Haber İphone 8 ve 8 Plus Batarya ve RAM Kapasiteleri Ortaya Çıktı

Sponsorlu Bağlantılar

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
İphone 8 ve 8 Plus Batarya ve RAM Kapasiteleri Ortaya Çıktı
İphone 8 ve iPhone 8 Plus'ın en çok merak edilen özellikleri açığa çıkmaya başladı. Bunlardan biri de batarya kapasiteleri ve görünüşe göre yeni iPhone'lar daha düşük batarya kapasitesine sahip.

Apple iPhone 8 ve iPhone 8 Plus, daha önceki nesil iPhone'lara göre daha küçük pillere sahip ve özellikle iPhone 8 Plus, şimdiye kadar bir Plus boyutlu iPhone'da kullanılan en küçük batarya ile birlikte geliyor. Bu bilgiler, yeni iPhone modellerinin listelendiği Çin sertifikasyon kurumu TENAA üzerinden geliyor.

İlginç bir şekilde, Apple yeni iPhone tanıtım etkinliği sırasında, iPhone 8 ve 8 Plus'ın önceki iPhone'lara göre iki saat daha fazla pil ömrüne sahip olacağını açıkladı ve bunun muhtemelen nedeni olarak ise daha verimli Apple A11 Bionic yonga seti sayesinde olacağını iddia ediyor.

İphone 8 Plus, Şimdiye Kadar İPhone Plus Serisi Telefonlarda Kullanılan En Küçük Bataryaya Sahip
İşte duyurusu henüz iki gün önce yapılan yeni iPhone 8 ve iPhone 8 Plus ile öncelikle nesil iPhone modellerinin batarya boyutları:

• iPhone 8: 1.821 mAh
  • iPhone 7: 1.960 mAh
  • iPhone 6s: 1.715 mAh
  • iPhone 6: 1.810 mAh

• iPhone 8 Plus: 2.675 mAh
  • iPhone 7 Plus: 2.900 mAh
  • iPhone 6s Plus: 2.750 mAh
  • iPhone 6 Plus: 2.915 mAh
Peki bu küçük batarya boyutlarının nedeni nedir? Daha ince bir akıllı telefon tasarlamak için bir girişim mi? Daha fazla yer kaplayan yeni cam arka yüzey ve kablosuz şarj mı? Tahmin edebiliyoruz, ancak azaltılmış batarya boyutları bir gerçek olarak karşımızda duruyor.

Listenin onayladığı bir diğer merak uyandırıcı ayrıntı, iki yeni iPhone'daki RAM miktarı: iPhone 8'de 2GB RAM ve iPhone 8 Plus'da 3GB RAM bulunuyor. Bu RAM kapasiteleri, 4GB, 6GB ve hatta 8GB RAM'e sahip Android akıllı telefon modelleri ile karşılaştırıldığında oldukça az gibi görünebilir. Ancak İOS platformunun, çok daha az sistem kaynağı ile yetindi gerçeğini de unutmayın.

Apple'ın yeni iPhone'larında Hızlı Şarj Kullanmak için 50 $'lık Şarj Cihazına ve 25 $'lık Kabloya İhtiyacınız Olacak
Apple iPhone X, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus, daha önceki iPhone modellerinde eksik olan hızlı şarj özelliğini destekleyen ilk iPhone modelleri olarak karşımıza çıkıyor. Ancak bu özelliği kullanmak için ciddi miktarda bir maliyete de katlanmanız gerekecek.

Apple iPhone X, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus akıllı telefonlar, hızlı şarj desteğine sahip olsa da kutu içeriğinde bu özelliği destekleyen şarj cihazı ve kablo ile gelmiyorlar. Apple bu kablosuz şarj desteğine sahip üç farklı şarj adaptörünü ve kabloları da Apple Store üzerinden satışa sunuyor.

Apple, üç farklı USB-C şarj cihazı satışa sunuyor: 29W, 61W ve 87W'lık cihazların fiyatları sırasıyla 50 $, 70 $ ve 80 $ olacak.

İphone 8 ve 8 Plus Batarya ve RAM Kapasiteleri Ortaya Çıktı

• Beğen
Tepkiler: bilisimler

MaxipmaN

Üye
ama işlemcimiz %70 daha hızlı ve az batarya tüketiyor. :kirbac:

• Beğen
Tepkiler: turancen, Jelly Beanci ve Buğra

Cadillac34

Üye
Telefondaki ataryayı öldürenler en çok hızlı şarj özelliği. Hiç iyi değil ve telefonun daha çok hasarlı olmasını kolaylaştırıyor. Bir de bataryayı ısındırıp şisirmesine neden oluyor.

yeumyang

yeumyang

Moderator
Elinde powerbank yine dolaşmak gerekecek bence telefonda en önemli özellik batarya ikinci kamera

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Ahaha :D Herkes Gider Mersine Bunlar Gider Konyaya : ?
Arkadaş Her Sene Reklam Ederler % Bilmem Kaç Daha Hızlı Diye Bataryada Niye Bunu Yapmıyolar? Millet 6 Milyar Para Verecek Prizlere Kölemi Olacak?

