İslamda kadının çalışması harammıdır?

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
    Konu Sahibi
İslamda kadının çalışması harammıdır?
En Güzel Açıklama Diye Düşünüyorum.Şimdi Bazı Arkadaşlar Yine Karşi Çıkacaklar Çıkabilirle Fakat Unutmalılar ki Sadece Karşı Çıkmakla Kalmaz İslam Dinindende Çıkacaklar.Ortada Bir Hukum Varsa Karşı Çıkmanız Demek Dinden Çıkmanız Demektir Bilginiz Olsun.
Ek Olarak İllede Yorumda Belirtmenize Gerek Yok Hadi Lan Öyle Şey Mi Olur Diye.Gidip Birisiyle Konuşurken Bile Ya Geçenlerde Böyle Bişey İzledim Çok Şaçma yada Olmaz Öyle Bişey Yada Kücük Görme Gibi Şeylerde Yaparsanız Allah'ın ve Peygamberinin Emirlerinin Dışına Çıkmış Olursunuz Buda=Müslüman Olmama.

Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

• Beğen
Tepkiler: PALA.

PALA.

PALA.

Üye
Hocanın dediği doğru kadının çalışacağı ortam sınırlıdır. Allah erkeği ve kadını birbirini tamamlayan bir bütün şeklinde yarattı.İslamiyette yükün çoğunluğunu erkeğe yüklemiştir. Bu yüzden kadınlar emanet sayılmakta, çalışmak erkeğe düşerken ev hanımlığı zaten başlı başında bir iştir, annelik iştir bunlar kadına düşmekte bu yaradılışın kanunu...
Günümüzdede şartlar sürekli değişiyor, ihtiyaçlar, geçinmek kolay değil...Hz.Hatice annemizde çalışırdı, bilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: DarkredBlue61
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
    Konu Sahibi
çomar ne demek ? yorumlarımızdaki üsluba biraz daha önem versek daha iyi olmaz mı ?
İşte Yukarıda Bahsettiğim Ayet Hadis Kabul Etmeyipte On NUmara Müslüman Olanlardan Boşver
Hocanın dediği doğru kadının çalışacağı ortam sınırlıdır. Allah erkeği ve kadını birbirini tamamlayan bir bütün şeklinde yarattı.İslamiyette yükün çoğunluğunu erkeğe yüklemiştir. Bu yüzden kadınlar emanet sayılmakta, çalışmak erkeğe düşerken ev hanımlığı zaten başlı başında bir iştir, annelik iştir bunlar kadına düşmekte bu yaradılışın kanunu...
Günümüzdede şartlar sürekli değişiyor, ihtiyaçlar, geçinmek kolay değil...Hz.Hatice annemizde çalışırdı, bilirsiniz.
Eğer Geçim Sıkıntısı vs Yoksa Kadın Çalışmamalı Bence.Dediğin Gibi Günümüz Şartlarıda Malum Şurda Sokakta Yürüyenler Nasıl Karı Kıza Bakıyorlar Onları Düşünün Birde Bunları Aynı Ortama Koyarsanız Ne Olur Onuda Düşünün

Yönetici tarafından düzenlendi:
PALA.

PALA.

Üye
Şikayet Ettim Elemanı İnşallah Bu Son Olur.Maalesef Arada Böyle Kendini Bilmezler Çıkıyor.Adıda Çomarmış Galiba.
Neden biz böyleyiz bilmiyorum, bu forumda yöneticilerimiz yorumlara müdehale ederken pire deve olabiliyor. Burası teknoloji forumu üslub konusunda siyasi, taraflı, ötekileştirme olması yöneticiyi haklı-haksız ayrımına bakmamasına sebep olabiliyor. Gereksiz sözlerden bile kaçınmalıyız

• Beğen
minoo

minoo

Üye
Herkes istediğini düşünebilir arkadaşlar. Düşüncesinden dolayı kimse kimseyi suçlayamaz.

Hakaret / argo ve bu mesajlardan yapılan alıntılar silinmiştir.

