iPhone 3gs aldım (ikinci el) Sürümü güncelleme hakkında..

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Felix F.

Felix F.

Üye
    Konu Sahibi
iPhone 3gs aldım (ikinci el) Sürümü güncelleme hakkında..
Arkadaşlar öncelikle bana yardımcı olacak herkese şimdiden teşekkür etmek istiyorum.

Sözlerime şu kelimelerle başlamak istiyorum:
Her fakir gibi bende herkes 5s'i beklerken 3gs almış bir adamım ve iPhone hakkında hiç bir bilgim yok.

Fakat uygulamaları kullanma ve yükleme için version güncellemek şartmış.

ilk sorum şu: Version nasıl güncellenir ?
İkincisi de şu: Şuan ki version 3.1.2 (7D11) yazıyor ya, şimdi son sürüme yükseltmek için 3.1.2'den sonra çıkan her güncellemeyi tek tek kurmam mı gerek yoksa son güncellemeyi kursam hepsi kurulmuş oluyor mu ?

yusufucan

yusufucan

Üye
direk yazılım güncellemeden 6.1.3 ü kurduğunda 1gblık bir sürüm kuruyor zaten en son sürüm oluyor ama bendede vardı 6.1.1 yükledim azda olsa kasıyor.bu sürümün en güzeli 5.1.1 manuel kurma olarak araştır direk onu kur bence

Felix F.

Felix F.

Üye
    Konu Sahibi
5.1.1. Yüklersem bütün uygulamaları yükleyebilir ve kullanabilirim değil mi ?
Bir de diyelim ki 5.1.1. kurdum iTunes'e girdim pc'ye bağladım, otomatik güncelleme diye birşey yok değil mi ?

- - - Eklendi - - -

Bir de JailBreak nedir ? nasıl kurulur ? Ne işe yarar ?

- - - Eklendi - - -

yusufucan

yusufucan

Üye
Bir de diyelim ki 5.1.1. kurdum iTunes'e girdim pc'ye bağladım, otomatik güncelleme diye birşey yok değil mi ?

tabi tabi kullanabilirsin. ayrıca sen güncellemedikten sonra otomatik güncelleme yok bilgin olsun.

- - - Eklendi - - -

- - - Eklendi - - -

- - - Eklendi - - -

Jailbreak nedir?
Jailbreak özgürlüğe ulaşmaktır. Nasıl özgürlüğe dediğiniz duyuyorum. Yani arkadaşlar şöyle anlatayım; Apple müşterilerine tam özgürlük sağlamaz. Yani tema değiştirme gibi özellikleri kullanamazsınız. Ama Jailbreak yaparak bunu sağlayabilirsiniz. Jailbreak yaparak kısıtlamaları aşmış olursunuz.
Jailbreak suç mudur?
Arkadaşlar Jailbreak kesinlikle suç değildir. Jailbreak ile kısıtlamaları aşmış oluyorsunuz bundan dolayı suç değildir. Ancak şöyle birşey var. Eğer siz Jailbreak yaptıktan sonra ücretli uygulamaları vs. ücretsiz indirmeye yarayan programlar kullanırsanız bu suç olur. Korsanlık işine girmiş olursunuz. Ama başlı başına Jailbreak suç değildir, takviye edilen warez programları suçtur.
Jailbreak yaptıktan sonra cihazınız garanti dışında kalacaktır. Eğer cihazınızın garanti kapsamına geri dönmesini isterseniz Jailbreak işlemini geri alabilirsiniz bu mümkündür. Geri aldıktan sonra garanti kapsamında kalacaktır.
Dezavantajları nelerdir?
Jailbreak yaptıktan sonra cihazınızda bazı olumsuzluklar olabiliyor. İlk önce cihazınız güvenli moda atabiliyor. Ancak bu tam olarak olumsuz birşey değildir. Cihazı baştan başlattıktan sonra bu sorundan kurtulabilirsiniz.
Diğer bir sorun ise cihazın yavaşlamasıdır. Jailbreak yaptıktan sonra cihazda yavaşlamalar gözükür. Uygulama vs. yükledikten sonra da bu yavaşlama haliyle daha da artacaktır.
Avantajları nelerdir?
Dezavantajlarından bahsettik. Şimdi de avantajlarından bahsedelim.
Cihazınızda tema değişimi yapabilirsiniz. Normalde bu yoktur, Jailbreak ile bu işlemi yapabilme hakkına sahip olursunuz.
Klavye rengini değiştirebilirsiniz. Kendinize göre dizayn edebilirsiniz.
Uygulama klasörüne aldığından daha fazla yani sınırsız uygulama ekleyebilirsiniz.
Operatör kısmına istediğiniz bir yazıyı yazabilirsiniz. Yani normalde üstte operatör ismi yazar.(Turkcell gibi) Onu değiştirebilirsiniz.
Menüde bulunurken sayfa geçişi yaparken animasyon ekleyebilirsiniz.
Slide unlock yani kilit aç yazısını değiştirebilirsiniz. Kendinize göre herhangi bir şey yazabilirsiniz.
Ve daha bir çok özelliği mevcut.
Jailbreak hangi cihazlarda mevcuttur?
iPhone,iPad ve iPod’lar da Jailbreak yapmak mümkündür. Bu cihazlarda Jailbreak mevcuttur.
Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizde app store, app store kartsız üyelik ve app store kredi kartı hakkında bilgiler verilmektedir.

ALINTIDIR

Felix F.

Felix F.

Üye
    Konu Sahibi
Eyvallah peki bu JailBreak'ı nasıl kurabilirim ?

yusufucan

yusufucan

Üye
Eyvallah peki bu JailBreak'ı nasıl kurabilirim ?

valla ben daha once kuramadığım için bilemiyorum youtube'da veya internette resimli ve videolu açıklamalı bir şekilde veriyorlar kuracağından yüzde 100 eminim...;)

eren3546

eren3546

Üye
ipod touch 3g 32gb cihazda 5.1.1 JB var 80tane oyun yüklü ama bu güne kadar kasma yaşamadım

Felix F.

Felix F.

Üye
    Konu Sahibi
iPhone 3g'nin 32 gbsi yok diye biliyodum. ^^

O halde benim kide 3g olabilir ? 3g yada 3gs olduğunu nerden anlayacaz ?

- - - Eklendi - - -

hea tamam benim ki 3gs imiş google'dan baktım. :)

Herşey için teşekkür ederim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt