İnternet Paketi Hızlı Bitiyor

yaso3597

Üye
    Konu Sahibi
İnternet Paketi Hızlı Bitiyor
Beyler çıldırıcam yardim lütfen. Eski telefonumda 1 gb alirdim yeterde artardi. G3 artık kullaniyorum 2 gb yaptim daha 15 gün gecti 450 mb kaldı diyor toplasan günde 3 saat anca giriyorum niye boyle sizce kafayı yiyeceğim.

Otomatik uygulama güncelleme açık olabilir.

Tepkiler: mcnpl4

Koradam

Üye
Tüketen her şey belli aslında...

Opera max kullanırsan veri tasarrufu sağlayabilirsin

MAERKEK

Moderator
Android telefonların en büyük sıkıntılarından biri bu . Otomatik güncellemeyi kapat sürekli bağlantıdan kaçın ve ne var ne yok diye bak çık belki tasarrufa geçer

Tepkiler: mcnpl4

Koradam

Üye
Android telefonların en büyük sıkıntılarından biri bu . Otomatik güncellemeyi kapat sürekli bağlantıdan kaçın ve ne var ne yok diye bak çık belki tasarrufa geçer
Mobil veride iken telefonumun güncelleme yaptığın asla görmedim.

Opera Max Kullanıp ArkaPlan Verisini Kısıtlayabilirsin (Ve Birçok Özellik vs.)

Koradam

Üye
Kullandığın twitter , facebook gibi programlar yüksek kaliteli veri içerdiğinden de internet tüketimi fazla olur.
Sanki bunu tüm Os larda yapmıyor. Zaten konuda ki ilk postumu okursanız sizin dediğiniz şeye değindim üstü kapalı olarak
Ama sizin yorumunuz ise bambaşka

mcnpl4

Üye
Senkronizasyon açıkken sürekli bildirim kontrolü ve uygulama içinde veri güncellemesi yapıyor sen kullanmasan da verş tüketiyor. Anlık bildirime ihtiyacın oladığında kapat. Şarj tasarrufu da yapar

10 günde 3gb getmiş otomatik güncellemeler kapalı sadece internetde dolaşıyorum

Kardeş az veri yiyen uygulama kullanın. Mesela opera mini. 3gb Symbian için yeterli gelir.