İstek iPhone Sahipleri! Sallayınca telefonunuzun içinden tıkırtılı bir ses geliyor mu?

Sponsorlu Bağlantılar

Cezzbedici3

Cezzbedici3

Üye
    Konu Sahibi
iPhone Sahipleri! Sallayınca telefonunuzun içinden tıkırtılı bir ses geliyor mu?
iPhone 5S Uzay Grisi 16GB telefonumu yeni açtım. Sim kartı taktıktan hemen sonra cihazın içinden ses geldiğini farkettim. Boşta kalmış küçük vida sesi gibi bir şey. Hızlı sallayınca belli oluyor. Ses ve power tuşlarını tutarak sallayıp dinler misiniz sizde de aynı ses var mı?

Not: İnternette bir çok sayfa okudum genel olarak 4S-5-5S kullanan herkeste olduğu ve kameranın odaklama parçasından geldiği söyleniyor kimi jiroskop demiş sıcağı sıcağına sizlerdeki duruma bakalım istedim.

Son düzenleme:

0343434

0343434

Üye
Bende onu jiroskop diye biliyorum.

Cezzbedici3

Cezzbedici3

Üye
    Konu Sahibi
Senin iPhone 6'da durum nedir?

İp5furkan

İp5furkan

Üye
Şimdi farkettim bendende geliyor o ses

Cezzbedici3

Cezzbedici3

Üye
    Konu Sahibi
sanırım bütün 5-5s lerde var. Ne zamandır kullanıyorsunuz?

Cezzbedici3

Cezzbedici3

Üye
    Konu Sahibi
Bugüne kadar farketmemiş olmana şaştım. Galaxy S4'te denedim aynı ses daha azda olsa mevcut.

IchigoKurosaki

IchigoKurosaki

Üye
Bende çıkmıyor o ses

serkan

Üye
Vay be bende 1.5 yıldır kullanıyorum şimdi farkettim.

yasin213

yasin213

Üye
iPhone 4 kullanıyorum ve telefonu sallayınca ses geliyor. Zararlı bir durum olduğunu düşünmüyorum.

Ali Kurtaran

Ali Kurtaran

Üye
Telefonun ön kısmında bulunan yakınlık sensörü telefonu hızlıca sallayınca ses yapıyor. Herhangi bir sorun yok, aksine normal bir durum :oke:

• Beğen
Tepkiler: Cezzbedici3
tdd46

tdd46

Üye
benim s3 de de geliyor hızlı sallayınca :)

• Beğen

mecidiye

Üye
iPhone 3GS tende geliyo rahat olun :)

• Beğen
İp5furkan

İp5furkan

Üye
Arkadaşımda da ip5 var denedim ses gelmiyor. Arkadaşlar bizim telefonlarda sıkıntı olmasın :)

Ki o arkadaşım telefonu evden çıkarmaz devamlı masanın üstünde tutar bi tane çizik bulamazsınız o kadar iyi bakıyor telefona

• Beğen
Cezzbedici3

Cezzbedici3

Üye
    Konu Sahibi
Bende onunkinde sorun var :) Değil iphone bir çok markayı denedim üst seviye cihazların hepsi böyle. Normal bir durum olduğunu anladığım günden beri artık aklıma bile gelmiyor.
iPhone çok güzel kaliteli ama çok karışık. Yani bir sürü ayar detayı var. Geri iade etmeyi çok düşündüm hep ucundan vazgeçdim. İade süresi de doldu. Kullanacağız bakalım şimdilik..

Cezzbedici3

Cezzbedici3

Üye
    Konu Sahibi
Sakin olmakla iyi ettiğimi anlamaya başladım. Yavaş yavaş telefona olan hakimyetim artmaya başladı. Kaptıkça daha çok sevmeye, sevdikçe bağlanmaya başladım cihaza yavaştan. N8'i yeni aldığım zamanları hatırlıyorum da nerden nereye olmuştu. Aynı senaryonun farklı bir işlenişi tekrardan gerçekleşiyor :) Ama şu kesin ki Symbian 3 zamanındaki forum ve o heyecan dolu kaos ortamının zerresi yok şuan bu da bir gerçek o zamanlar efsaneydi. Hem cihazlar hem forum bağlamında.. Neyse iOs Symbian3 kadar terör estiren bir havaya sahip olmasada cihaz ve forum rüzgarı olarak, teknolojisel seviyesinin verdiği lezzet bu açığı kullanım tarafında kapatıyor.. Günler ilerledikçe durağan da olsa eski acemiliğin güncel versiyonunu yeniden Maxi'ninde katkılarıyla iPhone piri olma yönünde ilerleteceğiz inşallah..