iPhone 1.1.2 Türkçe Dil Paketi & Türkiye Numara Formatı 3.1

Sponsorlu Bağlantılar

FerreT

FerreT

Üye
    Konu Sahibi
iPhone 1.1.2 Türkçe Dil Paketi & Türkiye Numara Formatı 3.1
emirisim tarafından hazırlanmış olan iPhone 1.1.2 Türkçe Dil Paketi & Türkiye Numara Formatı 3.1.

Dosyaları güncelledikten sonra tekrar ayarlardan Türkçe'yi seçmeyi unutmayın.

Paketin yüklemeside, kullanımıda ücretsizdir.

Not: İngilizce dil paketine herhangi bir zarar gelmemektedir. Dil seçeneklerindeki listeye Türkçe yeni bir dil olarak eklenmektedir. Yani yükledikten sonra kullanmak zorunda değilsiniz.

Dil paketini telefonunuza aktardığınızda Türkiye telefon formatıda otomatik olarak yüklenmiş olur. 05xx ve +90 5xx seklinde kaydettiğiniz numaralar problemsiz çalışır. Buna ek olarak, 444 lü hatların, 4 haneli servis numaralarının ve tüm alan kodlarının formatları eklenmiş olur.

Neler Değişti?
3.1
-Yazım hataları düzeltildi.
-Bazı çeviriler değiştirildi.
-Ayarlar kısmında kullanımın yanında kısayol olarak görünen saat / dakika (s , d) (sa , dk) ye çevirildi.
-Sil tuşu iki yanındanda ikişer boşluk bırakılarak genişletildi. ( Sil )
-Bazı gizli numaralarda çıkan "Blokeli" düzeltildi.

3.0
-Kaydır kelimesi tamamen çıkartıldı, ilgili tüm çeviriler değiştirildi.
-Ayarlar kısmında kullanımın yanında kısayol olarak görünen saat / dakika (h , m) (s , d) ye çevirildi.
-Bazı menülerdeki çeviriler değiştirildi.

2.1
-Şirket hatları ve telesekreter servisleri için 4 haneli numara formatı eklendi.

2.0
- Numara formatına 444 lü numaralar eklendi. 444 0 444 şeklinde ayarlandı.
- Farkedilmiş yazım hataları ve unutulan kelimeler çevirildi.
- Çevirilerde düzeltmeler / değişiklikler yapıldı.
- Mesaj yazarken otomatik düzeltmeyi klavye ayarlarından açma / kapama eklendi.

1.3
- Arama ekranında çıkan ingilizce uyarılar düzeldi.
- Şebekeyle ilgili yönlendirme ve diğer menüler türkçeleştirildi.
- Farkedilmiş yazım hataları düzeltildi.

İhtiyacınız olanlar;

1- iPhone Browser Programı
2- iPhone 1.1.2 Türkçe Dil Paketi 1.3 & Numara Formatı by Emirism

(linki düzeltmeyi unutmayın "$ s olacak.") Yükleme İçin İzlemeniz Gereken Yol

Alternatif 1 (Eğer iPhone'unuzun USB Kablosu Yanınızdaysa)

Adım 1
iPhoneBrowser'ı bilgisayarınıza yükleyin.
.zip dosyasını bilgisayarınıza açın.

Adım 2
iPhone'unuzu usb ile bilgisayarınıza bağlayın.
iPhoneBrowser'ı açın.

Adım 3
Direk root klasörü karşınıza gelecek. Bilgisayarınızdan Türkçe Dil Paketi'ni açtığınız klasöre girin ve içerisindeki 3 klasörü resimde kırmızı ile işaretlenmiş olan, iPhoneBrowser programında görülen sağ kısma, sürükleyip, bırakın. Telefonunuzun backup'ını aldıktan sonra yükleme hızlı bir şekilde gerçekleşecektir.

Adım 4
Yükleme tamamlandıktan sonra telefonunuzun dil ayarlarına girerek Türkçe'yi seçin.
Daha sonra numara formatının da düzelmesi için telefonunuzu tamamen kapatıp, açın.

Alternatif 2 (Eğer iPhone'unuzun USB Kablosu Yanınızda Değilse)

SSH'nin telefonunuzda yüklü olmuş olduğunu varsayarak anlatıyorum. (Yüklü ise ve yinede bağlanamıyorsanız, ssh ye girip aktif hale getirmeyi deneyin.)

Adım 1
WinSCP'yi yükleyin.

Adım 2
iPhone'dan bilgisayarınız ile aynı ağa bağlanın. Daha sonra ağ adının yanındaki ok işaretine tıklayarak açılan menüden
İPhone'unuzun almış olduğu ip adresini, WinSCP yi açtığınızda karşınıza çıkan Host Name girdisine yazın. Kullanıcı adına root, şifre kısmına da alpine yazın ve Login e basın. (Jailbreak esnasında koyulan standart şifre alpine dir. Bu şifreyi değiştirdiyseniz kendi şifrenizi girin.)

Adım 3
Resimde gördüğünüz klasöre gelene kadar kırmızı ile yuvarlak içine almış olduğum Parent directory e basın. (Normal şartlarda 3 kere basmanız gerekmektedir.)
Resimde gördüğünüz klasöre ulaşınca, sol taraftan da çevirinin bilgisayarınızda olduğu klasörü açın. Daha sonra görmüş olduğunuz 3 klasörü seçerek F5 e basın. Çıkan pencerede hiçbir ayarı değiştirmeden Copy'e basın. Tekrar bir uyarı gelirse Yes ALL'a basın.

Adım 4
Yükleme tamamlandıktan sonra (Yaklaşık 5-10 saniye sürer) telefonunuzun dil ayarlarına girerek Türkçe'yi seçin.
Daha sonra numara formatının da düzelmesi için telefonunuzu tamamen kapatıp, açın.

Forum donanımdan alıntıdır..

pinsim

Üye
Arkadaşım verdiğin bilgiler için çok teşekkürler...acaba bu işlemi installer üzerinden yapacağımız bir repo var mı?
emirisim tarafından hazırlanmış olan iPhone 1.1.2 Türkçe Dil Paketi & Türkiye Numara Formatı 3.1.

Dosyaları güncelledikten sonra tekrar ayarlardan Türkçe'yi seçmeyi unutmayın.

Paketin yüklemeside, kullanımıda ücretsizdir.

Not: İngilizce dil paketine herhangi bir zarar gelmemektedir. Dil seçeneklerindeki listeye Türkçe yeni bir dil olarak eklenmektedir. Yani yükledikten sonra kullanmak zorunda değilsiniz.

Dil paketini telefonunuza aktardığınızda Türkiye telefon formatıda otomatik olarak yüklenmiş olur. 05xx ve +90 5xx seklinde kaydettiğiniz numaralar problemsiz çalışır. Buna ek olarak, 444 lü hatların, 4 haneli servis numaralarının ve tüm alan kodlarının formatları eklenmiş olur.

Neler Değişti?
3.1
-Ayarlar kısmında kullanımın yanında kısayol olarak görünen saat / dakika (s , d) (sa , dk) ye çevirildi.
-Sil tuşu iki yanındanda ikişer boşluk bırakılarak genişletildi. ( Sil )
-Bazı gizli numaralarda çıkan "Blokeli" düzeltildi.

3.0
-Kaydır kelimesi tamamen çıkartıldı, ilgili tüm çeviriler değiştirildi.
-Ayarlar kısmında kullanımın yanında kısayol olarak görünen saat / dakika (h , m) (s , d) ye çevirildi.
-Bazı menülerdeki çeviriler değiştirildi.

2.1
-Şirket hatları ve telesekreter servisleri için 4 haneli numara formatı eklendi.

2.0
- Numara formatına 444 lü numaralar eklendi. 444 0 444 şeklinde ayarlandı.
- Farkedilmiş yazım hataları ve unutulan kelimeler çevirildi.
- Çevirilerde düzeltmeler / değişiklikler yapıldı.
- Mesaj yazarken otomatik düzeltmeyi klavye ayarlarından açma / kapama eklendi.

1.3
- Arama ekranında çıkan ingilizce uyarılar düzeldi.
- Şebekeyle ilgili yönlendirme ve diğer menüler türkçeleştirildi.
- Farkedilmiş yazım hataları düzeltildi.

İhtiyacınız olanlar;

1- iPhone Browser Programı
2- iPhone 1.1.2 Türkçe Dil Paketi 1.3 & Numara Formatı by Emirism

(linki düzeltmeyi unutmayın "$ s olacak.") Yükleme İçin İzlemeniz Gereken Yol

Alternatif 1 (Eğer iPhone'unuzun USB Kablosu Yanınızdaysa)

Adım 1
iPhoneBrowser'ı bilgisayarınıza yükleyin.

Adım 2
iPhone'unuzu usb ile bilgisayarınıza bağlayın.
iPhoneBrowser'ı açın.

Adım 3
Direk root klasörü karşınıza gelecek. Bilgisayarınızdan Türkçe Dil Paketi'ni açtığınız klasöre girin ve içerisindeki 3 klasörü resimde kırmızı ile işaretlenmiş olan, iPhoneBrowser programında görülen sağ kısma, sürükleyip, bırakın. Telefonunuzun backup'ını aldıktan sonra yükleme hızlı bir şekilde gerçekleşecektir.

Adım 4
Yükleme tamamlandıktan sonra telefonunuzun dil ayarlarına girerek Türkçe'yi seçin.

Alternatif 2 (Eğer iPhone'unuzun USB Kablosu Yanınızda Değilse)

SSH'nin telefonunuzda yüklü olmuş olduğunu varsayarak anlatıyorum. (Yüklü ise ve yinede bağlanamıyorsanız, ssh ye girip aktif hale getirmeyi deneyin.)

Adım 1
WinSCP'yi yükleyin.

Adım 2
iPhone'dan bilgisayarınız ile aynı ağa bağlanın. Daha sonra ağ adının yanındaki ok işaretine tıklayarak açılan menüden
İPhone'unuzun almış olduğu ip adresini, WinSCP yi açtığınızda karşınıza çıkan Host Name girdisine yazın. Kullanıcı adına root, şifre kısmına da alpine yazın ve Login e basın. (Jailbreak esnasında koyulan standart şifre alpine dir. Bu şifreyi değiştirdiyseniz kendi şifrenizi girin.)

Adım 3
Resimde gördüğünüz klasöre gelene kadar kırmızı ile yuvarlak içine almış olduğum Parent directory e basın. (Normal şartlarda 3 kere basmanız gerekmektedir.)
Resimde gördüğünüz klasöre ulaşınca, sol taraftan da çevirinin bilgisayarınızda olduğu klasörü açın. Daha sonra görmüş olduğunuz 3 klasörü seçerek F5 e basın. Çıkan pencerede hiçbir ayarı değiştirmeden Copy'e basın. Tekrar bir uyarı gelirse Yes ALL'a basın.

Adım 4
Yükleme tamamlandıktan sonra (Yaklaşık 5-10 saniye sürer) telefonunuzun dil ayarlarına girerek Türkçe'yi seçin.

Forum donanımdan alıntıdır..

luupuus

luupuus

Üye
sağol ferret

DJ GENTLEMAN

DJ GENTLEMAN

Üye
anlatımın için teşekkürler

Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
teşşekürler

azadac

Üye
tesekurler

blokerman

Üye
arkadaşlar ben iphonebrowser kuruyorum ama calışmıyor.Hata raporu gonder diyor.Nedendır Acaba ?

haydar_ecevit

Üye
teşekkürler eline sağlık

sercan arıkan

sercan arıkan

Üye
coook ii acıklamısın kanka eline salık:D:D

esen81

Üye
Merhaba arkadaşlar,

Yaklaşık 1 hafta önce Iphone umu USB ye bağladım ve kapanış o kapanış bir dahada açılmadı...ne oldugu bende anlamadım ama direk ekran gidiverdi ve telefon el değmeyecek kadar ısındı...orijinal ingiltereden almıştım ama şimdi kullanamıyorum...bir fikri olan var mı?

sezar17

Üye
Arkadaşım bu bahsettiğin ne tam olarak anlayamadım bende n73 var güncelleme yaptım telefon ingilizce oldu türkçe seçenek yok oldu bu programlamı yapıcam türkçe analayamadım bir yardımcı olur musun???

kemal5087

Üye
ARKADASLAR BENDE iphonebrowser İ YUKELDIM AMA HATA RAPORU VERIYOR NEDEN ACABA ACILMIYOR BILGILENDIRIRSENIZ SEVINIRIM

ibrahimy58

Üye
i phone browser programi neden hata verir ve kapanir sizce ...

volcapan

Üye
tebrikler,emeğinize sağlık

sucu1986

Üye
ellerine sağlık

asdal

Üye
.....

Üst Alt