İnternet paketim var, internete giremiyorum

Sponsorlu Bağlantılar

Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
    Konu Sahibi
İnternet paketim var, internete giremiyorum
İnternet paketim var ama ne yaparsam yapayım internete giremiyorum, ne yapmam gerekiyor diyorsanız bu sorunun cevabını kolaylıkla makalemizden öğrenebilirsiniz.

Ziyaretçimiz Tarafından Sorulan Soru:Turkcell internet paketimi var ama hattım üzerinden bir türlü internete giremiyorum.Wifi ile girebiliyorum. Müşteri hizmetlerini aradım ama yardımcı olamadılar hattım üzerinden nasıl internete girebilirim?

Cevap : Meliha hanım sizin telefonunuzun apn ayarlarını yapmanız gerekiyor.Yani büyük ihtimal android işletim sistemine sahip bir telefon kullanıyorsunuz ve dediğimiz gibi apn ayarları yapılması gerekiyor. Apn ayarlar gsm operatörünüze göre yapılmaktadır.

Turkcell İnternet Ayarları:
Ayarlar –> Diğer ayarlar –> Mobil ağlar –> Erişim noktası adlarından Yeni APN oluşturulacak. Ad kısmına “Turkcell Internet”, APN kısmınada “internet” yazılarak kayıt edilecek. İşlem bitmiştir, artık internete girebilirsiniz.


Vodafone İnternet Ayarları:
Ayarlar –> Diğer ayarlar –> Mobil ağlar –> Erişim noktası adlarından Yeni APN oluşturulacak. Ad kısmına “Vodafone Internet”, APN kısmınada “internet” yazılarak kayıt edilecek. İşlem bitmiştir, artık internete girebilirsiniz.

Avea İnternet Ayarları:
Ayarlar –> Diğer ayarlar –> Mobil ağlar –> Erişim noktası adlarından Yeni APN oluşturulacak. Ad kısmına “Avea Internet”, APN kısmınada “internet” yazılarak kayıt

daha sonra telefonunuzu kapatınız açınız büyük ihtimal internet bağlantınız gelecektir.Eğer bağlantınız yoksa müşteri hizmetlerini arayınız ve hattınızın interneti tamamen mi kapatılmış onu öğreniniz lütfen..
 


DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Tşkler. :D
 
kralberk13

kralberk13

Üye
internet paketim bitti ama hala 15 gb felan internetim var sordum onlar dergi bip içinmiş onu internete harcayamazmıyım (not bunu yaptım işlemedi)
hattım türkcell
 


Üst Alt