iPad Pro Beklemeye Değer Mi?

Sponsorlu Bağlantılar

KAYIP-ADAM

Üye
    Konu Sahibi
iPad Pro Beklemeye Değer Mi?
Arkadaşlar iPad Pro'ya bütçem yetiyor. ama 11 kasımda çıkacak olması ve ağırlığından kaynaklı almakta kararsız kaldım. aynı şekilde Air 2 ise her şeyi güzel ama 1 senelik olmasından kaynaklı düşündürüyor.

Tableti 5 Kasımda alacağım ama iPad Pro'yu bekleyebilirim. 11 Kasımda Türkiye ile aynı anda çıkacakmış diye okudum bir yerde.

İkisinide 128 gb düşünüyorum (Sim Kartsız).

Ve iPad Pro 128 gb çoğu yerde = 3500 tl olacağı söyleniyor.
iPad Air 2 ise 2200.

Benim yapacaklarım ise;
- App Store Uygulamaları/Oyunlarının hepsini desteklemesi ve oynatması.
- Film/Dizi İzlemek
- Taşınabilirlik
- Elde Kullanacağım için uzun kullanımda yormaması gerekiyor.
- Slayt , Sunum hazırlamak (Arada sırada)
- Kitap okunabilmesi
- Ağır olmaması

Klavye almayı düşünmüyorum. Kalem'i ileride alırım büyük ihtimalle.

iPad Pro'nun A9X İşlemci ve 4 GB ram'i ve Ekran Büyüklüğü güzelken , iPad Air 2'nin hafifliği güzel.

Aynı şekilde iPad Pro'nun ağır olması kötüyken , iPad Air 2'nin 1 yıllık olması kötü.

Hangisini almalıyım. iPad Pro'yu mu bekliyeyim yoksa 5 Kasımda iPad Air 2'yi alıyım mı?

Not: Çizim vs. yapmıyacağım.

iPad Air 2 ağırlığı = 437 gram
iPad Pro ağırlğı = 713 gram

hissedilir derecede fark olur mu?

BRKTNL

BRKTNL

Üye
1 senelik cihaz bence çok da eski değil. Bana sorarsan imkanın var demek ki iPad Pro almanı tavsiye ederim. Ağır olsun ne olacak ki bendeki iPad 2 601 gram

. . . EmreG . . .

. . . EmreG . . .

Üye
Bence O Kadar Para Verilmez. Ben Vermem Yani.

0MG90

0MG90

Üye
iPad Pro 4000 liradan aşağı gelmez ve gereksiz bir cihaz. O paraya Mac alınır.

iPad Air 2 64GB al en az 5 yıl kullan.

• Beğen
Tepkiler: emarat
Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Alabiliyorsan al :ehe

KAYIP-ADAM

Üye
    Konu Sahibi
1 senelik cihaz bence çok da eski değil. Bana sorarsan imkanın var demek ki iPad Pro almanı tavsiye ederim. Ağır olsun ne olacak ki bendeki iPad 2 601 gram
iPad Pro 4000 liradan aşağı gelmez ve gereksiz bir cihaz. O paraya Mac alınır.

iPad Air 2 64GB al en az 5 yıl kullan.
iPad 2 hakkında bi soru soracam kullandıkça ağırlık oluyor mu yani elde kullanımda özellikle tek elde yoruyor mu aralarında pek gram olarak fark yokmuş. 1-2 saat kullandığınızda ele ağır gelmeye başlıyor mu?

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
iPad 2 hakkında bi soru soracam kullandıkça ağırlık oluyor mu yani elde kullanımda özellikle tek elde yoruyor mu aralarında pek gram olarak fark yokmuş. 1-2 saat kullandığınızda ele ağır gelmeye başlıyor mu?
Elde gezdiriyorsanız her cihaz yavaş yavaş elinizi ağrıtıyor

0MG90

0MG90

Üye
Kılıfsız ağrıtmaz.

• Beğen
Tepkiler: KAYIP-ADAM
BRKTNL

BRKTNL

Üye
Belli müddet sonra alışıyorsun. İlk başlarda bana da ağır geliyordu, kullandıkça hafif bile geliyor zamanla :ehe Kılıf kesinlikle tavsiye ederim çünkü aletin hacmi büyük olunca dikkat etmek gerekiyor.

• Beğen
Tepkiler: KAYIP-ADAM

KAYIP-ADAM

Üye
    Konu Sahibi
Belli müddet sonra alışıyorsun. İlk başlarda bana da ağır geliyordu, kullandıkça hafif bile geliyor zamanla :ehe Kılıf kesinlikle tavsiye ederim çünkü aletin hacmi büyük olunca dikkat etmek gerekiyor.
inşallah alışıırm hemen :ehe , Kılıfı tableti aldıktan sonra düşünüyorum. Evde kullancağım için pek sorun olacağını sanmıyorum :D

Üst Alt