Haber iPhone 4S Kullanıcıları Apple'a Dava Açtı!

Sponsorlu Bağlantılar

Davacı grubu haklı buluyor musunuz?

• Kullanılan toplam oy
    17
0MG90

0MG90

Üye
    Konu Sahibi
iPhone 4S Kullanıcıları Apple'a Dava Açtı!
Bildiğimiz üzere Apple eski cihazlarına verdiği güncellemeler ile oldukça taktir ediliyordu. iPad 2, iPad Mini ve iPhone 4S aldığı iOS 9 güncellemesinden sonra kullanıcıların canına tak etti ve Apple'a dava açtı.

Eski cihazların güncelleme alması olumlu gibi gözükse de iPhone 4S ve iPad sahipleri tarafından bu güncelleme olumlu karşılanmıyor. Bu yüzden de New York bölge mahkemesinde Apple'a karşı yaklaşık 5 milyon dolarlık bir dava açıldı.

Bu yasal adımın altında Apple'ın iOS 9'un eski cihazlara getireceği faydaların sahte reklam yapması yer alıyor. Kişiler, beklentilerin ve söylenenlerin aksine iOS 9 sonrası cihazlarının çok yavaşladığını, çökmeye başladığını ve pil süresinin giderek azaldığını belirtiyor. iOS 9'dan daha eski sürümlere dönüş yapılamadığı için de birçok kişinin iPhone ve iPad'i neredeyse kullanılmaz duruma geliyor.

Şimdilik 100 kişiden oluşan davacı grubun konunun ilerlemesiyle beraber artması bekleniyor çünkü ABD'de iPhone 4S sahibi milyonlarca insan bulunuyor.

yasin213

yasin213

Üye
Direk güncelleme geldi, ben de güncelledim demeleri onlara haksız duruma düşürür. Açmaları gereken dava Apple'ın sürüm düşürmeyi kısıtlamasıdır.

IchigoKurosaki

IchigoKurosaki

Üye
Saçmalık değil de nedir? Satış politikası bu 4S kasmazsa 6yi 7yi Nasıl satacaklar acaba. Ayrıca stabiliteyi bozacağı aşikar telefona yapılan son güncelleme.

0MG90

0MG90

Üye
    Konu Sahibi
Sonunda birinin böyle dava açtığını görünce sevindim. iPad 2 kullanılamaz hale geliyor bazen. iOS 6'ya dönsem bazı uygulamalar desteklemiyor, illa yeni cihaz al diyorlar.

Silinen Üye 484994

Silinen Üye 484994

Kapalı Hesap
Ben de cok kere reset atma, uygulamanin kalanmasi gibi sorunlarla karsilastim. En azindan eski surume geri donmeyi acsalar guzel olurdu.

• Beğen
Tepkiler: yasin213

Koradam

Üye
Direk güncelleme geldi, ben de güncelledim demeleri onlara haksız duruma düşürür. Açmaları gereken dava Apple'ın sürüm düşürmeyi kısıtlamasıdır.
güncelleme notunda dikkat bu baltalama güncellemesi yazmış olsalardı bi sorun olmazdı

yasin213

yasin213

Üye
güncelleme notunda dikkat bu baltalama güncellemesi yazmış olsalardı bi sorun olmazdı
Sırf biz müzikleri parayla alalım diye iTunes Store kurup Safari'den indirmeye izin vermeyen, telefona müzik yüklemeyi zorlaştıran bir şirketten bahsediyoruz. Tabii ki öyle yazmayacaklar. Fakat gelen güncelleme sadece güncelleme notlarına göre yapılmamalı. Hiç mi internetten araştırmadılar? Yükleyenlerden tavsiye almadılar mı?
Dediğim gibi, açılması gereken dava, sürüm düşürmenin kısıtlanmasıdır.

byAndroid

byAndroid

Üye
Bencede sürüm düşürme konusunda dava acmaliydilar. Her güncelleme iyi olacak diye bişey yok. Bari imzaları kapama da insanlar eski sürümlere dönsün. Rahat kullansınlar cihazları. Alan her türlü alıyor yeni modeli

chadear

Üye
benim 4s de güncellemeden sonra göçtü. kaç telefoncuya verdim hatırlamıyorum yapamadılar. bizler ne yapabiliriz acaba?

Üst Alt