Püf Noktası iPhone garanti sorgulama nasıl yapılır?

Sponsorlu Bağlantılar

TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
    Konu Sahibi
iPhone garanti sorgulama nasıl yapılır?
Garanti kelimesine teknolojik ürünler satın alanlar daha fazla önem veriyor. Seri üretimde yaşanabilecek sorunlar veya cihazı satın aldıktan sonra başına gelebilecek herhangi bir olay, garanti kavramını önemli hale getiriyor.

Bir başka husus olan ikinci el piyasasında ise satın alınan teknolojik ürünlerin garantilerinin devam edip etmediğini doğru bir şekilde öğrenmek, sancılı bir süreç olabiliyor. Apple, bu süreci daha basit hale getirerek, iPhone garanti sorgulama hizmeti ile karşımıza çıkıyor.

Apple’ın sitesi üzerinden iPhone garanti durumu sorgulama işleminin nasıl yapılacağını, iPhone teknik destek süresini ve AppleCare koruma planı için iPhone’un uygun olup olmadığını nasıl öğrenebileceğinizi anlatıyorum.

iPhone garanti sorgulama işlemi nasıl yapılır?
1. Adım: Apple’ın kapsamı denetle sayfasını tıklayarak açın.

2. Adım: Açılan sayfada; “Donanımınızın seri numarasını girin” bölümü ve “Lütfen kodu girin” bölümleri yer alacak. Donanımınızın seri numarasını girin bölümüne iPhone’un seri numarasını, kodu girin bölümüne ise ekranda beliren kodu girin.


iPhone seri numarası nasıl bulunur?
iPhone’un seri numarasını; Ayarlar>Genel>Hakkında bölümündeki “Serinumarası” kısmından öğrenebilirsiniz.

3. Adım: Kutucuklara gerekli bilgileri girdikten sonra iPhone garanti durumu hakkında bilgiler Türkçe olarak sizleri karşılayacak.

Bu bölümde; geçerli satın alma tarihi, telefonla teknik destek süresi, onarım ve servis kapsamı ve AppleCare koruma planı için uygunluk bilgileri yer alıyor.


4. Adım: Onarım ve Servis Kapsamı seçeneğinin altında “Tahmini SonKullanma Tarihi” bölümü yer alıyor. Buradan iPhone’un ne zamana kadar garantisinin olduğunu öğrenebilirsiniz.

 
Son düzenleme:


Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
Yararlı bir bilgi, teşekkür ederim.
 
  • Beğen
Tepkiler: TheNightMare.


Üst Alt