Öneri Iphone 7 almayı düşünüyorum?

Sponsorlu Bağlantılar

FK5896

FK5896

Üye
    Konu Sahibi
Iphone 7 almayı düşünüyorum?
Uzun bir süre düşünme fırsatım oldu. 6s plus ve iphone 7 arasında kaldım. Özellikle bugün kar yağarken selfie çekmek istediğimde şuanki telefonumun su geçirmezlik özelliği olmadığı için tadını çıkaramadım bile.
Iphone 7 hakkında hala kararlı değilim aslında 6s plusta alsam 7 de alsam 128 gb olcak. Apple'nın sitesinden baktığımda arada 100 lira gibi bir fark var.
Öncelikle merak ettiğim şey home tuşu değişti. Daha önce inceledim kötü değildi, beğendim. Ancak iphone 7 ilk çıktığı zamanlar home tuşunun arızalandığını, ekrana uyarı geldiğini söyleyen haberler gördüm. Birde eldivenle kullanılmıyormuş.
asistive touch diye bir şey gerçi ama ekran eldivenle kullanılabiliyor mu bilmiyorum.
Ikinci merak ettiğim şey pil süresi. Benim için çok önemli. Çünkü oyun oynamayı çok seviyorum. Iphone 7 kullananlar kaç saat ekran süresi aldıklarını söylerse memnun olurum. Şuan note 4 kullanıyorum normal kullanımda 3 4 saati zor görüyorum. Oyun oynadığımda vasat zaten.

Birde alcaksan hep s serisi al diyorlar? Sizin düşünceniz nelerdir?

Iphone 7 su geçirmez ama firma garanti vermiyor. Ben sadece yağmurlu ya da karlı havalarda kullanırım alıp öyle suya batırmam. Belki yazları havuzda falan kullanırım ( suya daldırmamam ) sorun yaşar mıyım?

Iphone 6s plus 2 3 yıl rahat götürür, o zaman çıkan oyunları bile kasmadan oynarsın diyenler var. Mesela ben note 4 ü nisan 2015 te aldım. Şuan bazı oyunlarda hafif kasabiliyor. Ben bunu istemiyorum işte. Yağ gibi akması lazım bu benim için çok ama çok ÖNEMLİ..Ama şöyle bir şey düşünüyorum. Iphone 6s ile 6s plus'ın işlemcisi aynı. Ama ekran özellikleri farklı. Yani 6s e göre daha kısa ömürlü olmaz mı? Çünkü 6s 720p, plus 1080p. Haliyle işlemciyi daha çok yorar.

Iphone 6s plus'ın pili daha büyük olduğu için pili daha iyi gider diyorlar. Arada çok uçurum fark olur mu?

Note 4'ün ekranı 5.7 inch 7 ise 4.7. Büyük ekrana alıştım aslında. Çok garipser miyim bilmiyorum. Ayrıca note 4 5.7 inch olmasına rağmen 5.5 inch iphone 6s plustan daha küçük. Taşımasıda biraz zor oluyor aslında.

Aslında 7 plus almak isterdim ama o kadar param çıkacağını sanmıyorum. Şuanki paramın üstüne 200-300 nasıl eklicem onu bile düşünüyorum. Şimdi diyeceksiniz sen beyinsiz misin diye?
Haklısınızda zengin biri değilim sonuçta. Ama ben bu telefonu alıp 1 yıl sonra satmak için almıyorum. Gittiği yere kadar.. 4 5 yıl en az. Satsamda diğer telefonlar gibi fiyatı hemen düşmüyorda.
Aslında s7 edge bile direk alabilirim, sony alabilirim ya da diğer markaları üstünede param kalır ama servisleri berbat biliyorum.. samsung özellikle, imkanım olsa bütün servislerini patlatırım. Bu kadar dandik insanları nasılda seçip bir araya toplamaya çalışmışlar anlamıyorum. O yüzden alınca kafam rahat etsin istiyorum.

Çok soru sordum farkındayım. Yardımcı olursanız sevinirim. Bu tür kararlarımı bu güzel siteden aldığım tavsiye ve önerilerle veriyorum [emoji4]

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

yeumyang

yeumyang

Moderator
Çok uzun yazmissiniz normalde uzun yazıları okumam ama usenmedim okudum :gul: iPhone 6s ile 7 nin arasında fazla bir fark yok bir iki fark dışında 6s alabilirsiniz ama suya dayaniliktan bahsetmissiniz 7 iyi seçenek olur

• Beğen
Tepkiler: FK5896
levsa

levsa

Üye
Sen note 4 ile 2 3 saat ekran suresi aliyorsan ya telefonun pili bitik ya telin kullanima bagli bozuk..en kotu 5 saat ekran 24 saatten fazla bekleme aliniyor genelde...neyse konuyada gelirsek herzaman yeni yenidir..illa ip alacaksan 7 al. Ama sarj konusu seni daha cok uzmesin dikkat et ilerleyen zamanda..hem 2 yasindaki note 4 un kamerasi ekran coznjurlugu bile 7 den daha iyi.. sozde 7 yeni telefon ..tamamen apple in ben musteriye ne yaparsan yapayim satarim ne gerek var iyi mal vermeye nasil olsa alirlar taktigi:))))

• Beğen
Tepkiler: kadikoy ve FK5896
turancen

turancen

Üye
7 plus almanı öneririm.

• Beğen
sLeepLe

sLeepLe

Üye
Yağmurlu veya karlı havalarda telefona su girmez bende 7 plus var sorun olmadı. Havuzda da suya daldırmadığın sürece yine sorun olmaz diye düşünüyorum. Suya daldırıldığı videolar var sorun olmuyo ama ben riske atamam daha taksiti bitmedi :D şarj süresi düzgün kullandığında yani pili düzgün şarj ettiğinde falan 2 sene düzgün süre verir, sonra garanti bitmeden pili değiştirirseniz de tertemiz yeniden devam edersiniz. Büyük ekrandan ip7 e geçince ekran küçük gelebilir ama 7 plus içinde para ekleyemem dediniz 7ye alışınca iyi geleceğini düşünüyorum.

• Beğen
polat_karaduman

polat_karaduman

Üye
Merhaba
Ben 6s 64gb tan 7 128gb geçmiş biri olarak söyleyebilirim. düşünmeden 7 al. batarya performansı 6s serisine göre harika diyebilirim. 6s te akşam zor oluyordu 7 de ertesi gün öğlenleri falan rahat buluyorum. servis olayına takılma bu telefonları servise gönderelim diye almıyoruz zaten. ben s7 edge de kullandım oda müthiş bir telefon iphone dan çok daha fonksiyonu var. ama iphone bir başkadır benim için. Çok fonksiyonu yok ama ihtiyacım olan her şey var çok fazlaya gerek yok. İPHONE 7 128 GB OKAY

• Beğen

slymn78

Üye
Madem oyun icin kullancaksin 7s plus yada s7 al. 7s ve 6s alma sakın sende belirtmissin ekran inclerini kucuk telefonlarda oynamak cok zor.
Bir diger konu ise bende note 4 kullanıyorum fakat ben standart kullanimda en az bir gunu çıkarıyorum ve diger telefonlar gibi yavas bir durede sarj olmuyor. bazi gunler ise fifa 14 ve 15 oynuyorum fakat yine de bir gun yetecek kadar sarj gidiyor ve oyun hic kasmiyor

• Beğen
FK5896

FK5896

Üye
    Konu Sahibi
Hepinize teşekkürler arkadaşlar. 7 biraz daha mantıklı duruyor ama ekranıda boşverdim biraz pilden tırsıyorum. Ben telefonu şarja takıp %100 dolana kadar bekleyen biri de değilim bazen %20 doldurup çıkardığımda oluyor. Bu şekilde 7 nin bataryası ne kadar dayanır bilmiyorum. Bunun dışında ekran boyutuna alışırım gibi geliyor. Hem daha kibar hemde daha iyi bir tutuş sağlıyor. Birde iphone 7 kullanan varsa, kaç saat ekran süresi aldığını söyleyebilir mi? Bazıları 7 8 ya da 9 saat ekran süresi aldıklarını söylüyorlar. Eğer öyleyse harika. Bu arada benim batarya da ölmüş olabilir tabi.. 2 yılı devircek nerdeyse.

FK5896

FK5896

Üye
    Konu Sahibi
Sen note 4 ile 2 3 saat ekran suresi aliyorsan ya telefonun pili bitik ya telin kullanima bagli bozuk..en kotu 5 saat ekran 24 saatten fazla bekleme aliniyor genelde...neyse konuyada gelirsek herzaman yeni yenidir..illa ip alacaksan 7 al. Ama sarj konusu seni daha cok uzmesin dikkat et ilerleyen zamanda..hem 2 yasindaki note 4 un kamerasi ekran coznjurlugu bile 7 den daha iyi.. sozde 7 yeni telefon ..tamamen apple in ben musteriye ne yaparsan yapayim satarim ne gerek var iyi mal vermeye nasil olsa alirlar taktigi:))))

