Internet Explorer ile sayfanın başına kolayca erişmek

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
karaelci

karaelci

Üye
    Konu Sahibi
Internet Explorer ile sayfanın başına kolayca erişmek
Merhaba,

Telefonumuzun explorer' ından bir sayfayı ziyaret ettiğimizde sayfanın başına kolayca erişmek için bir yöntemi paylaşmak istiyorum.

İOS' ta saati, bazı Androidlerde ise telefonun üst kısmına iki kez tıklayarak sayfa başı yapabiliyoruz. Henüz WP8' de bunun için bir kısayol eklenmedi fakat bir java koduyla bunu yapabilmek mümkün.

Explorer' ı açıp yeni bir favori ekliyoruz. İsmini "sayfa başı" ya da istediğiniz başka bir şey yapabilirsiniz. Url kısmına

Kod:
javascript:scroll(0,0)

yazıyoruz. Sayfa başına gitmek istediğimizde bu favoriyi tıklayarak gezinmekte olduğumuz sayfanın en üst kısmına erişiyoruz.

Pek kullanışlı değil, ama 4-5 kez parmakla sayfayı yukarı çekmekten daha kullanışlı geldi. Umarım işinize yarar :oke:

[video=youtube_share;cfHkjzEjYJQ]http://youtu.be/cfHkjzEjYJQ[/video]

Kaynak : Youtube' dan buldum fakat işyerinde engelli olduğu için linki veremiyorum. Eve gittiğimde güncellerim.

• Beğen
Tepkiler: ANIL

Zaman_yolcusU

Zaman_yolcusU

Üye
:tşk:

gkcll

gkcll

Üye
:tşk:

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
Pek kullanışlılığı yok gibi ama yine de güzel bir ipucu, teşekkürler. :oke:

serinaga

serinaga

Üye
İlginç bir yöntem, teşekkürler paylaşım için ...

OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
Bilgi için sağol

mroy

Üye
youtube de bulduğun video yu paylaşırmısın birde biz bakalım bilgi için teşekkürler.

zorbaa

Üye
bunu kesfetmen guzel birsey begendim dostum paylasimini

maydinmaydin

maydinmaydin

Üye
bence işe yarar. teşekkürler. bir de explorerı kapatma kodu bulsan harika olacak. çıkış yada kapat butonu yok. geri tuşuna basmak zorunda kalıyoruz sürekli.

papakudioflu

papakudioflu

Admin
bence işe yarar. teşekkürler. bir de explorerı kapatma kodu bulsan harika olacak. çıkış yada kapat butonu yok. geri tuşuna basmak zorunda kalıyoruz sürekli.

sağ alttaki (...) işaretine tıkla sekmelerden tüm sekmeleri x işaretiyle kapat ve geri ok tuşuna bas tarayıcı kapanır.

karaelci

karaelci

Üye
    Konu Sahibi
Günaydın herkese, ayarlardan Uygulamalar (sağa kaydırarak) sekmesine geçip internet explorer ayarlarını açıp, kısayol tuşunun görevini değiştirebiliyoruz. 3 seçenek mevcut, Durdur/Yenile, Sık kullanılanlar, sekmeler. Ben sık kullanılanları seçtim, hem sayfa başına gitmek kolay oluyor hem de Durdur/yenile butonundan daha kullanışlı. Sekmeler düğmesi explorer' ın çabuk kapatılması için gayet kullanışlı. :oke: Bu akşam kendi çektiğim videoyu ekleyeceğim, Türkçe olsun istedim :)

karaelci

karaelci

Üye
    Konu Sahibi
Video eklenmiştir :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt