İran'dan Türkiye'yi vururuz tehdidi

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Haydar

Haydar

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
İran'dan Türkiye'yi vururuz tehdidi
İran devrim muhafızları ordusu komutanı General Yahya Rahim Safavi,isim vermeden Türkiye’yi vurma tehdidinde bulundu.
03.06.2012 09:31

İran, Batılı ülkelerle sürdülen nükleer müzekerelerin başarısız olması halinde ABD veya İsrail'den bu ülkeye yönelik bir askeri müdahaleye anında karşılık vereceklerini belirterek Türkiye'yi vurma tehdidinde bulundu.
İran'ın en güçlü kurumu olan Devrim Muhafızları Ordusu Komutanı Tümgeneral Yahya Rahim Safavi, "Eğer ABD veya İsrail tarafından tamamen barışçıl olan nükleer tesislerimiz vurulursa buna orantılı şekilde karşılık veririz. Amerika'daki siyasetçiler ve ordu komutanları, bu ülkenin bölgedeki bütün üslerinin İran füzelerinin menzilinde olduğun çok iyi biliyorlar. Öyle bir durumda çok korunmasız kalacaklarını da biliyorlar" dedi.
Fars haber ajansına konuşan Safavi, isim vermeden Türkiye'deki İncirlik Üssü ve Kürecik'teki füze kalkanı radarını hedef alacaklarını belirterek, "ABD'nin bölgede 20 üssü bulunuyor. Bu üslerde 100 bin Amerikan askeri bulunuyor. Hepsi İran tehdidiyle karşı karşıya. Ayrıca Basra Körfezi, Kızıldeniz ve Umman'daki 60 Amerikan gemisi de menzilimiz içinde" diye konuştu.
TÜRKİYE STRATEJİK RAKİPAynı zamanda İran'ın dini lideri Ayetullah Ali Hamaney'in de askeri konulardaki danışmanı olan Safavi, Suriye konusunda da Türkiye'ye de ağır eleştiriler getirerek iki ülke arasındaki ilişkilerin bozulabileceği uyarısında bulundu. Suriye konusunda Türkiye başta olmak üzere Suudi Arabistan, Katar gibi bölge ülkelerinin ABD ve Siyonistlerin çıkarlarına göre hareket ettiğini öne süren İranlı general, Türkiye'yi İran'ın "Stratejik rakibi" olarak niteledikten sonra şöyle konuştu: "Türkiye ile ilişkilerimiz halen iyi. Biz İran olarak ABD ve Siyonistlerin bu ilişkiyi bozmayacağını umuyoruz." ENSONHABER

Tekno_Kaplan

Tekno_Kaplan

Üye
abi abd rahat durmuyor olan türkiyeye olacak

.SeRDaR.

.SeRDaR.

Üye
bence de olan bize olucak. :hmmm

Emrgncy

Emrgncy

Üye
Ben sadece biraz sıkar diyorum

iran'ın böyle bir işe kalkışabilmesi için Mangal gibi bir yürek olması lazım

O da iran'da yok.

HaqperesT

HaqperesT

Üye
Ben sadece biraz sıkar diyorum

iran'ın böyle bir işe kalkışabilmesi için Mangal gibi bir yürek olması lazım

O da iran'da yok.

Mangal yurege gerek yok. Bir kediyi bir odada kistir gor bak nasil uçuyor sana.

LeoFrankLy

LeoFrankLy

Üye
Hiç bir pok yapamazlar. Nükleer olarak üst düzey bir ülke iran. Amerika temkinli davranır bi tarafları yemez irana karışmaya. O yüzden rahatım

Emrgncy

Emrgncy

Üye
Benim anlamadığım bu iranı neden bukadar büyük bir güç olarak görüyorsunuz anlamış değilim. Kartondan kaplan ardı önü.

Ayrıca Hakperest arkadaşım. Kediyi köşeye sıkıştıran yok kedi kendi kendine aslanlık taslıyor.
Ayrıca iran ateş olsa cirmi kadar yer yakar.

MasteLaa

MasteLaa

Üye
Bir kaşık su aklıma geliyor..

goldonfreeman

goldonfreeman

Üye
iran anca konusur anca laf eder icrata gelince birsey yok iranda

Dumbledore

Dumbledore

Üye
Benim bu haberden anladığım,Türkiyeyi hedef olarak değil Türkiyede Amerikan üslerini gemilerini falan vururuz diyorlar sanırım.

HaqperesT

HaqperesT

Üye
iran anca konusur anca laf eder icrata gelince birsey yok iranda

Uyuyan biziz aga
Adamlar kendi silahini kendi uretiyor. Uretemeyen biziz.

- - - Eklendi - - -

Benim bu haberden anladığım,Türkiyeyi hedef olarak değil Türkiyede Amerikan üslerini gemilerini falan vururuz diyorlar sanırım.

Arada bir Turkiyenin kimin piyonu oldugunu ima veya test ediyor. Ben de merak ediyorum dogrusu: Abd mi bizi kullaniyor , biz mi abd yi kullaniyoruz diye.

Tekno_Kaplan

Tekno_Kaplan

Üye

Uyuyan biziz aga
Adamlar kendi silahini kendi uretiyor. Uretemeyen biziz.

- - - Eklendi - - -

Arada bir Turkiyenin kimin piyonu oldugunu ima veya test ediyor. Ben de merak ediyorum dogrusu: Abd mi bizi kullaniyor , biz mi abd yi kullaniyoruz diye.

Abd türkiyeyi kullanıyor gayet açık

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt