iphone 4.1 JAİLBREAK (anlatım)

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
hakankurban

hakankurban

Üye
    Konu Sahibi
iphone 4.1 JAİLBREAK (anlatım)
Uyumlu olan cihazlar:
iPhone 2G
iPhone 3G
iPhone 3GS (old bootrom önceden jailbreak yapılmış olmalı)
iPhone 3GS (new bootrom) — 3.1.2 FW ve jailbreak yapılmış olmalı
iPod Touch 2G (MB)
iPod Touch 2G (MC) — 3.1.2 FW ve jailbreak yapılmış olmalı
iPod Touch 3G — 3.1.2 FW ve jailbreak yapılmış olmalı
NOT : İphone 3GS , İpod Touch 2G MC model ve İpod Touch 3G kullanıcılarının cihazlarında 3.1.2 firmware yüklü olmalıdır ve bu cihaz kullanıcıları da indirme merkezinden cihazlarına uygun 4.1 firmware i indirecekler ve custom fw hazırlarken bu dosyayı kullanacaklar.Diğer cihazlarda 4.1 firmware sürümü olmalıdır.

*iPhone 3gs old bootrom spirit veya Jailbreakme.com ile jailbreak yapilmissa iTunes'dan 1600 hatası almamak için Spirit2Pwn iWOOWIZ Repo sourcunden indirilip kurulmasi gerekli.

Custom Firmware Hazırlanması :

Adım 1: iTunes in son versiyonuna sahip olduğumuzdan emin olmalıyız.

Adım 2: İndirme merkezinden cihazınıza uygun olan 4.1 firmware i masaüstümüze indiriyoruz.Her ihtimale karşı cihazımıza back-up alıp bütün bilgileri yedeklememiz lazım.

Adım 3: Buradan Sn0wbreeze 2.0.2 programını masaüstümüze indirip kuruyoruz.

Adım 4: Sn0wbreeze'i çalıstırıyoruz(Vista ve Win. 7 kullanıcıları yönetici olarak çalıştırmayı unutmasınlar ) "Expert Mode" seçeneğini seçip ilerliyoruz.

Adım 5: Program sizden orjinal firmware i seçmenizi isteyecek, indirmiş olduğumuz 4.1 firmware i seçip programa gösteriyoruz ve ilerliyoruz.

Adım 6: İphone 3GS new bootrom cihazı olanlar ve ipod Touch 3G cihazı olanlar "General" bölümüne tıklayarak "use to ibooty method" ve "Active the iphone" seçeneğini seçmeleri gerkmektedir. Ve ileri seçeneğini tıklıyoruz.

Adım 7: “Build IPSW” seçeneğini tıklıyoruz ve beklemeye başlıyoruz. Kısa bir süre sonra Sn0wbreeze hazırlamış olduğu ipsw dosyasını tamamlayacak. Bu dosyayı masaüstümüze kaydediyoruz

Adım 8: 8. ve 9. adımlar sadece iphone 3G ve ipod Touch 2G MB model kullanıcıları içindir, diğerleri bu adımları atlayabilirler. Şimdi buradan ireb programını indirip kuruyoruz.

Adım 9: İtunes hatalarını geçmek için programa giriyoruz ve "Online Mode" u seçip ilerliyoruz.

Adım 10: Cihazımızı DFU moda alıp itunes ı açıyoruz.
İtunez cihazımızı aşağıdaki şekilde görecek.

Adım 11: Şimdi shift+restore kullanarak hazırlamış olduğumuz custom firmware'i cihazımıza yüklüyoruz. Tüm işlemler doğru şekilde yapılmışsa cihazımız normal bir şekilde açılacak ve jailbreak yapılmış olacaktır.

--------------- Ekleme ---------------

snowbreeze - ireb burdan

cmlkrc

cmlkrc

Üye
Kardes 3gs te çalışıyormu kesin? birde baseband ı 14 olanlar 4.0.1 e döndüklerinde nasıl unlock yapabilirler teşk.

elizkundura

elizkundura

Üye
benimki turkcellden alınma garantili 3.1.3 spirit ile jb yapılmış itunes üzerinden mi yoksa costum fw mi 4.1 yükseltip jb yapayım saygılar

Cs***MaN

Cs***MaN

Üye
bugun gece kesinlikle denicem çözümü yazarım

abicim bu çok karışık bir iş ya boyle jb mi olur hiç birşey anlmayrm bu işin * çıktı artık :S

elizkundura

elizkundura

Üye
bu zaten jb degil costum hazırlama jb li costum hazırlayıp öle yüklüyosun direk jb daha cıkmadı spirit gibi jailbreak gibi deil yanbi

Cs***MaN

Cs***MaN

Üye
ben daha once sadece jb yaptım peki bu jb degılse ne işe yarar neden yapıyoruz nasıl yapıcaz daha once yapmıyan bu şekilde anlatılınca bunu zaten yapamazki artık bu teli aldıgıma bin pişman olmaya olmaya başladım varya

cmlkrc

cmlkrc

Üye
biri açıklarsa sevinirim işlemi yaptıktan sonra masa üstünde iBooty-For-iPhone 3GS-4.1 diye bir klasör oluştu hangi aşamada kullanıcaz bunu nedir bu?

he he 1600 hatası veriooo boşuna denemeyin

hakankurban

hakankurban

Üye
    Konu Sahibi
arkadaşlar anlatımı iyi okuyun cihaza göre işlemler değişiyor 3g lerde oluyor ama 3gs lerde bazı şartlar isteniyor..şunu hiç bir zaman unutmayın her yeni versiyonda mutlaka ssl kaydını alınız

arkadaşlar yeni bootrom ve eski bootromagöre işlemler değişiyor 3gs lerde önce yenimi eskimi versiyonunuz onu öğrenin yapamayan arkadaşlar [email protected] ekleyin

elizkundura

elizkundura

Üye
eski yeni bootrom 39. hafta öncesi ve sonrası mı oluyor

hakankurban

hakankurban

Üye
    Konu Sahibi
Hayır farkediyor o program var onla test et idrector diye bir program

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt