Haber iOS 10, bazı cihazları kullanılmaz hale getirdi

Sponsorlu Bağlantılar

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
iOS 10, bazı cihazları kullanılmaz hale getirdi

Apple, bu ay içerisinde tanıttığı yeni iPhone 7 ve iPhone 7 Plus akıllı telefon modellerini 16 Eylül itibari ile satışa sunmadan önce dün akşam yeni iOS 10 mobil işletim sistemini daha önce sunduğu iPhone akıllı telefon ve iPad tablet modelleri yanı sıra iPod Touch modeli için güncelleme olarak sundu.

Güncelleme sunulmasının ardından ise bazı kullanıcıların "Brick" olarak tabir edilen ve cihazın kullanılamaz hale geldiği durumun oluştuğu kaydediliyor. Çözüm ise akıllı telefon ya da tabletin iTunes'a bağlanarak, restore edilmesi olarak sağlanabilmekte.

Cihaz, bu sorun ile karşılaşırsa:

1. Cihaz iTunes'a bağlanır
  2. "Power" ve "Home" tuşlarına aynı anda 10-15 saniye basılı tutarak "Recovery Mod" a geçilir
  3. "Restore" ve "Update" seçeneklerindn "Restore" seçilerek devam edilir. (Bu seçenek cihazdaki tüm bilgileri silecektir)
  4. Cihaz geri geldiğinde "Setup" üzerinden kuruluma devam edilir
  5. Eğer bu sorunu çözmez ise aynı adımların tekrarlanması ve bunun da sorunu çözmemesi sonrasında cihazın Apple Store götürülmesi tavsiye ediliyor.
Apple, söz konusu iOS güncellemesi sonrasında oldukça az sayıda cihazın sorun yaşadığını ifade ediyor. Problemin kısa sürede çözüldüğünü ifade eden Apple, ayrıca özür dilemeyi de ihmal etmedi.

Şunu da belirtelim, bu tür özellikle de büyük güncellemeleri yüklemeden önce kişisel verilerinizi ve içeriklerinizi yedeklemeyi ihmal etmeyin...
iOS 10, bazı cihazları kullanılmaz hale getirdi

• Beğen
Tepkiler: Cezzbedici3

MaxipmaN

Üye
ios 6 candır. wifi açıp kapamak zahmetliydi gerisi hiç önemli değil

• Beğen
Tepkiler: teknolojibaronu ve Buğra
ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
Söz konusu rekabet ya :D herkes bir yerlere adamlarını bırakıyor acaba bu iştede Nokia nın parmağı varmı .!! :D

ogzhnoTr

ogzhnoTr

Üye
Olmayacak bir şey değil ben nokiada güncelleme yaparken swap olduğunu samsungta kapanıp tekrar rom atana kadar açılmadığınıda gördüm. Bende güncellemeyi indirdikten sonra sıkıntı yaşadım taktım pc ye yarım saatte düzeldi. Çok zorlayıcı bir durum değil yani.

The Despotic

Üye
Bi güncelleme yayınlandı mı herkes atlıyor hemen. Yahu kardeşim kaçmıyor sunucularda yoğunluk azalsın öyle yükle. Kaldı ki bazı kişilerde temiz kurulum yapmadan (OTA yoluyla) yüklemede sıkıntı çıkıyor. En mantıklısı güncelleme çıktıktan birkaç saat sonra IPSW olarak indirip iTunes ile temiz kurulum yapılması.

furyzer0

furyzer0

Üye
Bi güncelleme yayınlandı mı herkes atlıyor hemen. Yahu kardeşim kaçmıyor sunucularda yoğunluk azalsın öyle yükle. Kaldı ki bazı kişilerde temiz kurulum yapmadan (OTA yoluyla) yüklemede sıkıntı çıkıyor. En mantıklısı güncelleme çıktıktan birkaç saat sonra IPSW olarak indirip iTunes ile temiz kurulum yapılması.
iPhone alan çoğu kişi az uğraş gerektirdiği için alıyor. Hayatında iTunes a girmemiş adamın karşısına boyle yazı çıkınca doğal olarak adam tepki gösterir yani. Kaldı ki ipsw indirip yükseltmek bu tarz kişilere karmaşık gelir yine.

Sent from Mtalk using Lumia950[emoji769]

ogzhnoTr

ogzhnoTr

Üye
İpsw indirmese bile telefonu bağladığı gibi tekrardan güncelleyebilir zaten. Yoğunluk deniyorda saat tam 8de indirmeye başlayığ yarım saatte bitirdim indirmeyi ha gel gör ki hata verdi. Sonra pc den itunes ile güncelledim ordada yarım saat sürdü

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Aranızda güncellemeyi yükledikten sonra bu sorunu yaşayan oldu mu :hmmm

Üst Alt