Haber İphone X'in Eksi Yönlerini Merak Ediyor musunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
İphone X'in Eksi Yönlerini Merak Ediyor musunuz?
İphone X için Apple tarafındsn resmi site aracılığı ile yapılan bazı uyarılar, İPhone X satın almayı düşünenler için çok önemli bilgiler içeriyor. İphone X'in bazı yönleri tahmin ettiğiniz kadar iyi olmayabilir.

Apple'ın en son teknolojilerle donatılmış yeni akıllı telefonu İPhone X, satın alacakların dikkat etmesi gereken bazı detayları ile potansiyel müşterileri düşündürüyor. Apple iPhone X'in resmi Apple Store sayfasında yer alan bazı uyarılar, bu yeni iPhone modelini satın alacakların iki kere düşünmesi gerektiğini ortaya koyuyor.

Apple, 12 Eylül tarihinde yeni Apple Kampüsünde yer alan Steve Jobs Theatre'da yeni iPhone modelleri, İPhone X, İPhone 8 ve iPhone 8 Plus'ın tanıtımını yapmıştı. Ancak görünüşe bakılırsa, İPhone X sahip olduğu özellikleri ile İPhone 8 ikilisini gölgede bırakacak. Tabi yeni iPhone X'in de bazı handikaplı yok değil. Bu eksi yönler, Apple'ın resmi web sitesinde çok küçük harflerle de olsa sayfanın en altında açıklanıyor.

Bilindiği üzere yeni iPhone X'in özellikleri arasında IP67 derecesinde suya ve toza karşı dayanıklılık, hızlı şarj desteği ve kablosuz Airpods şarj desteği gibi yeni özellikleri bulunuyor. Ancak bu özelliklerden faydalanabilmek için bazı detaylara dikkat etmeniz ve ekstra maliyetleri göze almanız gerekiyor. İşte Apple'ın sitesinde yer alan o detaylar:

Kablosuz Airpods Şarjı:
Ayrı satılır. Uyumlu bir iPhone, Apple Watch veya AirPods gerekir. Kablosuz şarj özelliğine sahip AirPods, 2018’de satışa sunulacaktır.
İphone X'in Su Geçirmezlik Özelliği Garanti Kapsamında Değil

iPhone X, suya, sıçramalara ve toza dayanıklıdır. Aygıtlar kontrollü laboratuvar koşullarında test edilmiş ve 60529 sayılı IEC standardı kapsamında IP67 derecesini elde etmiştir. Suya, sıçramalara ve toza dayanıklılık kalıcı değildir ve normal kullanıma bağlı yıpranma sonucunda azalabilir. Islak bir iPhone’u şarj etmeye çalışmayın. Temizleme ve kurulama yönergeleri için lütfen kullanım kılavuzunu inceleyin. Sıvı temasına bağlı hasarlar garanti kapsamında değildir.
İphone X'in Hızlı Şarj Özelliği için Ciddi Bir Para Ödeyerek Ekstra Aksesuar Almanız Gerekecek
Testler Apple tarafından Ağustos 2017’de ön üretim iPhone X üniteleri, yazılımları ve Apple USB-C Güç Adaptörü aksesuarları (29 W Model A1540, 61 W Model A1718 ve 87 W Model A1719) kullanılarak gerçekleştirilmiştir. Hızlı şarj testi, pili bitmiş iPhone üniteleri kullanılarak gerçekleştirilmiştir. Şarj süresi, çevresel etkenlere göre değişir; gerçek sonuçlar farklılık gösterir.
İphone X'in Ekranı Aslında 5.8 inç'ten Küçük
iPhone X’un ekranı yuvarlatılmış köşelere sahiptir. Telefonun kıvrımlı zarif tasarımını takip eden bu köşeler, standart bir dikdörtgenin sınırları içinde yer alır. Standart bir dikdörtgen olarak ölçüldüğünde, ekran diyagonal olarak 5.85 inç’tir (görüntülenebilen gerçek alan daha azdır).
Apple'ın tanıtım etkinliği sırasında İPhone X ve diğer İPhone aksesuarlarının aynı anda tek bir kablosuz şarj plakası üzerinde şarj edilebildiği gösterildi. Ancak halihazırda satışta olan Airpods kulaklıklar kablosuz şarj desteğine sahip değil. Kablosuz şarj desteğine sahip AirPods'ların ise önümüzdeki yıl satışa sunulacağı belirtiliyor. Bununla birlikte, garanti kapsamına girmeyen IP67 sertifikalı su ve toza karşı dayanıklılık özelliği ise insanlara ne kadar güvende hissettirir bunu zaman gösterecek.
İphone X'in Eksi Yönlerini Merak Ediyor musunuz?

• Beğen
Tepkiler: bilisimler

bilisimler

bilisimler

Üye
su geçirmezliği güzel ben olsam sabunla yıkarım keşke benimkide su geçirmez olsa

• Beğen
Tepkiler: Buğra
Bysnbad

Bysnbad

Kapalı Hesap
Fiyatta bir eksi sayılır birde arka kameralar dikey olmuş face ID ile ilgili açıp açılmama gibi durumlar parmak izinin yerini tutmaz tabi bu durumlar ortada bakalım kasım ayında satışa çıkacak neler var neler yok görecegiz

• Beğen
Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Aranızda Apple ürünlerini çok seven var mı ? Fanboy demiyorum :ehe çok aşırı seven

Bysnbad

Bysnbad

Kapalı Hesap
Bir nokiayı tanırım birde apple fanboylukla alakası yok herkesin kişisel zevkidir isteyen istedigni alıp kullanmakta özgür herkesin kendi düşüncesidir saygı duymak lazım

MaxipmaN

Üye
tasarımı sevmedim ben. :spr

• Beğen

technogamer2345

Üye
bende tasarim swvmedim olmamis hani ip8 alt alta ksmersyla geliyordu. olmamis abi rezalet bisey. o cikinti hos durmuyor. ortala samsung gibi veya degisik bidlsey yapip birini bi kose birini bi kose ortaya flash.

GT-S5830i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

• Beğen
Bysnbad

Bysnbad

Kapalı Hesap
Dikey kamera ustte cerceve bence düz bisey yapabilirlerdi bence apple tasarimcilari böyle bisey denemiş demekki

• Beğen
Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Dikey kamera ustte cerceve bence düz bisey yapabilirlerdi bence apple tasarimcilari böyle bisey denemiş demekki
iPhone 9 modelinde kesin üst barı yok ederler tamamen çerçevesiz ekran yaptık derler :ehe

Bysnbad

Bysnbad

Kapalı Hesap
iPhone 9 modelinde kesin üst barı yok ederler tamamen çerçevesiz ekran yaptık derler :ehe
Aynen öyle gelicektir çercevesiz olucak orası kesin tabi isimlendirmeyi nasıl yapıcaklar orası ayrı S takısıda yok ne yaparlar tabi bir sene sonra :)

• Beğen
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
- Yönü Fiyati
Tamam Diğerlerine Gerek Kalmadı :D

• Beğen
Tepkiler: Buğra ve OzgurSMO
Bysnbad

Bysnbad

Kapalı Hesap
Tüketim çılgınlıgı insanda bu hep var degisecegini sanmıyorum gene satacaktır belirli bir kesim alır herkesin zevki farklıdır

• Beğen

Üst Alt