Iphone 6S Ekran değişimi sonrasında görüntü hatası !

Sponsorlu Bağlantılar

KarayelDeniz

KarayelDeniz

Üye
    Konu Sahibi
Iphone 6S Ekran değişimi sonrasında görüntü hatası !
Merhaba arkadaslar, foruma yeni üye oldum. Gecen hafta kardesimin telefonunun ekrani kirilmisti ve internetten 1 adet ekran siparis ettik. Telefonu acip takmaya calistik. Touchpad kablosunun önündeki yuvarlak kisim takarken kirildi.. Daha sonra ekrani taktik görüntü yok ama telefon calisiyor.

Sirinin konusmasi ve ekran kapatma acma sesi otomatik sesle konusma hepsi oluyor.
Telefonu recovery moduna alip itunes ten guncelleme yaptim ekranda Hallo yazisini gördüm oldu diye tusa bastim ve ekran yine gitti. Bende sinirle touchpad kablosunu kopardim : )

Resimde gördügünüz o kirik yer yeni ekran takinca telefonun calismasini etkiler mi?
baska ekran mi alayim yoksa servise mi göndereyim?

Telefonun sesi var - kopuk kisim.
Hata Video:

cevaplarinizi bekliyorum.

Son düzenleme:

Nuru TaşDemir

Nuru TaşDemir

Üye
Merhaba arkadaslar, foruma yeni üye oldum. Gecen hafta kardesimin telefonunun ekrani kirilmisti ve internetten 1 adet ekran siparis ettik. Telefonu acip takmaya calistik. Touchpad kablosunun önündeki yuvarlak kisim takarken kirildi.. Daha sonra ekrani taktik görüntü yok ama telefon calisiyor.

Sirinin konusmasi ve ekran kapatma acma sesi otomatik sesle konusma hepsi oluyor.
Telefonu recovery moduna alip itunes ten guncelleme yaptim ekranda Hallo yazisini gördüm oldu diye tusa bastim ve ekran yine gitti. Bende sinirle touchpad kablosunu kopardim : )

Resimde gördügünüz o kirik yer yeni ekran takinca telefonun calismasini etkiler mi?
baska ekran mi alayim yoksa servise mi göndereyim?

Telefonun sesi var - kopuk kisim.
Hata Video:

cevaplarinizi bekliyorum.
iPhone tamiri ile uğraşmadım, devre şemalarını filan hiç bilmiyorum, ama bir şey devre üzerinden kopmuşsa devredeki bakır tellerin zarar görme riski var, iyi el işi olan bir tamirciye verip yaptırmaya çalışın.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve KarayelDeniz
KarayelDeniz

KarayelDeniz

Üye
    Konu Sahibi
iPhone tamiri ile uğraşmadım, devre şemalarını filan hiç bilmiyorum, ama bir şey devre üzerinden kopmuşsa devredeki bakır tellerin zarar görme riski var, iyi el işi olan bir tamirciye verip yaptırmaya çalışın.
Cevabin icin tesekkür ederim. kopuk halde bile telefon calisiyor. Sadece görüntü gelmiyor. Baska arkadaslardan da cevap bekliyorum.

• Beğen
Tepkiler: Nuru TaşDemir
Nuru TaşDemir

Nuru TaşDemir

Üye
Cevabin icin tesekkür ederim. kopuk halde bile telefon calisiyor. Sadece görüntü gelmiyor. Baska arkadaslardan da cevap bekliyorum.
Bu arada ekranın zaten bozuk olma ihtimali de var. Tamirci yedek bir ekranla deneye bilir telefonu, ve ya sizin ekranı başka çalışan bir iPhone da deneye bilir. Sorunun kaynağını böylece direk tespit etmek mümkün.

• Beğen
Wandeta

Wandeta

Üye
Kopuk yerler vıdanın girdigi yer ekranla alakası yok.Başka bir sorun var.Onuda evde yapamazsınız.Aldıgınız ekran sorunludur veya flex kontrol edin tam oturmamış olabilir takarken.

• Beğen
Wandeta

Wandeta

Üye
o kopuk kisim yüzünden mi ekran sorunu oluyor ?
Ordan kapak sökmedinizmi siz kapagı tutan vıde yerleri ordan yapmaz.
Mesaj birleştirildi:

Dogru ekranı aldıgınızdan eminmisiniz yandakı flex yeri boş olmaması lazım

KarayelDeniz

KarayelDeniz

Üye
    Konu Sahibi
Ordan kapak sökmedinizmi siz kapagı tutan vıde yerleri ordan yapmaz.
Mesaj birleştirildi:

Dogru ekranı aldıgınızdan eminmisiniz yandakı flex yeri boş olmaması lazım
demistimya. en sonunda o fleksiyi kopardim diye. tefonda görüntü yok ama suanda calisiyor. iphone 6s ekrani aldim

Wandeta

Wandeta

Üye
demistimya. en sonunda o fleksiyi kopardim diye. tefonda görüntü yok ama suanda calisiyor. iphone 6s ekrani aldim
Benimde yazdıktan sonra aklıma geldi dedıgım gıbı kopan yerden yapmaz tamirciye gosterin derim

• Beğen
Tepkiler: KarayelDeniz
Nuru TaşDemir

Nuru TaşDemir

Üye
Resimlere baktım ve kopan yer bir tür yapıştırıcı ile yapıştırıldıysa evet, hiç bir şekilde sorun yapmaması lazım. Ama eğer ki lehim ile yerinde duruyordusa ve kopmuşsa dediğim gibi bakır zadelenmesi ihtimali var. Kolayca kopmuşsa muhtemelen yapıştırıcıdır.

Ekranın takıldıktan sonra 1 kez görüntü verip sonra vermemesi temassızlık ile de ilgili ola bilir. Eğer kopan flex in sadece dokunmatik ile ilgili olduğuna ve ekran fonksyonelliği ile hiç bir ilgisi olmadığına eminseniz saf metil alkolle konnektörü temizleyip arkadan çok az bir baskı da uygulayarak telefonu açın. Ekranın kendisinin de sorunlu ola bileceğini unutmayın.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
KarayelDeniz

KarayelDeniz

Üye
    Konu Sahibi
Resimlere baktım ve kopan yer bir tür yapıştırıcı ile yapıştırıldıysa evet, hiç bir şekilde sorun yapmaması lazım. Ama eğer ki lehim ile yerinde duruyordusa ve kopmuşsa dediğim gibi bakır zadelenmesi ihtimali var. Kolayca kopmuşsa muhtemelen yapıştırıcıdır.

Ekranın takıldıktan sonra 1 kez görüntü verip sonra vermemesi temassızlık ile de ilgili ola bilir. Eğer kopan flex in sadece dokunmatik ile ilgili olduğuna ve ekran fonksyonelliği ile hiç bir ilgisi olmadığına eminseniz saf metil alkolle konnektörü temizleyip arkadan çok az bir baskı da uygulayarak telefonu açın. Ekranın kendisinin de sorunlu ola bileceğini unutmayın.
kopan yer düstü bende attim onu. Sarji hic yoktu ekrani yerine taktiktan sonra sarja bagladim. ekrana sarj dolma isareti geldi ve 10 dakika bekledim. sarj olduktansonra ekran yine gitti. Sonra recovery tuslarina basip telefonu itunes e baglayarak son sürüme güncellemek icin biraktim. Telefon güncellemeyi yapmis ve iceri geldigimde Hallo diye ekranda yazi gördüm hemen ekrana dokundum ama görüntü gitti.

• Beğen
Tepkiler: Nuru TaşDemir
Nuru TaşDemir

Nuru TaşDemir

Üye
kopan yer düstü bende attim onu. Sarji hic yoktu ekrani yerine taktiktan sonra sarja bagladim. ekrana sarj dolma isareti geldi ve 10 dakika bekledim. sarj olduktansonra ekran yine gitti. Sonra recovery tuslarina basip telefonu itunes e baglayarak son sürüme güncellemek icin biraktim. Telefon güncellemeyi yapmis ve iceri geldigimde Hallo diye ekranda yazi gördüm hemen ekrana dokundum ama görüntü gitti.
Demek ki ekran bir süre çalışmış. Telefonu tamamen toplayarak mı denediniz yolsa arkası hala açıkken mi?