• Beğen
Tepkiler: PALA. ve DarkredBlue61
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
    Konu Sahibi
o konuda hem fikiriz fakat me leketin %90 i musluman iken bu tarz paylaşımlarda bu kadarda dinimizi kotuleme aşağılama yapılması zoeuma ditor.elemana ceza vermeyecekmisiniz sadece yorum mu sileceksiniz?
site yonetimini bu tür konularda anlayamıyorum? Yani yaprığum paylaşımda ne siyasi nede başka bişey var hakaret yok bişey yok kendini bilmezin birisi geliyor ve aklının olmadığını tescilliyor sonrads siz geliyorsunuz konumu siliyosunuz.Allah razı olsun bu kez silmediniz ama konuyu silerkende açıklaması tartişma ayaratacak konu oluyo zoruma gidiyor.bu memleketin %90 ı musluman yoneticiler bu konuyu tartişma yaratacak konu olarak goeuyosa kendilerini sorguya çeksinler.ilginiz için tşkler

Oğuzhan

Oğuzhan

Üye
"Bu memleketin %90'ı müslüman..." Birşey demiyim diyorum diyorum ama olmuyor. Halkın %90'ı müslüman diye bir şey yok arkadaşım. Kendini kandırma. Yüze falan sallamayacağım senin gibi. Burası her ne kadar değiştirilmeye çalışılsa da "seküler" bir ülke. İster hazmet ister etme.

Not: Bu yazdıklarımın videoyla alakası yok., izlemedim zaten. Edilen hakaretleri de meşru göstermek gibi bir niyetim yok. Çok terbiyesizce şeyler bunlar. Sırf o dediğin %90'ı müslüman lafına takıldım.

PALA.

PALA.

Üye
Yaklaşık olarak %90 kağıt üstünde, kimliğe göre doğru. Ama durum bunun tersini gösteriyor.

• Beğen
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
    Konu Sahibi
Herkes istediğini düşünebilir arkadaşlar. Düşüncesinden dolayı kimse kimseyi suçlayamaz.

Hakaret / argo ve bu mesajlardan yapılan alıntılar silinmiştir.
"Bu memleketin %90'ı müslüman..." Birşey demiyim diyorum diyorum ama olmuyor. Halkın %90'ı müslüman diye bir şey yok arkadaşım. Kendini kandırma. Yüze falan sallamayacağım senin gibi. Burası her ne kadar değiştirilmeye çalışılsa da "seküler" bir ülke. İster hazmet ister etme.

Not: Bu yazdıklarımın videoyla alakası yok., izlemedim zaten. Edilen hakaretleri de meşru göstermek gibi bir niyetim yok. Çok terbiyesizce şeyler bunlar. Sırf o dediğin %90'ı müslüman lafına takıldım.
Anlıyorum Seni Ne Zaman Dini Bir Paylaşım Yapsam Altına Damlayıp Bu Tarz Yorumlar Yapıyorsun Müslüman Olmayabilrisin Anlarım Bunu.Benim Dinime Saygı Duyduğun Sürece Bennde Sana Saygı Duyarım.Hatta Önceki Konularımda Daha Videonun Yarısını İzleyip Vay Efendim Öyle Bişey Yok Arapça Ayet Okudu Diye İlim Sahibimi Olunuyor Demiştin.O Yüzden Ne Konularımdaki Videolara Bak Neden Yorumlarıma 2.ye Al Devirli Kullan Az Yakar.Ortalama Araçlardaki İdeal Yakıt Karışımın Tam Verimli Yanma Noktası 2.500 2.700 Devir aralığındadır Hayırlı Yolculuklar Sana.

Not: Halkın %90 Müslüman Ama Yarısı Ayet Hadis Kabul Etmez,Yarisi "seküler" Ülke Zanneder ,Yarısı İse Hükümleri Tam Anlamadan Dinlemen Kendileri Çok İlimliymiş Gibi İlim Sahiplerini Aşalamaya Çalışır,Diğer Yarısı İse İslam Dinini Basit Bir Din Zanneder Vay Efendim İslam Dini Kadınları Eziyor Ediyor Onları Köle Gibi Kullanıyor Der Fakat Bilmezki Dinlerin Arasında En Çok El Üstünde Tutulan Tek Din İslamdir.
Not 2:Üst Paragraf da Bahsettiğim Kişi veya Kişilerin İşlerine Gelince "Kıyafetime Karışma Demesi" İşlerine Gelince İse "Başörtülü Küçük Kızı" Reklamlarda Prim İçin Kullandılar Demesi Gerçekten Tuhaftir.Halbuki Bu Cephe Küçük Kız Dediği Vatandaşlara Mini Etek Giydirip Siyasi Parti Reklamin Oynatınca Birşey Olmuyor Biz Özgürüz Kardeşim Kimse Bişey Diyemez Derler.Fakat İş Müslümanın Çocuklarına Gelince Oo Olmaz Vay Efendim İmam Hatip Lisesinde Çocuklar Namaz Kıldı Böyle Bişey Olur Mu Diye Haberler Gördük Bu Ülkede O Yüzden Bu Tarz Hazimsızlıklara 90 Lık Çanak Öneriyoruz İyi Çekiyo Diyolar.Neyse Notuma Devam Edeyim Son Örnekle.Zamanında Türkiyede Bir Tane Eleman Vardı Bu Eleman Sanırım İlahiyatçimiydi Neydi Artık Neyse Tam Bilmiyorum Üstü Kapalı Anlayacağım.Adam Namaz Kılmıyordu.Evet Biz "seküler" Bir Millet Olduğumuz İçin Kimseyi Kılmaya Zorlamadık Dediler Ki Adama.Neden Namaz Kılmıyorsun? Aldıkları Cevap Çok Doğru ve Bunca Zamandır Peygamberlerin Ashabın ve Onca Gelmiş Geçmiş Alımlerin Aklına Gelmedi Sanırım Bu Cevap Neyse Verdiği Cevap İse Şu "Kur-an da Namaz Kılmayın" Diye Bir Ayet Var.Evet Gerçektende Kur-an Namaz Kılmayın Diyor ve Bu Arkadaşda Müslüman Olmuş Oluyor."seküler" Bir Ülkede Olduğumuz İçinde Kimse Bu Kişiye Kil Diyemiyor ki Demeyede Gerek Yok Çünkü Kişiye Bu Eğitimleri Anne Babanın Vermesi Gerek.Yani "seküler" Ailenin. "seküler" Çocuğuna Anne Baba Eğitim Vermez İse Doğal Olarak "seküler" Namaz Kılmayan Bireyler Türüyor.Öyle Bişeyler İşte.

Ama İyiki "seküler" Bir Milletiz Zira Şapka Takmayanlar Asıldı,Camilerde Din Eğitimleri Yasaklandı,Din Adamları Şuçsuz Yere İdam Edildi,Normalde Dil Değişimi 6 Ay Sürmesi Gerekirken Kademeli Olarak Geçiş sağlanması Gerekirken Biz 1 Gecede Tüm Alimleri Kör Cahil Yaptık,Yetmedi Batıya Uyduk Saat 10 Dan Sonra İçki Satılması Yasaklandı İçilmesi Yasaklandı Yine "seküler" Ülkeydik Ama Nedense Bu Konunun Din İle Bir Alakası Olmaması Halde Krizler Çıkartmaya Çalıştı Bazı Kesimler.Ha Uçaklardada İçki Yasaklanmıştı Bu Konudada Aynı.Dahasi Yukarıda Bahsettim Cuma Namazı Kılan Öğrenciler Sanki Çok Anormalmiş Gibi Haber Yapıldı "seküler" Ülkede Normal Tabi.

Ha Pardon Unutuyordum Bunları İşimize Gelince Unutuyorduk Değil Mi? Afedersiniz Bir An Boş Bulundum.
Yaklaşık olarak %90 kağıt üstünde, kimliğe göre doğru. Ama durum bunun tersini gösteriyor.
Hayır Durum Tersini Göstermiyor Bu Ülke Gerçektende %90 ı Müslüman Fakat Söyle Müslüman;
1.Kelimeyi Şahadeti Bilmeyen
2.Güsül Abdesti Niye Alınır Bilmeyen
3.32 Farzı Geçtik İslamin (5) ve İmanın (6) Şartlarını Bilmeyen
4.Faiz Yiyen ve Başına Geleceklerin Bu Haram Para Yüzünden Olduğunu Bilmeyen
5.Ayet Kabulu Nedir Bilmeyen
6.Hadis Kabulu Nedir Bilmeyen
7.Biz Özgürüz Kardeşim İstediğimizi Yapar Yinede Müslümanız Derler Fakat Müslüman Olmadığını Bilmeyen
.
.
.
Gibi Bir Müslümanız İşte.
Yukarıdaki Bahsettiğim Bu Kişiler Bugün Çıkıp İlim Sahiplerine Laf Atıyor ve Zaten Sayılı Olan Bu Kişilere Atılan Çamurlardan Dolayı Kimse Onları Takmıyor.Takmamazlıkla Kalmıyor Onlar Kafalarına Göre Din Tasarlayıp Yaşıyorlar.Halbuki İslam Dini Çok İnce Bir Çizgidir Bu Çizgiyi İyi Görmek Gerek.Çıkıp Kardeşim Oruç Tutuyorum Ama Bence Gereksiz Desen Dinden Çıkarsın.Hadi Gereksiz Deme Oruç Tutarak İbadet Mi Olur Desen Yine Dinden Çıktın.İşte Bu Tarz Olaylardan Dolayı Bu Haldeyiz Vesselam

Oğuzhan

Oğuzhan

Üye
Azıcık dürtünce nasıl da Atatürk düşmanlığı ortaya çıkıyor en güzel örneği. Ne doğru düzgün tarihi, ne doğru düzgün siyaseti ne de doğru düzgün dini biliyorsunuz. Ufacık bir şey yazdığımda müslüman olmadığımı iddia edebilecek kadar sığ görüşlüsünüz. Hata bende neden bir şeyler anlatmaya çalışıyorum ki? Ufacık bir şey belirticne düşmanca yaklaşan insanlara ne anlatılabilir?

• Beğen
Tepkiler: DeV/AsA
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
    Konu Sahibi
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız
Memnun Oldum Bende Ahmet
Azıcık dürtünce nasıl da Atatürk düşmanlığı ortaya çıkıyor en güzel örneği. Ne doğru düzgün tarihi, ne doğru düzgün siyaseti ne de doğru düzgün dini biliyorsunuz. Ufacık bir şey yazdığımda müslüman olmadığımı iddia edebilecek kadar sığ görüşlüsünüz. Hata bende neden bir şeyler anlatmaya çalışıyorum ki? Ufacık bir şey belirticne düşmanca yaklaşan insanlara ne anlatılabilir?
Atatürk Düşmanı Değil.Bu Ülke Kurulduğundada Atatürk Yardım Etti Emeği Geçti Kurulmadığındada Atatürksüz Bir Cumhuriyet Olamaz Aksini İdda Etmedim Bunu İdda Eden Sensin.Atatürk'e Gerek Ülkeyi Kurduğu Gerek Yaptığı (İyi) Şeylerden Dolayı Saygım Farklıdır Gerekse 5816dan Dolayı Saygım Farklıdır.Anlayacağin O Ki Bir Atatürkü Kötülemedim.Hatta Yukarıda Saydıklarımdan Hangisini Atatürk Yaptı Onu Bi Söylesene Bana 10 Undan 1i 2simi? Kaçi? Bu Ona Düşman Olduğum Değil Bu Benim Geçmişte Yapılan Hataları Eleştirme Gün Yüzüne Çıkartıp Örnek Verme Hakkı Sunar.Ona Hakaret Değil Yukarıda Bahsettiğim Gibi Sen Benim Dinime Saygı Duyarsan Bende Sana yada Senin Dinine Saygı Duyarım.O Yüzden Müslümanlara Atatürk Düşmanı Logosunu Vurmakdan Vazgeçin.Ben Senin Müslüman Olmadığını İdda Etmedim Sadece Öyle Yanaşarak Yazdım Bir Müslüman Bu Şekilde Konuşamaz Özellike Önceki Konularda "Arapça Ayet Okuyan Adammı Oluyor" Tarzindaki Yorumu Hiç Yapamaz.Sen Yaptın Ama Yinede Sana Gayri Müslim Diyemem Zira Ben Dinden Çıkarım.O Yüzden Senin Söylemen Gerek Ya Müslümansındır yada Değilsindir Bunu Belirtmediğin yada Buna Göre Hareket Etmediğin İçin Öyle Yaklaştım Olaya.Aslında Hata Bende Sevdiğin Bir Kişi Olunca Onun Yanlışlarınıda Söylememem Gerekirdi.Çünkü Düşman İlan Ediliyorum.Neyim Ben Yunan Mı? Elhamdulillah Müslümanım vede Türküm.Asıl Senin Gibilerin Yüzünden Kimseye Bişey Anlatılmıyor ve Hemen "Atatürk Düşmanı" İlan Ediliyoruz.Burada Hakaret vs Yok Ama Hadi Sen Müslümansın Öylede Demedin Ama Neyse Diğer Elemanlar Dinime Küfrederken Neden Onları Din Düşmanı İlan Etmediniz Peki?

