iPhone'umu Bul - Find My iPhone Kapatma


Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticilerinden biri olan Apple özellikle cihazlarında sağladığı güvenlik önlemleri ile birçok kullanıcıyı kendisine çekmeyi başarıyor. Cihazlarında sunduğu güvenlik önlemlerinin başında gelen Find My iPhone yani Türkçe anlamıyla iPhone'umu Bul özelliği belkide bugüne kadar binlerce kişinin cihazının kurtulmasını sağlamıştır. Aşağıda yer alan iPhone'umu Bul kapatma işlemine başlamadan önce cihazınızın bir yedeğini almanızı tavsiye ediyoruz.
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

iOS 8 ve daha eski iOS işletim sistemlerinde harici bir uygulama olarak App Store mağazasında kullanıma sunulan Find My iPhone özelliği iOS 9 ile birlikte işletim sistemine entegre bir şekilde sunulmaya başlamıştı. Eğer iPhone'umu Bul özelliğini kapatmak istiyorsanız aşağıda yer alan adımları takip etmeniz yeterli olacaktır. Genelde cihazları satarken veya teknik servise verirken bu özelliğin kapatılması istenir.

iPhone'umu Bul - Find My iPhone Nasıl Kapatılır ?

Öncelikle cihazınızın ayarlar menüsüne girin. Daha sonrasında ayarlar menüsü içerisinden iCloud menüsüne girin.
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız


Ardından karşınıza aşağıdakine benzer bir liste gelecektir. Bu liste üzerinden iPhone'umu Bul menüsüne girin. Bu görüntüler en güncel iOS işletim sistemine sahip iPhone 7 üzerinden alınmıştır. O sebeple sizin cihazınızda yüklü olan iOS sürümü sebebiyle ayarların yerlerinde ufak tefek değişiklikler olabilir.

Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız


Bu menüye girdikten sonra aşağıdaki görselde yer aldığı gibi açık olarak gelen iPhone'umu Bul özelliğine tıklayarak özelliği kapatın. Bu özelliği kapatırken mevcut Apple kullanıcı adınız ve şifrenizi biliyor olmanız gerekiyor. Aksi halde kapatamazsınız. Sizden Apple şifrenizi girmeniz istenecektir.
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız


Eğer bilgisayar üzerinden bu özelliği kapatmak istiyorsanız tıklayarak iCloud sitesine Apple bilgileriniz ile giriş yapın. Daha sonrasında mevcut cihazlarınızın olduğu listeden kaldırma yapabilirsiniz.
 

Ekli dosyalar

MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt