ios 7 Golden Master Güncellemesi

Sponsorlu Bağlantılar

 • 11 Eylül 2013
 • 750 Okunma
 • 4 Cevap

 1. 11 Eylül 2013 #1
  Sponsorlu Bağlantılar

  Golden Master İndirme Linkleri :
  iPhone 4 :
  http://bc.vc/NQBII9
  iPhone 4S : http://bc.vc/a05CC9
  iPhone 5 (Model A1428) : http://bc.vc/gpCwwQ
  iPhone 5 (Model A1429) : http://bc.vc/DCjWWY
  iPod touch (5. Nesil ) : http://bc.vc/XC8yyH


  İOS 7'yi resmi olarak destekleyen modeller;

  iPhone 4
  iPhone 4S
  iPhone 5
  iPod touch 5. nesil
  iPad 2
  iPad 3. ve 4. nesil
  iPad mini

  GM kurulum talimatı: itunes'a cihazınızı bağlayın normal günlük kullanımdaki halde olsun cihazınız. shift+güncellemeleri denetle yapın indirdiğiniz sürümü gösterin tamamdır.:oke:

  Altını çizerek söylüyorum udid kaydınız yoksa mutlaka yazdıklarımı güzelce okuyun sakince sırasıyla yapın. udid kaydı olmayanlar ios 7e yükseltirken shift+sıfırla yaparak değil shift+güncellemeleri denetle yaparak yapmalısınız eğer yanlış yapıp cihazın aktivasyon ekranında sıkışırsanız ya udid kaydı almalısınız yada cihazı dfu modda eski yazılımı baştan kurup aktive edip tekrar doğru yoldan yapmak zorunda kalırsınız vakit kaybetmiş olursunuz.

  Adım adım İOS 7 Kurulumu:

  Herşeyden önce yedeğimizi alalım. İOS 7'den geri dönerken cihazınıza fu ll restore atacaksınız. iCloud kullananlarda mutlaka ek olarak elle yedek alsın çünkü iCloud İOS 7'de kendini güncellerse İOS 6'ya döndüğünüzde yüklenemiyecek hale geliyor. yani güncel versiyondaki yedek eski versiyona yüklenemez mümkünse resimlerinizi vb. bilgilerinizi filan güzelce onlarıda ek olarak yedekleyin. iCloud kullananların rehber ve notlarını yedeklemesine gerek yoktur (icloud'da rehber ve notların açık olduğunu varsayıyorum).


  öncelikle başlık içerisindeki yazılarımı okuduğunuza emin olun takıldığınız her noktanın cevabı verilmiştir. ayrıca cihazınızda zaten ios 7 kuruluysa yada kurarken bir sorun yaşadıysanız (elektrik kesintisi vb. bilinmeyen hatalar) ve telefon çöktüyse cihazı geri dönüş sürümlerinden orijinal yazılıma çevirmenizşarttır. üst üste ios 7 kuramazsınız cihaz aktivasyon ekranında kilitlenir. başlık içerisinde gerekli yollar gösterilmiş olup tüm eski versiyonlar verilmiştir.:)

  * cihazımızı itunes'a bağlıyoruz, bu esnada telefonumuz normal günlük kullanımdaki halinde olmalı. (dfu modda yada restore edip aktivasyon ekranında bırakmayın. restore ettiyseniz kesinlikle aktivasyon ekranını tamamlayıp cihazı açık ve hazır konuma getirin).

  * cihazımıza uygun beta dosyasını indirin dosyayı seçerken doğru seçtiğinize emin olun iphone 5 kullanıcıları telefonlarının arkasındaki model numarasına göre indirmeli. iphone 4 kullanıcıları ise düz GSM versiyonunu indirmeli diğer iphone 4 versiyonları hakkında bilgim yok yanılmıyorsam bazı kıtalardan gelen cihazlar için ayrı yazılmış bir sürüm (CDMA vs.) iphone 4s kullanıcılarının aramasına gerek yok tek dosya var zaten :naughty:

  * dosyamızı indirdiğimizde sonunda .dmg mi yoksa .ipsw mi yazıyor mutlak bakıyoruz eğer Mac vs. kullanıyorsanız .dmg'den kurulum yapılır fakat windows kullanıyorsanız dmg.'nin içinden ipsw'yi almalısınız (rar gibi) bununla ilgili yazımı az aşağıda bulabilirsiniz :)

  * ipsw dosyamız hazır hale geldiğinde itunes'a girip Shift+Güncellemeleri Denetleye (Maclerde option+Güncellemeleri Denetleye) basıyoruz ve dosya seçme ekranımız geliyor. ipsw dosyamızı seçiyoruz hemen ardından itunes bir uyarı vericek ios 7 kurulacaktır diye, bu hatayı aldıysanız sorun yok kurmaya devam edin.

  * 20 dakika sonra cihazınızın İOS 7 kurulu bir şekilde karşınıza çıkması gerekiyor ve kesinlikle aktivasyon istemiyor. (eğer doğru yaptıysanız)

  * artık İOS 7 kullanabilirsiniz İOS 7'de tüm beta güncellemeleri yakından takip etmeyi ihmal etmeyin çok aksatırsanız (haftalarca) cihaz kendini kilitler ve aktivasyon hatası verir. her beta yazılımın son kullanma tarihi mevcuttur bu süre yaklaşık yeni sürüm çıktıktan 15-20 gün sonradır.
   


  Yazan: mkyb

  Sponsorlu Bağlantılar
 2. 11 Eylül 2013 #2

  erollcelik

  erollcelik

  Udid kaydım yok ve güncellemeyi yükledim.Tek kelime ile mükemmel olmuş..
   
 3. 11 Eylül 2013 #3

  Joker.

  Joker.
  Beta 6 ya oranla ne farklar var ?
   
 4. 11 Eylül 2013 #4

  fk555897

  fk555897
  Hatalardan biraz daha arındırılmış. Final sürümüne en yakın olan sürüm.
   
 5. 14 Eylül 2013 #5

  kerem.krmoglu

  kerem.krmoglu
  Yükledim gayet güzel stabil 6.1.4 ten geçtim gm ye memnunum, sadece uygulamaların ios7 ye geçmesini bekliyorum
   

Hızlı Cevapla

Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...
18/08/2019 - 09:34