Püf Noktası iOS Güncelleme İndirmeyi Engelleme, Kapatma Nasıl Yapılır?

TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
    Konu Sahibi
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız


iOS 11, Apple’ın 10. yıl özel hazırladığı iPhone X’da dahi sorunsuz şekilde çalışmıyor. iPhone 8, 7, 6s modellerini kullanan kullanıcılar hem pil performansından hem genel performanstan memnun değil. iPhone kullanıcılarının canını sıkan yazılım sorunları çözmek için Apple elinden geleni yapsa da iOS 12 çıkana dek sanırız sorunlar tam olarak çözülmeyecek. Kullanıcı deneyimine önem veren Apple, iOS 11’in sürekli yeni bir sürümünü kullanıma sunuyor. iOS 11 öncesinde sadece beta aşamasında ardı ardına gelen yazılım güncellemeleri artık beta programında olmayan kullanıcılara da veriliyor. Yeni sürüm beraberinde yeni özellikler getirmediğinden birçok kullanıcı jailbreak vs. yüzünden güncellemeyi es geçiyor. iOS güncelleme uyarılarını kapatmak, ertelemek mümkün olsa da Apple tamamen engelleme seçeneğini elbette sunmuyor. Neyse ki; ardı ardı gelerek belli bir noktadan sonra can sıkmaya başlayan iOS güncellemelerini engellemenin basit bir yolu var. İleri seviye kullanıcıların bildiğini düşünüyorum. ancak, yeni iOS kullanıcıları için faydalı olacaktır düşüncesindeyim.

iOS Güncellemelerini Engelleme:

  • iPhone/iPad cihazınızdan Safari tarayıcıyı açın ve tvOS 11 beta konfigürasyon profilini indirin. (Apple geliştirici hesabınız yoksa Google’dan tvOS11.mobileconfig olarak aratarak ilgili profilin indirme bağlantısına ulaşabilirsiniz.)
  • tvOS 11 beta konfigürasyon profilini indirdiğinizde doğrudan iOS cihazınızda profil yükleme ekranı çıkacaktır. Yükle’ye dokunarak devam edin.
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız


  • Profilin cihazınıza yüklenmesi için yeniden başlatma işlemini yapmanız zorunlu. Bu yüzden çıkan uyarı mesajında “Yeniden Başlat”ı seçerek devam edin.
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

  • Cihazınızı yeniden başlattıktan sonra Ayarlar - Genel - Yazılım Güncelleme menüsüne gidin. Eğer “Yazılımınız Güncel” mesajını görürseniz işlem tamamdır. Tabii ki yüklü iOS sürümünü kontrol etmenizde fayda var. Cihazınızda son iOS sürümü yüklüyse zaten yazılım güncel uyarısı çıkması normal ancak eski sürüm yüklüyle ( sitesinden iOS sürümlerini takip edebilirsiniz) işlem başarılı olmuş demektir. Artık yeni çıkan iOS sürümleri için bildirim almayacaksınız, arka planda da indirme olmayacak.
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

  • Son olarak iOS cihazınızdan Ayarlar - Genel - Profil sayfasına bakın. Burada tvOS 11 Beta Software Profile görünüyorsa bir şey yapmanız gerekmiyor. Ancak profil yoksa profil indirme ve yükleme adımlarını tekrarlamalısınız.
Olur da iOS güncellemelerini almaya karar verirseniz, Ayarlar - Genel - Profiller - tvOS 11 Beta Software Profile - Profili Sil yolunu izleyerek değişikliği geri alabilirsiniz. Bu işlemde de cihazı yeniden başlatmanız gerekiyor.

Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız
 

Ekli dosyalar

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: vedat1966
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt