iPhone SE Yardım

Sponsorlu Bağlantılar

Pbs_

Üye
    Konu Sahibi
iPhone SE Yardım
2-3 hafta kadar evvel iPhone SE aldım, son sürüme güncelledim. İlk bir iki hafta bataryasını 3-4 günde bir şarj ediyordum, tabiri caizde bataryayı kokluyordu. Ancak son bir haftadır batarya inanılmaz şekilde performans kaybına uğradı, aynı şekilde kullanmama rağmen 1-1,5 gün arası gidiyor, telefonu gece uçak modunda bıraktığım zaman bile sabaha dek %10 civarında şarj yiyor. Ayarlar bölümünden batarya tasarrufu için bazı özellikleri kapatmıştım, buna rağmen birden böyle bir performans düşüklüğü yaşamaya başladım. Sizce bu normal mi? Normal değilse ne yapmam gerekiyor? Şimdiden herkese teşekkürlerimi sunarım.

enaa_881

enaa_881

Üye
son sürüm dediğim 10.1.1 ise bazı telefonlarda batarya sorunu yaptığına dair bi haber okumuştum geçenlerde ondandır

• Beğen
Tepkiler: İhtiyar.
sLeepLe

sLeepLe

Üye
Bende beta sürüm var 10.2 benimde batarya biraz azaldı ama sizin anormal bir şekilde düştüyse yüklediğiniz son uygulamalardan sebep olabilir

. . . EmreG . . .

. . . EmreG . . .

Üye
Hocam benim cihaz da 10.1.1 ve son bir haftadır filan %20lere geldikten sonra yatıp uyuyorum. 10-12 saatte %1'e düşüyor. Önceden böyle bişey yoktu. Nedeni sürüm mü bilmiyorum. Ama birden bataryanın da sağlığını kaybettiğini düşünmüyorum.

Pbs_

Üye
    Konu Sahibi
Ben de güncellemeden olabileceğini düşünüyorum ancak emin olamadım, çünkü telefonu güncelledikten sonra ilk 2 hafta hiçbir sorun yoktu, bataryayı 3-4 güne bir şarj ediyordum. Bir anlam veremedim. Telefonu bu sabah servise verdim, bakalım inşallah hayırlısı. Hepinize çok teşekkür ediyorum arkadaşlar.

. . . EmreG . . .

. . . EmreG . . .

Üye
Ben de güncellemeden olabileceğini düşünüyorum ancak emin olamadım, çünkü telefonu güncelledikten sonra ilk 2 hafta hiçbir sorun yoktu, bataryayı 3-4 güne bir şarj ediyordum. Bir anlam veremedim. Telefonu bu sabah servise verdim, bakalım inşallah hayırlısı. Hepinize çok teşekkür ediyorum arkadaşlar.
Servisin geribildirimini bizimle paylaşırsanız sevinirim hocam. Umarım çözüme ulaşırsınız

muhammettvurucu

muhammettvurucu

Üye
Bence arka arkaya güncelleme yaptığınızdan kaynaklanıyor bi format atın derim.

. . . EmreG . . .

. . . EmreG . . .

Üye
Tam format mı attinız tuşlarlar? Bir de hemen anlaşılmaz ki bi bataryayı tam bitirip öyle doldurun isterseniz.
iTunes ile sıfırdan kurulum yaptım hocam. Bataryayı 2 kere telefon kapanana kadar kullandım. Sonra tam şarj yaptım. Faydasını görmedim.

muhammettvurucu

muhammettvurucu

Üye
. . . EmreG . . .

. . . EmreG . . .

Üye
10.2 betaya güncelledim ama yine aynı

iPhone 6 İle Gönderildi

. . . EmreG . . .

. . . EmreG . . .

Üye

Durum öyle gösteriyor hocam

iPhone 6 İle Gönderildi

• Beğen
Tepkiler: muhammettvurucu

Pbs_

Üye
    Konu Sahibi
Telefonu garantiye Pazartesi gün vermiştim, bugün Perşembe, KVK'nın sitesinde "İşlem Görüyor - Swap Cihaz Bekliyor" şeklinde bir ibare var. Emin değilim ancak anladığım kadarıyla cihazı değiştirecekler. Telefonu garantiye verme sebebim sadece batarya değildi; telefon görüşmesi esnasında sesim karşı tarafa gitmiyordu, asıl bu sebepten dolayı vermiştim. Ancak yeni telefon gönderirlerse güncelleme yapmamayı düşünüyorum; böylece yeni sürüm ile eski sürüm arasında bir mukayese yapabiliriz diye düşünüyorum.

sLeepLe

sLeepLe

Üye
Telefonu garantiye Pazartesi gün vermiştim, bugün Perşembe, KVK'nın sitesinde "İşlem Görüyor - Swap Cihaz Bekliyor" şeklinde bir ibare var. Emin değilim ancak anladığım kadarıyla cihazı değiştirecekler. Telefonu garantiye verme sebebim sadece batarya değildi; telefon görüşmesi esnasında sesim karşı tarafa gitmiyordu, asıl bu sebepten dolayı vermiştim. Ancak yeni telefon gönderirlerse güncelleme yapmamayı düşünüyorum; böylece yeni sürüm ile eski sürüm arasında bir mukayese yapabiliriz diye düşünüyorum.
Yeni cihaz gelecek gibi görünüyor fakat yeni cihaz gelirse son sürüm yüklü gelecektir

Pbs_

Üye
    Konu Sahibi
Telefonu dün garantiden aldım, yeni cihaz göndermişler, iOS 9 yüklü şekilde geldi. Dün gece yatarken bırakıp sabah bulduğumda %2 şarj yemişti. Şimdilik bir sorun yok gibi ama ilerleyen zamanlarda göreceğiz. Güncelleme yapmamayı düşünüyorum belki güncellemeden kaynaklanıyor olabilir diye. Yine gelişmeleri buraya yazarım.

• Beğen
Tepkiler: muhammettvurucu

Üst Alt