İphone Uygulamaları Android Apk Dosyasına Nasıl Çevriliyor

Sponsorlu Bağlantılar

urfaslan

Üye
    Konu Sahibi

atarax29

Üye
.apk yaziyorsun oluyor android
:)

furkey

Üye
Uzun bir portlama sürecinden geçiyor sen yapamazsın :)

SilentOne

SilentOne

Üye
bir ara xda ipa dosyasını androidde çalısacak sekilde emulator yapıcaklardı oyle bir muhabbbet donuyordu noldu bilmiyorum

Reexecution

Reexecution

Üye
android kullanmiyorum ama tersine muhendislikle felan ugrasmassak kaynak kodu ios sdk 'sinda derlersek ipa ciktisi aliriz :)

tapatalk

tapatalk

Üye
wine android için yazılcak

urfaslan

Üye
    Konu Sahibi
Yani Böyle birsey yokmu diyorsunuz..

Şehriyar

Şehriyar

Üye
Şu an için böyle bir uygulama yok bildiğim kadarıyla..

CasuS_87

CasuS_87

Üye
oluyo mu öyle ya :hmmm olmaz galiba :)

pRime.

pRime.

Üye
uygulamayı yapan şirket tarafından tekrar androide yazılıyor veya ufak değişikliklerle portlanıyor. bahsedilen uygulamaların kodları kapalı olduğu için tam olarak işlemi bilemeyiz. emulasyon mümkün olabilir ancak internet bağlantısını emule edemeyeceğinden ve bazı uygulamalar sistem dizinlerine erişim isteyeceğinden (ios aşırı kapalı olduğundan bunu da sağlayamazsınız) oyunların ve uygulamaların çok büyük bölümü çalışmayacaktır.
ikinci yöntem ise ortak yazılım diliyle yapılam uygulamalar. eğer ios için yapılan bir uygulamada kullanılan yazılım dili android için olan yazılım diliyle ortaksa uygulama kolayca android'e portlanabilir. genel olarak açık kaynak olur bu uygulamalar.
qt örnek olarak ortak bir yazılım dilidir.

urfaslan

Üye
    Konu Sahibi
Eyvallah arkadasim tesekur ederim.iphoneda Dream league soccer android surumu icin boyle bir program istemistim

pRime.

pRime.

Üye
rica ederim ios'a çıkan şeyler çoğunlukla android için de çıkıyor. bazen de imitasyonları yapılıyor. aynısı olmasa da benzeri çıkmış olabilir android için.

Üst Alt