Evet biliyorum note 4 ün bazı özellikleri daha iyi ama iphone kadar stabil değil. Abimin ios 10 yüklü 5s bile uygulama açılış hızlarında ve diğer bir çok şeyde benim telefonu tokatlıyor. Oyunlarda mesela nfs no limits te bazen takılıyor işlemciyi çok yoruyor bende bundan nefret ediyorum..

slymn78

Üye
Evet biliyorum note 4 ün bazı özellikleri daha iyi ama iphone kadar stabil değil. Abimin ios 10 yüklü 5s bile uygulama açılış hızlarında ve diğer bir çok şeyde benim telefonu tokatlıyor. Oyunlarda mesela nfs no limits te bazen takılıyor işlemciyi çok yoruyor bende bundan nefret ediyorum..

Evet suanda hic bir android iosun hızına yetişemez

• Beğen
levsa

levsa

Üye
Evet suanda hic bir android iosun hızına yetişemez
Evet hiz olarak ios androidden daha hizli.yalniz bu kullaniciya gore degisir..benim yegenim 7plus aldi.cok guzel bir telefon.ama gecen ekran kamera aciliminda karardi.internetden baktik bircok 7 plus da kamera hatasi var ve degisim yapiyorlar direkt olarak.cihaz soguk olsada cihaz isindi hatasimi ne veriyormus ilerleyen zamanda bu kararma hatanin devaminda.bizde tekrarlayacakmi diye bekliyoruz..elektronik sans isi sonucta.ayriyetten onemli olan kullanicinin beklentisini hangisi karsiliyorsa onu almaktir..sahsen benim iicin kamera ve ekran cok onemli yarim saniye erken acmasindansa...ayriyetten s7 nin kamerasina yanasamaz bile. note 4 un kamerasi kadar anca cekim yapiyor.2.5 yasinda note 4...ekran farkliligini konusmaya bile gerek yok..apple a bu kadar para veren musteri bence bunlari hakediyir..bildigim kadari ile screen mirror ozelligide yok tam emin olmamakla beraber..yani telefondan internetdeki filmi acip evdeki telefonundan kablosuz baglanip tv den seyretme olayi....kendi zil sesini yapamama olayi ve daha birsuru ozellik ios da yok su anda...evet servisi daha iyi .daha hizli sadece bu kadar..ama tabi kimine gorede yeterlidir bunlar...sen hangisi ile rahat edwceksen onu al dostum.hicbir apple 8 9 saat ekran suresi vermez ..gir bakalim 1 saat instagrama 1 saat internete 1 saatde oyuna kac sarjin var gorursun...adam telefon aliyor hicbirbozelligi kullanmiyor nerdeyse interneti bile acmiyir.akilli telefonu akilsiz gibi kullaniyor sonra sarj su kadar giidiyor falan :)))....sonucta hepsi ayni sey arti ve eksileri ile...benca 6 dan sonra 7 beklentileri karsilayamayan bir telefon.musteriyi oyalamak ve hicbir ozellik koymadan kandirmak amacli bir cihaz gibi .illa iphone alacaksan 7 plus al..hayirli olsun simdiden ne alirsan..

@FK5896

MaxipmaN

Üye
Androidler açılıs hızında geride. Diğer konularda kafa tutar ama s7 6s kapismasi daha adil olur. 7 ye yetisen yoktur sanirim.

levsa

levsa

Üye
Androidler açılıs hızında geride. Diğer konularda kafa tutar ama s7 6s kapismasi daha adil olur. 7 ye yetisen yoktur sanirim.
6s mi..guldum resmen buna..Ozur dilerim dostum ama birak 6s i .ip7 nin ekran cozunurlgu ne s7 ne biliyormusunacaba . Ekran Derinlik degerlerini biliyormusun..Bir bak bence. Yada hic s7 eline alip kamerasina baktinmi. Sanirim deneme firsati bulamamissin bilgin yok..istersen bir shiftdelete karsilastirmasina bak ve apple in kamera ve ekran olarak ne kadar geri kaldigini oku karsilastirmada..yani fanboy luk yapar gibi karsi tarafa eksik yada kulakdan dolma bilgilerle camur atmak yerine .iki tarafinda artilarini eksilerini anlatmaliyiz ki soran arkadasa faydali olsun...