• Beğen
Tepkiler: ibrahimbüyükdemir ve yeumyang
Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
iPhone 7 serisi ve iPhone 8 serisi dışarıdan bakılınca birebir aynı diyebiliriz. Fakat aynı tasarıma düşük batarya koyabiliyorlar bence bu büyük bir başarı

• Beğen
Tepkiler: bmw_m6 ve DarkredBlue61
bmw_m6

bmw_m6

Üye
Ahaha :D Herkes Gider Mersine Bunlar Gider Konyaya : ?
Arkadaş Her Sene Reklam Ederler % Bilmem Kaç Daha Hızlı Diye Bataryada Niye Bunu Yapmıyolar? Millet 6 Milyar Para Verecek Prizlere Kölemi Olacak?
kendi sahsima plus modeli icin konusuyorum, 1m kalin olsun 3500mah pil olsun. zaten 7 ile ayni boyutlarda daha büyük pil yerleştirmek yerine daha kucuk pil koymus. kendi açımdan arka tarafin cam olmasi arti değil saglamlik acisindan eksi. simdi biri cikip der bilmem yuzde kac daha dayanikli cam :) bekleyip gorecez ne kadar dayanikli. s7 edgemi cok seviyor ve hicbir sorunum yoktu fakat goruntu olarak guzel olsada arka tarafin cam olmasi korkutuyor insani.

• Beğen
Tepkiler: DarkredBlue61
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
kendi sahsima plus modeli icin konusuyorum, 1m kalin olsun 3500mah pil olsun. zaten 7 ile ayni boyutlarda daha büyük pil yerleştirmek yerine daha kucuk pil koymus. kendi açımdan arka tarafin cam olmasi arti değil saglamlik acisindan eksi. simdi biri cikip der bilmem yuzde kac daha dayanikli cam :) bekleyip gorecez ne kadar dayanikli. s7 edgemi cok seviyor ve hicbir sorunum yoktu fakat goruntu olarak guzel olsada arka tarafin cam olmasi korkutuyor insani.
Pil Benim İçinde Önemli.Elmanın Şarj Cihazlarını Bulmak Çok Zor Piyasda Herkes Kullanmadığı İçin Bi Yere Gittiğinizde Nokia Şarj Aleti Var Mi Deyin Kafanızı Yararlar :P Apple Pil Konusunda 3.5 Amper Bile Azdır Belkide.Cam Olayıda estetikle Alakalı Sanırım. Teelfonu Düşürsem (Plastiklerde) En Fazla Orasında İz Kalır Ama S6 Dan Yukarıya Hep Cam Ön Arka Sanırım? En Ufak bi Düşmeden Gitti 500 600 TL.

• Beğen
Tepkiler: bmw_m6
Bysnbad

Bysnbad

Kapalı Hesap
Pil kapasitesini saate göre ayarlamışlar kyaslama yapsan ramde 2 gb 4 gb rama kafa tutuyor nasıl bir strateji yapıyorlar bilinmez bataryada ona göredir bide düşük olmasının sebebi hızlı sarjdan kaynaklıdır bence apple bataryaya önem vermiyor ona göre ayarlamalar yapıyor

Wandeta

Wandeta

Üye
Ne kadar ayarlarsan ayarla batarya kapasitesi ortada fazlası olmaz günü kurtarmaz ( 1800 olanlar için düşüncem )
Apple malı telefondan deyil yine aksesuardan götürecek

• Beğen
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
5S Ler Gibi Geri Çağırır Sonra :D

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Wall Huggers

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
evet hatta hizli sarj adaptörü gibi,
Desene 10 Milyar Olur Telefon :D Hatta Alırsın Eve Gidersin Şarjın Biter Appleye Tekrar Gider Şarj Cihazi Alır Dönerin :D Ben Olsam Kablosuz Şarjı Komple Yayarım Ama Şarj Esnasında Elimize Alamadıkdan Sonra Bi Anlamı Kalmaz :hmmm

• Beğen
Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Ben 2 aylığına kablosuz şarj kullandım
Kabloya göre neredeyse 2 kat daha yavaş
üzerine düzgün koymazsan sarj olmuyor
En ironik kısmı o aleti kablo ise prize takıyoruz

Geleceğin teknolojisi bana göre pili telefondan çıkartıp
dışarıdan harici olarak kablosuz enerji alacak
bu sayede daha hafif ve dışarıdan enerji aldığı için şarj sorunu kalmayacak
bu dediklerimin olmasına min 10 yıl var

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Ben 2 aylığına kablosuz şarj kullandım
Kabloya göre neredeyse 2 kat daha yavaş
üzerine düzgün koymazsan sarj olmuyor
En ironik kısmı o aleti kablo ise prize takıyoruz

Geleceğin teknolojisi bana göre pili telefondan çıkartıp
dışarıdan harici olarak kablosuz enerji alacak
bu sayede daha hafif ve dışarıdan enerji aldığı için şarj sorunu kalmayacak
bu dediklerimin olmasına min 10 yıl var
Nokianin Kablosuz Şarjının Voltu Yüksek Amperi Yüksekti.Belki Bilerek Yapılmıştır.Şarj Süresiin Kısalması Gerek Halbuki? Tuhaf

ibrother

ibrother

Üye
İphone alanlar için pil kapasitesi,donanım vs değil , iphone kaç aldıklarıdır.yani moda moda moda moda....
8 leri degilde x i ya cagiracak yada bu aksesuardan satacak :)

Bu şaka mı gerçek mi?

Üst Alt