iOS 8.3 Beta’da Siri Türkçe Dil Desteği Eklendi

Sponsorlu Bağlantılar

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
iOS 8.3 Beta’da Siri Türkçe Dil Desteği Eklendi
Türkiye iOS kullanıcılarının uzun bir süredir beklediği Siri Türkçe dil desteği sonunda eklendi.

Apple iOS 8.3 Beta 2 seviyesinde Türkiye kullanıcılarını sevindirecek haber sonunda geldi.

Apple‘ın sesli arama özelliği olarak bilinen Siri‘nin sınırlı dil desteği sıkıntısını Türkiye kullanıcıları bir süredir yaşamaktaydı. Ancak Apple’ın geliştirmelerini oldukça hızlı ilerlettiği iOS 8 sürümünde son olarak 8.1.3 yayınlanmıştı. Kısa bir süre önce geliştiriciler için yayınlanan iOS 8.3 Beta 2 ile Siri’de artık Türkçe dil desteğinin de yer alacağı duyuruldu.

iOS 8.3 Beta 2 ile gelen yeniliklerin içerisinde yer alan Siri Türkçe dil desteği ile sınırlı kalınmadığı görülüyor. Siri’nin desteklediği diller arasına Rusça, Danca, Hollandaca, Portekizce, İsveççe ve Tayland dili desteği de eklenmiş görünüyor. Şu anlık sadece geliştirici hesapların desteklediği cihazların iOS 8.3 Beta 2’yi test edebildiğini belirtelim.

Önümüzdeki ay iOS 8.3 Beta 2 açık olarak test etme imkanı bulacak kullanıcıların, Siri’nin Türkçe dil desteğini test etmek için sabırsızlandıkları görülüyor.

fnldstntn

Üye

• Beğen
Tepkiler: Serhan
alical33

alical33

Üye
bu üniversite öğrencilerine ücretsiz deceloper hesabı nasıl alınıyor bilgisi olan varsa yardımcu olabilir mi

Serhan

Serhan

Üye
:ohannes::ohannes::ohannes::ohannes::ohannes: :eller::eller:

KinG Tornado

KinG Tornado

Üye
Google Büyük Bir Hamle Yapması Ve Apple'ı Yakalaması Gerekiyor

Serhan

Serhan

Üye
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız
iPhonedo reyizz

Serhan

Serhan

Üye
Kayseri :D
Şimdilik bazı şeyleri anlayamıyor, konuşma dili de kaba ama daha beta düzelir :D Ben çok sevdim güzel olmuş
:D :D
Hey Siri , yanak versene.
Anlanan : Ev
Üzgünüm , ev adresini bilmiyorum..(devamında bla bla)
:D :D
Google Büyük Bir Hamle Yapması Ve Apple'ı Yakalaması Gerekiyor
Google ın voice over ı ile SİRİ yimi karşılaştırıyosun :blink:
o değilde daha 8.2 çıkmadan bu ne şimdi :D
Atlayacaklarmı 8.2 yi ?

• Beğen
Tepkiler: 0MG90
0MG90

0MG90

Üye
Google ve Microsoft'a selam :D

• Beğen
Tepkiler: Serhan
gkhnsrck

gkhnsrck

Üye
Bildiginiz indirme linki varmi ?

AtalayAlperen16

AtalayAlperen16

Üye
en yakın zamanda Apple Pay i Türkiyeye getirip NFC yi aktif ederse iphone çok iyi olur

• Beğen
Tepkiler: Serhan ve Nextman
Serhan

Serhan

Üye
MoreSiri yi indirerek denedim süper birşey ya :D

Üst Alt