnu kanamıyor Türkiyede oluncamı taktiri ilahi oluyor atalarımız ne demiş önce tedbir sonra takdir

• Beğen
Tepkiler: The SLayeR
Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Taktiri ilahimi bi programda izlemiştim 7.5 şiddetindeki 1dk bir depremde ortalama 300bin kişi ölecek 600 bin civarı yaralı olcak japonyada her yıl deprem oluyor insanların burnu kanamıyor Türkiyede oluncamı taktiri ilahi oluyor atalarımız ne demiş önce tedbir sonra takdir
gelişi güzel evler yapılıyor, güçsüz, dayanıksız, bu kadar bina yıkılıp yapılması gerekir, bununla ilgili bir haber gelişme var mı peki ? ben görmedim o yüzden yapacak birşey yok, ya oralar terk edilecek yada sonucu ortada

KayraBey

KayraBey

Üye
Allah muhafaza eylesin.

• Beğen
Tepkiler: OttomaN TigeR

furkankaya559758

Üye
Allah yardımcıları olsun. İnşallah deprem olmaz.

JrSparrow

JrSparrow

Üye
"Depremler ilahi ikazdır." Allah bir şeyi isterse yapar ve O'nun bildiği bir şey vardır. En basitinden şunu araştırdım:
Ekseriya depremler ilahi bir ikazdır. Âlimler, (İki Z olunca üçüncü Z gelir) demişlerdir. Yani Zulüm ve Zina çoğalınca Zelzele olur. Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:
(Zina yayılınca depremler çoğalır.) [Deylemi].
Bu sadece bir sebep ve Allah'ın depreme izin vermesi için daha çok sebepler var. Tabiki binlerce kişinin depremlerde ölmesi çok üzücü bir olay. Mekanları cennet olsun. Ama Dini düşünürsek: Allah depremi verip binlerce kişiyi alıyorsa diğer insanların bundan bir sonuç çıkartması gerekir. Ben şu an Elazığ'da üniversite öğrencisiyim o yüzden yazma gereksinimi duydum. Yaklaşık bir ay önce 3-4 arası bir deprem oldu ve bizim apartman feci sallandı. Yani burda bi deprem olsa çoğu bina yerle bir olur.

OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
Allah (c.c.) böylesi afetlerden hepimizi muhafaza buyursun arkadaşlar.

• Beğen
Tepkiler: JrSparrow ve DrugHacker
mürteza16

mürteza16

Üye
Tahminimce HAARP olabilir.

Üst Alt