• Beğen
Tepkiler: By_Casparov
FK5896

FK5896

Üye
    Konu Sahibi
Evet hiz olarak ios androidden daha hizli.yalniz bu kullaniciya gore degisir..benim yegenim 7plus aldi.cok guzel bir telefon.ama gecen ekran kamera aciliminda karardi.internetden baktik bircok 7 plus da kamera hatasi var ve degisim yapiyorlar direkt olarak.cihaz soguk olsada cihaz isindi hatasimi ne veriyormus ilerleyen zamanda bu kararma hatanin devaminda.bizde tekrarlayacakmi diye bekliyoruz..elektronik sans isi sonucta.ayriyetten onemli olan kullanicinin beklentisini hangisi karsiliyorsa onu almaktir..sahsen benim iicin kamera ve ekran cok onemli yarim saniye erken acmasindansa...ayriyetten s7 nin kamerasina yanasamaz bile. note 4 un kamerasi kadar anca cekim yapiyor.2.5 yasinda note 4...ekran farkliligini konusmaya bile gerek yok..apple a bu kadar para veren musteri bence bunlari hakediyir..bildigim kadari ile screen mirror ozelligide yok tam emin olmamakla beraber..yani telefondan internetdeki filmi acip evdeki telefonundan kablosuz baglanip tv den seyretme olayi....kendi zil sesini yapamama olayi ve daha birsuru ozellik ios da yok su anda...evet servisi daha iyi .daha hizli sadece bu kadar..ama tabi kimine gorede yeterlidir bunlar...sen hangisi ile rahat edwceksen onu al dostum.hicbir apple 8 9 saat ekran suresi vermez ..gir bakalim 1 saat instagrama 1 saat internete 1 saatde oyuna kac sarjin var gorursun...adam telefon aliyor hicbirbozelligi kullanmiyor nerdeyse interneti bile acmiyir.akilli telefonu akilsiz gibi kullaniyor sonra sarj su kadar giidiyor falan :)))....sonucta hepsi ayni sey arti ve eksileri ile...benca 6 dan sonra 7 beklentileri karsilayamayan bir telefon.musteriyi oyalamak ve hicbir ozellik koymadan kandirmak amacli bir cihaz gibi .illa iphone alacaksan 7 plus al..hayirli olsun simdiden ne alirsan..

@FK5896
Evet 7 plus ta öyle sorunlar varmış. Duydum. Ayretten şuan 7 plus alacak kadar param çıkmaz. Evet kamera ve ekranda samsung daha iyi bunun farkındayım. En azından 2k ekranı var.
Ama sanki iphone ile çekilen fotoların ayrı bir havası varmış gibi geliyor.
Bu arada amoled ekranın en büyük eksi yanı olan amoled yanığınıda hatırlatmak isterim. Samsungu çok seviyor olabilirsin ya da telefonundan gerçekten memnun olabilirsin ama servislik olana kadar. Asıl heyecan ondan sonra başlıyor.. zaten servis sıkıntısı olmasa ben telefonumu yinede seviyorum. Beni öyle çok fazla üzmüyor. Bir sürü program yüklü , 64 gb dan sadece 3 gb boş. Ve o kadarda güncelleme yaptım factory reset atmadım. Belki ondandır bu şikayetlerim ama donımsal sorunları ve servisinden sıkıldım. Şimdi diyeceksin servise vermek için mi alıyosun telefonu. Hayır. Adı üstünde garanti. Dediğin gibi elektronik işi şans işi. Sana yemin edebilirim ki, en az 20 defa samsung servise gittim geldim. Cihazdaki saçma sorunlar yüzünden ve hala sorun devam ediyor. Hakem heyetine başvurdum ve sonuç lehime açıklandı. 3200 lira alacağım var. Ben şimdi bilmez miyim s7 edge almayı? Üstünede param kalır. Ama o lanet servislere tekrar minnet etmemek için apple alıcam. Sen bile dedin kamera sorunu yüzünden hemen telefonu değiştiriyolar diye. Samsung servisine git anca anakartı kamerayı değiştirirler verirler. Sevincinde kursağında kalır..
İşte bu yüzden iphone almaya karar verdim. Eğer bahsettiğin gibi şarjı az gidiyorsa 6s plus alır yoluma devam ederim. Ve en azındanda başka bir işletim sistemi deneyimlemiş olurum..

6s mi..guldum resmen buna..Ozur dilerim dostum ama birak 6s i .ip7 nin ekran cozunurlgu ne s7 ne biliyormusunacaba . Ekran Derinlik degerlerini biliyormusun..Bir bak bence. Yada hic s7 eline alip kamerasina baktinmi. Sanirim deneme firsati bulamamissin bilgin yok..istersen bir shiftdelete karsilastirmasina bak ve apple in kamera ve ekran olarak ne kadar geri kaldigini oku karsilastirmada..yani fanboy luk yapar gibi karsi tarafa eksik yada kulakdan dolma bilgilerle camur atmak yerine .iki tarafinda artilarini eksilerini anlatmaliyiz ki soran arkadasa faydali olsun...

S7 edge ve iphone 7 aynı anda test ettim. Açıkcası s7 daha hızlı gibiydi. Sanki hiç açık olmayan uygulamaları ram den çekiyormuş gibi. Ama bu hızlılığı ne kadar devam eder bilemiyorum.. mesela s5 2014 te 5s 2013 te çıktı. O zamanlar s5 füze gibiydi. Şimdi kasmasından şikayetçi olan çok kişi var. 5s hala aynı hızını koruyor neredeyse....

• Beğen
Tepkiler: levsa
FK5896

FK5896

Üye
    Konu Sahibi

Bu fotoları note 4 ile çekmiştim.. kamera kosunda hakkını yiyemem...

FK5896

FK5896

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar sahibinden de 2998 tl ye kapalı kutu 6s plus 128 gb buldum. 2 tıl apple tr garantili yazıyor. Alsam sıkıntı yaşar mıyım? Servislik bir durum olduğunda apple servisine gidip sıkıntısız bir şekilde tamir ettirebilir ya da değişim talebinde bulunabilir miyim bilgisi olan var mı?

sLeepLe

sLeepLe

Üye

@FK5896
Hiç bir apple cihaz 7-8 saat ekran süresi almaz demişsiniz 7 plus kullanıyorum telefonda LTE hiç bir zaman kapatmam sürekli açık sosyal ağları kullanırım whatsapptan sürekli konuşma halindeyim ve csr2 yarış oyununu oynuyorum aldığım en kötü süre 8 saat ekran 24 saat bekleme oldu bugüne kadar
Arkadaşlar sahibinden de 2998 tl ye kapalı kutu 6s plus 128 gb buldum. 2 tıl apple tr garantili yazıyor. Alsam sıkıntı yaşar mıyım? Servislik bir durum olduğunda apple servisine gidip sıkıntısız bir şekilde tamir ettirebilir ya da değişim talebinde bulunabilir miyim bilgisi olan var mı?

Faturası her şeyi duruyorsa sıkıntı çıkmaz. Telefonun yanına gittiğinde apple sitesinden imei ile telefonu sorgulatıp kaç yıl tr garantili olduğunu görüp emin olabilirsinde. 6s plusın seni üzeceğini de düşünmüyorum

• Beğen
FK5896

FK5896

Üye
    Konu Sahibi
Hiç bir apple cihaz 7-8 saat ekran süresi almaz demişsiniz 7 plus kullanıyorum telefonda LTE hiç bir zaman kapatmam sürekli açık sosyal ağları kullanırım whatsapptan sürekli konuşma halindeyim ve csr2 yarış oyununu oynuyorum aldığım en kötü süre 8 saat ekran 24 saat bekleme oldu bugüne kadar

Faturası her şeyi duruyorsa sıkıntı çıkmaz. Telefonun yanına gittiğinde apple sitesinden imei ile telefonu sorgulatıp kaç yıl tr garantili olduğunu görüp emin olabilirsinde. 6s plusın seni üzeceğini de düşünmüyorum
7 de 3300 tl ye buldun. ama şöyle bir şey var. Ben şimdi apple nın sitesine girdiğimde 6s plus 3407 tl yazıyor. Ben mağazasına gidip peşin alıcam. Herhangibir indirim uyguluyorlar mı?

sLeepLe

sLeepLe

Üye
7 de 3300 tl ye buldun. ama şöyle bir şey var. Ben şimdi apple nın sitesine girdiğimde 6s plus 3407 tl yazıyor. Ben mağazasına gidip peşin alıcam. Herhangibir indirim uyguluyorlar mı?

Sitesinde ne fiyat yazıyorsa kendi mağazasında da o fiyattır peşinde belki indirim vardır. 3300 tl ye bulduğunuz 7 kaç gb 6s plus 128 sanırım 3400 olan

• Beğen
FK5896

FK5896

Üye
    Konu Sahibi
Sitesinde ne fiyat yazıyorsa kendi mağazasında da o fiyattır peşinde belki indirim vardır. 3300 tl ye bulduğunuz 7 kaç gb 6s plus 128 sanırım 3400 olan
Evet 7 de 3500 tl o da 128 gb

Üst Alt