İnternet üzerinden binlerce kişiyi dolandırdılar.

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Zero

Zero

Üye
    Konu Sahibi
İnternet üzerinden binlerce kişiyi dolandırdılar.
Londra'da yaşayan bir Rumen çiftinin, internetteki eBay açık artırma sitesini kullanarak dünyada binlerce kişiyi dolandırdığı bildirildi
İngiliz polisi, Nikolay Cretanu ile karısı Adriana'nın, eBay'a farklı isimlerle satış ilanları vererek olmayan malları pazarlayarak iki yıldan kısa sürede 370 bin avro ''kazandığını'' açıkladı.
Çiftin, 12 takma ad kullanarak konser biletinden otomobile kadar envai çeşit ''muhayyel'' ürünü açık artırmayla satışa sunduğu belirlendi. Çiftin, bu dolandırıcılığı Romanya'da yaşayan suç ortaklarıyla birlikte yürüttüğü anlaşıldı, ancak suç ortaklarının kimlikleri belirlenemedi.

(teknolojitv)

ChaLLenGeR

ChaLLenGeR

Üye
Artık hırsızlığın adı da hackerlik oldu.O yüzden internetten alışveriş yapmak korkutuyor bizi etraf bir sürü Lamer iLe dolu.

slayer

Üye
türklerden önce davranmışlar tebrik ediyorum :)

DeRMaNTeS

DeRMaNTeS

Üye
Originally posted by slayer@Oct 30 2005, 06:51 PM
türklerden önce davranmışlar tebrik ediyorum :)
[post=202389]Quoted post[/post]​

:lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2:

metintekin

Üye
İşte internetten alışweriş yapmamamın sebebi.Korkuyom şu dolandırıcılardann!!!

cllgr

cllgr

Üye
int alışveriş güvenli degil ,kesinlikle internet üzerinden yapmamak gerekir.

slayer

Üye
yanlış düşünüyorsunuz... Benim yaptığım alışverişlerin hiçbirinde kelek olmadı... Adam gibi müşteri hizmetleri olan sitelerden alışveriş yapın.... ;;)
+
ebay sakat... gittigidiyor.com gibi havuz hesapları yok (heralde) ondandır bu dolandırıcılık....

symbianboy

Üye
yanlız adam iyi hacılamış :DD

Caine

Caine

Üye
şu sanal alemde yapamadığım ve güvenemediğim tek şeyde şu alişveriş olaydırı :nono: hangis ite olursa olsun asla güvenmem :DD :ehe:

tofy

Üye
sadece internette değil dolandırıcılık benim başıma kredi kartındanda geldi mağaza hata verdi diye ikinciyide çıkarttı bende bakmadım ilk çıkana ben ikinciyi imzaladım o da birinciyi :lol2: ama sonuçta ben kazandım ;;) şimdi çok dikkat ediyorum valla ;) farketmem sandı herhalde ama ben defter tutarım her zaman ekstrelerle karşılaştırırım alışkanlık çok işime yaradı tavsiye ederim ;;)

S1FR3K1R1C1

Üye
Originally posted by cllgr@Oct 30 2005, 11:12 PM
int alışveriş güvenli degil ,kesinlikle internet üzerinden yapmamak gerekir.
[post=202477]Quoted post[/post]​
kardeşim sana katılıyorum ;;)

b.Y_F.r.e.n.z.Y

Üye
Yaw ben böylelerine ancak şerefsiz derim (kusura bakmayın arkadaşlar kendimi tutamadım)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt