Öneri İPhone 6S Garanti Durumu (İthalatçı vs Apple) Yardım

Sponsorlu Bağlantılar

BomberMAn TR01

BomberMAn TR01

Üye
    Konu Sahibi
İPhone 6S Garanti Durumu (İthalatçı vs Apple) Yardım
Merhabalar. İPhone 6S 16GB almayı düşünüyorum. Fakat iki farklı garanti versiyonu var. Aralarında 230 lira gibi bir fark var. İthalatçı garantili olanın 1 yıl Apple garantisine sahip olduğu söyleniyor. Apple garantili olan 2 yıl garantili. Ben ithalatçı garantili almayı düşünüyorum ama bi sorun çıkarsa kime nereye göndereceğim bilmiyorum. Bir sorun çıkar mı. Siz ne önerirsiniz?

Not: Hepsiburada.com'dan alacağım

theeternal

theeternal

Üye
ithalatçı alma

0343434

0343434

Üye
Gelen cihazın ürün kodu Apple Türkiye tarafından kabul edilen cihazlar listesinde olduğu müddetçe her ikisi ile de Apple ilgilenir. Sadece garanti süresi farkı olur.

iPhone 6 ile uygulamasından gönderildi.

BomberMAn TR01

BomberMAn TR01

Üye
    Konu Sahibi

Neden?

Gelen cihazın ürün kodu Apple Türkiye tarafından kabul edilen cihazlar listesinde olduğu müddetçe her ikisi ile de Apple ilgilenir. Sadece garanti süresi farkı olur.

hepsiburada.com'dan alacağım.yapılan yorumlarda ithalatçı garantili olanların 1 yıl apple garantisi altında olduğu söyleniyor ama pek güvenemedim açıkçası. maddiyattan dolayı ithalatçı garantili almayı düşünmüştüm
14 günlük iade süresi var zaten sıkıntı olmaz herhalde. Ürün kodunun o listede olup olmadığını yada garantisini nasıl kontrol edeceğim?

• Beğen
Tepkiler: 0343434
zaferozkan

zaferozkan

Üye
Sırf bende senin gibi düşündüğüm için gidip Turkcell den aldım. Bence de ithalatçı alma, sıkıntı çıkarsa sahip çıkacaklarını sanmıyorum, apple.com da 64 gb 3499 TL, hepsiburada.com da 2900 e bile var yurtiçi ithalatçı garantili, bozulacak diye birşey yok ama ya bozulursa ve sahip çıkılmazsa Canın fazlası ile sıkılır

iPhone ile uygulamasından gönderildi.

0343434

0343434

Üye
Neden?

hepsiburada.com'dan alacağım.yapılan yorumlarda ithalatçı garantili olanların 1 yıl apple garantisi altında olduğu söyleniyor ama pek güvenemedim açıkçası. maddiyattan dolayı ithalatçı garantili almayı düşünmüştüm
14 günlük iade süresi var zaten sıkıntı olmaz herhalde. Ürün kodunun o listede olup olmadığını yada garantisini nasıl kontrol edeceğim?

Aynen iade durumuna dikkat ederek alırsanız cihaza bir sıkıntı gelmediği ya da ilk geldiği gibi geri gönderdiğiniz sürece bir problem yaşamazsınız. Önemli olan gelen ürünün Türkiye'deki desteklenme durumu.

BomberMAn TR01

BomberMAn TR01

Üye
    Konu Sahibi
Aynen iade durumuna dikkat ederek alırsanız cihaza bir sıkıntı gelmediği ya da ilk geldiği gibi geri gönderdiğiniz sürece bir problem yaşamazsınız. Önemli olan gelen ürünün Türkiye'deki desteklenme durumu.

İşte o destek durumunu nasıl öğreneceğiz bilgisi olan varmı? Telefonu kendime almıyorum.Yoksa sıkıntı değil

0343434

0343434

Üye
İşte o destek durumunu nasıl öğreneceğiz bilgisi olan varmı? Telefonu kendime almıyorum.Yoksa sıkıntı değil

Hepsiburadayı bir arayıp bilgi edinmeye çalışın derim ben.

alical33

alical33

Üye
Bir yıl garanti süresi sorun değilse al pasaport kayıtlı 6s i servise gönderdim değişim yapıldı garantiden yana sorun yok tek etken cihazın model numarasının 1688 olması diğer modellerde garanti tr de geçerli değil

BomberMAn TR01

BomberMAn TR01

Üye
    Konu Sahibi
Bir yıl garanti süresi sorun değilse al pasaport kayıtlı 6s i servise gönderdim değişim yapıldı garantiden yana sorun yok tek etken cihazın model numarasının 1688 olması diğer modellerde garanti tr de geçerli değil

Aradım sordum. Edindiğim bilgilere gör cihaz ilk bir yıl Apple garantili ikinci yıl İthalatçı Firma garantili şekildeymiş. Cihazın model numarasının 1688 olup olmadığına nasıl bakacağız

KuKLy

KuKLy

Üye
5 kuruş fazla olsun ama standartını al kardeşim. İthalatçıyı s. et

BomberMAn TR01

BomberMAn TR01

Üye
    Konu Sahibi
5 kuruş fazla olsun ama standartını al kardeşim. İthalatçıyı s. et
Sipariş verdim yarın elimde olacak. Arada 250 lira fark var. O paraya kasko yaptırılır yemişim garantisini :)

alical33

alical33

Üye
Aradım sordum. Edindiğim bilgilere gör cihaz ilk bir yıl Apple garantili ikinci yıl İthalatçı Firma garantili şekildeymiş. Cihazın model numarasının 1688 olup olmadığına nasıl bakacağız
Telefonun arkasında iPhone yazısının altında yazar hocam kutunun arkasında da yazıyor olması lazım

• Beğen
Tepkiler: BomberMAn TR01
zulkifaltin

zulkifaltin

Üye
Sipariş verdim yarın elimde olacak. Arada 250 lira fark var. O paraya kasko yaptırılır yemişim garantisini :)
Garanti işini eğer Hepsiburada dan aldıysanız sıkıntı yapmayın nereye göndermeniz gerektiğini söylüyorlar. Direk muhattab çoğunlukla HB oluyor. Ben genellikle arıza kaydı oluştururum bana kargo numarası verirler ben gönderiririm onlar halleder. Bu arada hayırlı olsun :alkis

BomberMAn TR01

BomberMAn TR01

Üye
    Konu Sahibi
Garanti işini eğer Hepsiburada dan aldıysanız sıkıntı yapmayın nereye göndermeniz gerektiğini söylüyorlar. Direk muhattab çoğunlukla HB oluyor. Ben genellikle arıza kaydı oluştururum bana kargo numarası verirler ben gönderiririm onlar halleder. Bu arada hayırlı olsun :alkis
Evet müşteri hizmetlerini de aradım Apple garantisi bittikten sonra bir sorun çıkarsa bizi arayın yardımcı oluruz dediler. Faturada da ithalatçı firmanın numarası falan yazıyor zaten oraya gönderilecekmiş. Tabi ilk bir yıl boyunca herhangi bir Apple Mağazasına götürüp yaptırılabiliryormuş

• Beğen
Tepkiler: zulkifaltin

Üst Alt