iPhone 4 Çalındı

 • 9 Kasım 2010
 • 6700 Okunma
 • 5 Cevap

 1. Çalınan iPhone 4 cihazım ios 4.1 ve AT&T sim kilitli. Aktivasyon kartım bende, içinde TR'de kullanılacak sim kartı takılı. Savcılığa çıkmadan önce karakoldan tutanakla IMEI, MAC Adresi, TR'de kullanılan sim kart ICCID bilgilerini tutanak tutturdum. Gerçi Sim kartı atıp atmadıkları meçhul... Savcılıktan, sadece IMEI üzerinden değil, bunun yanında BTK (Bilgi Teknolojileri ve İletişim Başkanlığı) üzerinden MAC Adresi vasıtasıyla, ISS'ler aracılığıyla kullanılan Wireless için MAC/IP araması da talep edeceğim. Savcılıktan Normalde Cihaz kapama işlemi yapılıyor ama bu benim işime pek yaramıyor. Lakin cihazın bulunması esastır. Kapatıldığında cihaza ulaşılması imkânsızdır.

  Uygulamalarım hâlen iPhone 4'te yüklüdür. Bunları silmemişler ve email hesapları dâhil, tüm messenger uygulamaları rahatlıkla çalışıyor ve sürekli Online bir hâl seyir izliyor. Hırsızlar bunları kaldırmayı akıl edememiş heralde. Bu tarz uygulamalar sayesinde, IP adresini tespit etmek kolay olabilicek mi? Bu konularda bana nasıl yardımcı olabilir siniz?
   


  Yazan: izmiremo
 2. valla o tür konulardan anlamıyorum yanıt veremicem ama çok geçmiş olsun :S izmir o konularda çok tehlikeli bi şehir oldu son yıllarda. umarım bulunur telefonun.
   
 3. geçmiş olsun diyebileceğiz savcılıık bu işleri daha iyi bilir söylersen bunlarıda onlara inş bulunur
   
 4. offf be kardeş çok geçmiş olsun inan adına çok üzüldüm.pek ümitlenme bulunması çok zor çünkü örnekleri çok oldu geçmişte..
   
 5. Kardeşim İphone u unut adam değilse onun imei yi değiştirmiştir bizim arkadaşında iphone u çalındı polise gittiler adamlar hemen imei yi değiştirmişler
   
 6. kardeşim onu alan adam buyuk ihtimalle goturup satar ardından satıcı da baska birine satar o andan kimlik bilgisi felan alır.. yoo merak etme savcılık uydu izlemesi ile imeiden coker telefona ama telefon kimin elinde patlar orası mechul aynısı bana olmustu aldıgım 2.el tel calıntı cıkmıstı polis evden almıştı icabında =)
   

Hızlı Cevapla

Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...
12/12/2018 - 11:24