İphone 5 İnternet Kota Sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

tahaok

Üye
    Konu Sahibi
İphone 5 İnternet Kota Sorunu
Merhaba arkadaşlar dün vodafone 'dan 24 ay kontratlı iphone 5 aldım. Tarife değişikliği üzerine gelen 235MB internet öğlen saat 15.00'dan 19.00'a kadar internet paketimin %100 ünü kullanmışım :) Üzerine 100MB internet aldım fakat buda hemen halloldu iptal ettim ve hemen 3G 'yi kapattım. Ayın 15'inden sonra 1GB internet ile başlayacağım ödemelerime ay boyunca bana yetip yetmeyeceği konusunda şüphelerim var yeni bir iphone kullancısı olmamdan dolayı ayarlarımdan muhakkak şunu yap interneti daha uzun kullanırsın dediğiniz internet kullanımını en aza indirgenmesi konusunda neler yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim.

Haydar

Haydar

Emekli Yönetici
mail ayarlarında anında ilet i kapat

tahaok

Üye
    Konu Sahibi
O zaman diğer uygulamalara da aynısı yapmak gerek doğru mudur? Yoksa günlük ne kadar kota yer bilmiyoruz ki hiç bir şey yapmasak bile bakalım başka bilgisi olan arkadaşlar yazarlarsa benim gibi mağdur arkadaşlarda bilgilenmiş olur.

Peocawe

Peocawe

Üye
3G'yi kapatarak 1 ay'ı yetirir, artırırsın bile. Ben Vodafone 250MB paketi Edge [E] kullanıyorum ve 2 hafta oldu hala bitmedi. 3G olsaydı 1 günde biterdi. :) İnternet hızın düşüyor ama uzun kullanımda çok iyi. :)

phasan

phasan

Üye
3g kapat

tahaok

Üye
    Konu Sahibi
Edge / 3G tam anlamıyla nedir bu konuda bilgi verir misiniz? Sadece Edge açık iken yine tüm internet uygulamalarımı kullanabilirmiyim 3G yalnızca hız mıdır? Edge 30 gün boyunca 24 saat çalışırsa yine 1GB internet yeterli olur mu?

- - - Eklendi - - -

Hocam ayrıca eklemek isterim ki İphone 5 te 3G yi kapatma yokmuş galiba İphone 5 için bilgi verirseniz çok sevinirim, la o zaman boşuna aldık biz bu telefonu :)

- - - Eklendi - - -

Tamamdır hallettim, Ayarlar - Genel - Hücresel - (Hücresel Veri "Etkin")

Peocawe

Peocawe

Üye
Edge / 3G tam anlamıyla nedir bu konuda bilgi verir misiniz? Sadece Edge açık iken yine tüm internet uygulamalarımı kullanabilirmiyim 3G yalnızca hız mıdır? Edge 30 gün boyunca 24 saat çalışırsa yine 1GB internet yeterli olur mu?

- - - Eklendi - - -

Hocam ayrıca eklemek isterim ki İphone 5 te 3G yi kapatma yokmuş galiba İphone 5 için bilgi verirseniz çok sevinirim, la o zaman boşuna aldık biz bu telefonu :)

- - - Eklendi - - -

Tamamdır hallettim, Ayarlar - Genel - Hücresel - (Hücresel Veri "Etkin")

Yine sizin kullanımınıza bağlı olarak değişir hocam. 1GB hayli hayli yeter. 3G çok fena sömürüyor kotayı. :)

tahaok

Üye
    Konu Sahibi
Valla kaç gündür gece gündüz deli gibi araştırıyorum bu konuya çözüm ama hiç böyle açıklama gelmedi bilen mi yok paylaşım yapan mı yok bilmiyorum allah razı olsun teşekkür ederim. Facebook - Tweet - Foursquare - Mailler vs. vs. e arada girer sörf yaparsın ama video izleyen biri değilim zaten dediğin gibi yeter heralde ya sağolasın.

• Beğen
Tepkiler: Peocawe
Peocawe

Peocawe

Üye
Valla kaç gündür gece gündüz deli gibi araştırıyorum bu konuya çözüm ama hiç böyle açıklama gelmedi bilen mi yok paylaşım yapan mı yok bilmiyorum allah razı olsun teşekkür ederim. Facebook - Tweet - Foursquare - Mailler vs. vs. e arada girer sörf yaparsın ama video izleyen biri değilim zaten dediğin gibi yeter heralde ya sağolasın.

Önemli değil, görevimiz. :) Bu arada internette sörf yapmak için opera mini kullanmanızı tavsiye ederim. %70 (belki daha fazla) tasarruf yaparsınız. İnternet sayfalarını sıkıştırarak açtığı için kota dostu ve %40 a kadar daha hızlı sayfalar açabilirsiniz. :)

• Beğen
Tepkiler: tahaok

tahaok

Üye
    Konu Sahibi
Bu konuda gerçekten bilir bir kişinin açıklık getirmesi gerek bence, en yakın arkadaşlarımdan biri avusturya da bir elektronik firmasında programcı olarak çalışıyor şimdi hızlı kota yemesinin sebebini 3g yi kapatıp edge i açmak ve öyle kullanmak gerektiğini söyledim bana bir sürü saydırdı yok öyle olur mu git eline bir bardak al musluğu çok aç hızlı dolsun, az aç yavaş dolsun ama yaptığın işlem aynı ise zaten dolacaktır diyor eşininde 1gb internet kotası olduğunu söyledi ve 3g nin 24 saat açık olduğunu hiç şimdiye kadar dolduramadığını söylüyor kesinlikle ve kesinlikle kota aşımının söz konusu olmadığını söyledi ben bizim ülkemizden bizim operatörlerimizden falan bahsettim ama yok bence yanlış bilgi diyor gerçekten bilen varsa bi açıklık getirelim kafam karıştı bende sizin gibi düşünüyorum.

Peocawe

Peocawe

Üye
Bu forumda herkes iyi bilir ki 3G kotayı yer bitirir. Ayrıca 3G hem kotaya, hem de şarj süresine zarardır. Edge hem şarj süresini etkilemez hem de kotadan tasarruf yapmanızı sağlar. Ayrıca deneyip kendi gözünüzle görmeden ne bize, ne arkadaşınıza inanın. Silah zoruyla yaptırmıyoruz farkındaysanız bunları size. Biz tavsiye ettik, siz istediğiniz gibi kullanın.

• Beğen

tahaok

Üye
    Konu Sahibi
Şimdi bir vodafone cep merkezde çalışan biri geldi iş yerine o gerekli açıklamayı yaptı 3G hızlı olduğu için daha kısa sürede daha hızlı veri aktarımı yapıyormuş ama EDGE kullanılırsa daha yavaş olduğu için daha az veri aktarımı yaptığı için daha uzun zaman kullanırsın diyor o zaman olay çözüme ulaştı. WİFİ olan yerlerde WİFİ ye bağlanarak daha uzun ömürlü internet kullanarak kota sorununu ortadan kaldırmış olacağız.

- - - Eklendi - - -

Ondan yana sorun sıkıntı yok usta yanlış anlamayın beni lütfen ismi olan bir forum olduğu için zaten sizlerden yardım alıyorum hatamız kusrumuz olduysa özür dilerim.

Peocawe

Peocawe

Üye
Şimdi bir vodafone cep merkezde çalışan biri geldi iş yerine o gerekli açıklamayı yaptı 3G hızlı olduğu için daha kısa sürede daha hızlı veri aktarımı yapıyormuş ama EDGE kullanılırsa daha yavaş olduğu için daha az veri aktarımı yaptığı için daha uzun zaman kullanırsın diyor o zaman olay çözüme ulaştı. WİFİ olan yerlerde WİFİ ye bağlanarak daha uzun ömürlü internet kullanarak kota sorununu ortadan kaldırmış olacağız.

- - - Eklendi - - -

Ondan yana sorun sıkıntı yok usta yanlış anlamayın beni lütfen ismi olan bir forum olduğu için zaten sizlerden yardım alıyorum hatamız kusrumuz olduysa özür dilerim.

Estagfurullah sadece sizin için en iyi yolu belirttik biz.

• Beğen
Symbianize

Symbianize

Üye
Sınırsız internet almayı düşündünüzmü

erollcelik

erollcelik

Üye
Cepten sınırsız internetin fiyatı ne kadar?Turkcell için..

tecking

tecking

Üye
mail bildirimleri açık,twitter,facebook,vine envai çeşit sosyal paylaşım ağları bildirimleri açık.oyun oynamıyorum ama arada video falan açıyorum.daha 1 gb ı bir ayda bitirebilmiş değilim.tebrik ediyorum seni :P

evde de mi 3g kullanıyosun

turkfalcon33

Üye
arkadaşlar aynı sorun bende var ıphon 5 avea operatöründeyim 3 gün içinde 900 mb upload yaptı ondan önceki ay takip etmedim ama bir anda 2 gb olan internetim yenilenmeden ilk defa bitti telefonu alalı bir ay olmadı ama şimdi interneti bile açamıyorum açtığım anda 4 mb olarak başlıyor upload etmeye telefon jb ama veri alış verişi yapan uygulamam yok jp olarak olsada bukadarı imkansız aklınıza ne gelirse denedim muşteri hizmetlerinden 4 gün oldu bugun halen cevap gelmedi . kimsenin bulamayacağı ya cok hassas bir nokta yada gsm şebekesi neyse artık ama anormal olan bişey değil .

yok 3g açmayın yok şu güncellmeden olmuştur vs bu gibi basit şeylerle uğraşıp kafa yormayın bütün telefonu güncellese okadar olmaz

önceden android kullanıyordum acık sorun yok arkadaşlarımda ıphone 5 var jb ondada sorun yok başka bişey bu nasıl bulucam bilemiyorum

şimdiden yardımlarınız için teşekkürler

thuglife

thuglife

Üye
uygulamaların bildirim göndermelerini kapat onlar harcıyor interneti

Üst Alt