PALA.

PALA.

Üye
Hayır Durum Tersini Göstermiyor Bu Ülke Gerçektende %90 ı Müslüman Fakat Söyle Müslüman;
Tamam işte ben ona kağıt üstünde diyorum.Değerlendirirsen benim dediğime gelir. Dine girerken zorlama yoktur ama girdikten sonra zorlama vardır.Mesela oruç tutan birisi namazınıda kılmalıdır, çünkü namaz oruçtan önceki öncüldür.
İnsanların güvenliğini güvenlik güçlerimiz sağlarken, zihnimizin güvenliğini yöneticiler sağlamaktadır.Bu bağlamda başdaki kişinin fikirleri doğrultusunda çoğu zaman belli bir guruba ve önemli şahsiyetlere hakaretler her dönemde olmaktadır...
Her insanın hata yapabileceğini unutmayın.Tarihi iyi anlamak için olayları nedenleriyle beraber, farklı kaynaklardan incelemek gerek. Osmanlı daha Atatürk ana rahmine düşmeden yıkılmaya başlamıştı, çok uluslu yapının bölünmesi ardından tek millet olma anlayışı sayesinde bu günlere geldik. Halen devam eden bir tehdit var malesef kapımızda anlayabilenler için...

• Beğen
minoo

minoo

Üye
Konuya yorum yapmayayım dedim ama yaptığınız yorumlar haddini aşmış. Her şeyi göz ardı ettim fakat "zamanında suçsuz din adamları asıldı" cümlesine cevap vermeden geçemeyeceğim. Kimse Kur'an-ı Kerim okuma demiyor ama keşke başka kitaplar da okusaydın. Bir hikaye anlatayım. Vaktinde Atatürk din adamlarını toplamış zira fazla şikayet gelmiş. Bir kapı eşiğine kutsal kitabı koymuş, din adamlarına "ya kitaba basıp geçersiniz ya da idam edilirsiniz" demiş. Sözde dini bütün din adamlarından 3'ü, 13'ü geçmiş kitaba basıp. Çünkü ölüm korkusu. Bazı din adamları geçmemişler. Demişler ki "var bizi idam et, canım kutsal saydığım kitaptan üstün değil". Atatürk kutsal kitap üzerine basıp geçen, işine göre din yapıp fetva veren din adamları için idam kararı verip kapıdan geçmeyenlere dönmüş, "kendiniz gibi din adamları yetiştirin ülkenin her yanında" demiş. "Suçsuz din adamları" dediğin insanlar senin değerlerini hiçe sayan adamlar. Biraz araştırın. Türk olmakla övünüp, Türklüğü ona buna bırakmayıp daha doğru düzgün Türkçe ile derdini anlatamayan insanlar kimseye gelip sen bunu yaptın, sen bunu dedin diyemez.

Konu fazlaca şikayet aldığından dolayıp kapatılmıştır.

Keyifli forumlar.

• Beğen
Tepkiler: PALA., Oğuzhan ve DeV/AsA
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt