iOS hakkında

• 20 Ağustos 2014
  • 423 Okunma
  • 17 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Arkadaşlar birkaç sorum olcak iOS ile ilgili. ipod touch 5 alsam istediğim uygulamayı kurma şansım var mı. Mesela whatsapp gibi ipod ile alakası olmayan bir uygulamayı mağazadan veya mağaza dışı yollardan kurup çalıştırabilir miyim. Yeni konu açmak istemedim. Elime şu zamana kadar bi iphone/ipod almışlığım yok, kısaca çok yabancıyım ios'a, daha evvelden MeeGo kullanıcısıydım, birkaç uygulama projem var MeeGo'da kendim test edip kullandım ancak iOS'da tutabileceğini düşündüğümden iOS'a port etmeye çalışacağım. Bundan sebep pasaport kayıtsız, sim kilitli tamamen bu işim için gerekli bir telefon arıyorum. Sizce böyle bir telefon yerine ipod touch alsam işimi görür mü.[DOUBLEPOST=1408647158,1408566453][/DOUBLEPOST]Güncel arkadaşlar bi yardım edin.

Yazan: Seglopsi
    Mobil cihaz ile gönderdi
  2. Bizim forumda var mı yok mu bilmiyorum ama sen Google amcaya bir sor bir çok anlatım var

iPhone ile gönderdi
  3. normalde yüklenmez. ama jb ile yüklenir mi bilemem.

Mobil cihaz ile gönderdi
  4. Jb'siz de oluyor

iPhone ile gönderdi
  5. Mesela merak ettiğim şu, benim tablete de normalde kurulmuyor whatsapp ancak blackmart ile kuruyorum, telefona mesaj geliyor kayıt yapıyorum vs.. bir şekilde çalıştırıyorum. Mesele bu değil mağaza dışından istediğim programı yüklemem mümkün mü merak ettiğim buydu.

ikincisi ucuza ipod gibi kullanacağım başka işlevi olmayacak ikinci el iphone 4s/5 arayıp alacağıma hemen hemen o fiyatlarda sıfır bir ipod touch almak daha mantıklı gibi geliyor. ipod touch 5 ve iphone 4s aynı donanıma sahipler. yaklaşımım yanlış mıdır acaba?[DOUBLEPOST=1408653685,1408653622][/DOUBLEPOST]
    yazından var olduğunu anlıyorum.

Mobil cihaz ile gönderdi
  6. vShare indirip istediğini kurarsın cihaza[DOUBLEPOST=1408653762,1408653710][/DOUBLEPOST]Sadece whatsapp için dh'de falan var bir şeyler

iPhone ile gönderdi
  7. Tamam o zaman kayıtsız sorunlu bir iphone almaktansa ipod touch almak daha mantıklı. Bunu merak etmiştim :)

ipod touch 4 ios6'da kalmış. ipod touch 5 almayı düşünüyorum bu sebepten. ios8 alır mı acaba. 4s'e verirlerse aynı donanımda olduğundan o da alacaktır tahminim.

Mobil cihaz ile gönderdi
  8. 4S alacak

iPhone ile gönderdi
  9. Neyse o zaman iOS8 çıksın da ondan sonra alayım ipod'u. Garantiye almış olurum.

Mobil cihaz ile gönderdi
    Pikkaccu bunu beğendi.
  10. Jailbreak yapman gerek

Samsung ile gönderdi
  11. Yaparım ya problem yok. :) Android'li wifili tabletler gibi kullanabildiğim sürece problem yok.

Mobil cihaz ile gönderdi
  12. Yapmaman kabahat zaten android kullandiysan kesin yaparsin :D

Samsung ile gönderdi
  13. iPod falan fark etmez sonuçta işletim sistemi iOS sürümüde uyarsa uygulama vesaire yükleyip denersin. Mantıklı bir düşünceli para vermene gerek yok. iOS 8'i bekle

Mobil cihaz ile gönderdi
  14. iPod 5 sanırım iOS9 a kadar güncelleme alır ve jailbreak çok kolay bir işlem tek tıkla yapıyorsun
    Market dışı kurabilirsin, 25pp gibi uygulamalarla ve jb ile görünüşleri değiştirebilirsin

15. Jailbreak yaparak ve Cydia'den AppSync kurarak istediğin uygumalayı dışarıdan iPod Touch'a yükleyebilirsin.

16. Yardımcı olan, açıklama yapan, herkese teşekkürler.

Mobil cihaz ile gönderdi
    Pikkaccu bunu beğendi.
  17. :rica:

iPhone ile gönderdi
  18. Konu sahibi isteği üzeri :locked2:

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
15/12/2018 - 09:27