• Beğen
KarayelDeniz

KarayelDeniz

Üye
    Konu Sahibi
Demek ki ekran bir süre çalışmış. Telefonu tamamen toplayarak mı denediniz yolsa arkası hala açıkken mi?
ekranı tamamen çıkarttım telefon yine çalışıyor. Açma tuşuna basınca ses cıkartıyor, titreşim, ekran kitleme tuşuna basınca siri hallo başlık diyor. Ekrani taktım kapadım ama yine görüntü yok.

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Aldığın ekran sorunlu gibi duruyor

• Beğen
Tepkiler: KarayelDeniz
KarayelDeniz

KarayelDeniz

Üye
    Konu Sahibi
Aldığın ekran sorunlu gibi duruyor
yazdiginiz gibi ekranda sorunda olabilir. Ekrani simdi tamamen kirip attim. En iyisi bu hafta bir telefoncuya gidip göstereyim. Sorunun neden kaynakli oldugunu ve cözümünü yazarim.

Cevap veren tüm arkadaslara tesekkür ederim.
iyi geceler.:alkis

• Beğen
arslan3332

arslan3332

Üye
Anlattığına göre aldığın ekran çinde üretilen süper++++ kalitesiz beş para etmez parçadır.Bunu satanların amacı ekranı cihaza montaj yaparken çatlayıp kırılmasıdır.Çünkü sana sağlam gönderip senin elinde kırıldığında garanti diye birşey kalmaz.Böylece beş para etmez ürünü iyi paraya satıp üzerine garanti sorumluluğundan da yırtıyorlar.Bu tür parçaların görüntü kaliteside ultra berbattır çünkü zaten kırılıp elinde patlayacağı için dışarıdan normal ekran gibi görünse yeter.Tahmin edeyim kırılan ekran malzemesi bildiğin ince cam değil mi? Böyle oyunlara kimse gelmesin.Uyanık telefoncular da bu parçaları çok dikkatli montaj yapıp üzerine kırılmaz cam yapıştırıyor ve bir süre tek parça kalmasını sağlıyor ama çok dikkatli kullansan bile en fazla bir kaç ay dayanabiliyor sizden aldıkları iki katı işçilik parasıda ceplerine kâr kalıyor.Bildiğiniz tanıdığınız kaliteli servis varsa parasına bakmadan oraya yaptırın ama mutlaka takacağı parçaya en az 2-3 ay kırılmalara karşı garanti 6 ay da teknik arıza garantisi isteyin.Böyle isterseniz mecbur iş gören parçalardan kullanmak zorunda kalır.

• Beğen
Tepkiler: KarayelDeniz, Nuru TaşDemir ve MAERKEK
KarayelDeniz

KarayelDeniz

Üye
    Konu Sahibi
dediginiz gibide olabilir. Bu hafta telefoncuya götürüp yaptircam. Telefona ne olmus nasil yaptilar onlarida sorup buraya yazarim.
Tekrardan cevap yazan herkese tesekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: arslan3332 ve MAERKEK
Wandeta

Wandeta

Üye
Hiç bir servis veya marka ekran kırılmasına garanti vermez ( cam kırılmasına ) bunun haricinde ekran kırılma hariç garanti verebilir oda kendi takarsa buda yetkisiz servis 1 ay der yetkili servis 2 ay der ( örnek )

Kendiniz takacak iseniz alırken çalışmaz ise geri getiririm sözü alınabilir ( yine cam kırılmamışsa )

Son düzenleme:
  • Beğen
arslan3332

arslan3332

Üye
Kırılma ve sıvı teması dışında ki arızalara ortalama 6 ay civarında garanti veriyorlar.Bunun garantisini vermeyen biryerden zaten hizmet almak riskli olur.Onun dışında küçük servislerde ısrarcı olursanız kırılmalara karşı bir süre garanti alabilirsiniz bu süre sizin ikna kabiliyetinize göre değişir.Büyük servisler kırılmalar,sıvı temasları veya yetkisiz müdahale haricinde daha uzun kapsamlı garanti hizmeti verir ve küçük servislere göre daha kaliteli parçalar kullanır.Küçük servislerde kırılmalara karşı garanti alamadınız diyelim o zaman ekran değişimi yaparken takacağı parçayı ve değişim yaparken ki süreci görmek istediğinizi söyleyin.Olumsuz yanıt veriyorsa o servise yaklaşmamanızı tavsiye ederim.

Üst Alt