Yardım Iphone 4S Sim Kart Olmadan Aktivasyon

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Silinen Üye 484994

Silinen Üye 484994

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Iphone 4S Sim Kart Olmadan Aktivasyon
Sıfırlama sonrası telefon sim kart kabul etmiyor. Yurtdışı da yurtiçi de denedim, olmadı. Acaba itunes üzerinden 9.1 yüklesem düzelir mi ya da nasıl jailbreak yapıp çözebilirim?

Bu arada biraz önce açtığım konuyu niçin sildiğinizi belirtmezseniz, nerede hata yaptığımı nasıl bilebilirim? Bu forum bir çok konuları okuduğum halde çözüm bulamadığım için bu soruyu soruyorum. Sormayalım mı?..

yasin213

yasin213

Üye
Hangi sürümü kullanıyorsunuz? Bir de jailbreak sonrası sıfırlama işlemini telefondan mı yaptınız?

Silinen Üye 484994

Silinen Üye 484994

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Hayır, jailbreak yapmadım. Telefondaki sorun, sim kart onayı istemesi. Telefonun geldiği ülkeye ait bir sim kartım var; fakat sim kilitli olduğu için işime yaramıyor. Türkiye'deki hattı da pasaport onayı engeli yüzünden kullanamıyorum. Bir yakınımın telefonunu onaylayacağım da, o yüzden bu telefonu onaylatamıyorum. Neyse. Bu sim kart onay ekranını nasıl geçeriz, onu soruyorum ben. Nette çok araştırdım; kimi jailbreak demiş, kimi gevey demiş öylece kaldım. Acaba İngiltere'den gelen Iphone için Amerika'dan alınmış ve kilidi olmayan bir sim kartı kullansak aktivasyonu geçer miyiz ya da ne öneriyorsunuz?

yasin213

yasin213

Üye
Şu video işinize yarayacaktır.
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız
Telefondan onay ekranınızı açın.
Telefonu bilgisayara bağlayın.
iTunes'u açın.
Ekrana gelecek uyarıyı onaylayın.

Silinen Üye 484994

Silinen Üye 484994

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
"iTunes, bu Iphone'ye bağlanamadı. Bilinmeyen bir hata oluştu. (0xE800001C)" Böyle bir hata veriyor. Bazen de "Ağ bağlantınızı kontrol edip tekrar deneyin." diye bir hata veriyor. Oysa telefonda wifi tanımlı ve bilgisayarda da internet sorunsuz. Şimdi mesela tekrar deneyince Itunes son sürüm gerektiği için, Iphone kullanılamıyor diye uyarı verdi. Güncelliyorum. Bakalım neler olacak.

yasin213

yasin213

Üye
Güncelledin mi?

Silinen Üye 484994

Silinen Üye 484994

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi

Bir türlü olmuyor. Her seferinde farklı bir hata veriyor. Genellikle verdiği hata, ıTunes Store'ye bağlanılamadı hatası. Biraz önce de şu hatayı aldım: "0x80090326 bilinmeyen bir hata oluştu." Dün bu aktivasyon sıkııntısı yüzünden IOS 9.1'i itunes üzerinden telefona kurmuştum. Yine de sorun çözülmedi.

yasin213

yasin213

Üye
Bilgisayarı yeniden başlatmayı dene. İnternetten baktım ve bu problemleri yaşayan kimseler XP kullanıcısı. Apple, düzgün bir güncelleme verene kadar yapabileceğimiz bir şey yok maalesef. Yavaş yavaş XP'ye verilen destekler sonlandırılıyor.

Silinen Üye 484994

Silinen Üye 484994

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Bilgisayarı yeniden başlatmayı dene. İnternetten baktım ve bu problemleri yaşayan kimseler XP kullanıcısı. Apple, düzgün bir güncelleme verene kadar yapabileceğimiz bir şey yok maalesef. Yavaş yavaş XP'ye verilen destekler sonlandırılıyor.

Itunes güncellendikten hemen sonra bilgisayarı yeniden başlatmıştım. Antivirüs açık da olsa kapalı da olsa sonuç aynı. Güvenlik duvarında da sıkıntı yok. Eğer ki sorunun çözüleceğinden eminsek, Windows 7'ye geçebilirim. Ancak bu gerçekten sancılı bir süreç. Başarı oranı yüksek değilse hiç kalkışmayayım. Ne diyorsun? Ve sim kart olmadan bu şekilde unlock edilebiliyor mu yani cihaz?

yasin213

yasin213

Üye
Bir arkadaşınızın bilgisayarında veya internet kafede deneyin derim. Videoda sorunu çözüyor ama teknolojide hiçbir şey kesin değildir. Bir de telefonu yurt dışından getirdiniz ve kaydını yaptırmadınız sanırım.

Silinen Üye 484994

Silinen Üye 484994

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Evet. Aslında planım pasaport üzerine kaydettirmekti; fakat son anda başka bir telefon daha getirtildiği için, kendi telefonumu kaydetmekten vazgeçtim. Biraz gönüllü bir seçim yaptım diyebiliriz.

Bu arada Windows 7 ile sonuç olumsuz. Iphone ekranında simkartla ilgili aldığım hatalar hangileriyse, iTunes programında da aynı hataları aldım. Bu da demektir ki etkinleştirme için bu programa ihtiyacım yok; çünkü Iphone telefonun kendini etkinleştirmesiyle hiçbir farkı yok. Alternatif çözümü olan?

yasin213

yasin213

Üye
Hiçbir tanıdığında pasaport yok mu?

Silinen Üye 484994

Silinen Üye 484994

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Var da son dört ay içerisinde ülkeye giriş yapmış olması gerekiyor. Aksi halde olmaz biliyorsun. Gerçi benim derdim sim kartı Iphone içinde kullanmak değildi. Yalnızca dokunmatik cihaz edasında kullanacaktım. Uzun soluklu olacak belki ama alternatif bir çözüm yoksa, telefonu yurtdışına götürene kadar beklemem gerekecek. Sağlık olsun.

emarat

emarat

Üye
O geldiği ülkenin aktif olan sim kartıyla yapabilirsin. Telefoncuların çoğunda vardır.

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 484994
Silinen Üye 484994

Silinen Üye 484994

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Gevey geldi ve ios9.1 ile Iphone 4s telefonun sim aktivasyon ekranı geçildi. Pek tabii icloud özelliği açık olmadığı için geveyi almıştım. Şimdi telefon çalışıyor. Konuyu dilerseniz kilitleyebilirsiniz. Teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: emarat
yasin213

yasin213

Üye
Bu konunun adminlerini buraya etikleyebilirsiniz. @Revengeful @ANIL

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt