İnternet Explorer Arama Motorunu Türkçe Google TR Yapmak Değiştirmek


Ozan

Ozan

Admin
    Konu Sahibi
Bildiğiniz gibi, Internet Explorer da Bing varsayılan tarayıcı olarak gelebilmektedir ve Google ya seçime bağlı olarak geliyor ya da kendiniz ekliyorsunuz. Eğer adres satırınızın sonundaki Arama simgesinin yanındaki Ok a bastıktan sonra aşağıda gelen seçeneklerde Google iconu varsa onu seçin, yoksa önce Google i yüklemelisiniz.

Google i yüklemek için açılan yerde en sağda "Ekle" seçenegi var, ona tıklayın ve gelen mağazadan Google arama motorunu seçip ekle dedikten sonra, varsayılan arama motoru olarak ayarlayı da seçerek tamam diyebilirsiniz. Ancak bu eklediginiz her zaman adres satırına yazıp "enter" a bastıgınız kelimeleri google.com da global olarak arayacak. Google.com.tr de aramasını istiyorsanız şunları yapmalısınız :

Regedit e girmeliyiz öncelikle. Bunun için Windows 7 de Başlat > Çalıştır > Regedit yazabilirsiniz veya Windows 8 ise CTRL + W ye basarak, arama bölümüne regedit yazıp enterlayarak da girebilirsiniz. Girdikten sonra şu adımları izleyin =>

HKEY_CURRENT_USER
Software
Microsoft
Internet Explorer
SearchScopes

Buradaki değerlerden istediğimizi yapacağız :)

Display name:Google yazısını bulun
Display name:Google TR yapın
SuggestionURL:
URL:

olarak değiştiriyorsunuz ve tamamdır.

Artık Internet explorer arama motoru Türkçe olarak, google.com.tr üzerinden çalışacaktır.
 
  • Beğen
Tepkiler: ExpertMurderer
ByKatre

ByKatre

Üye
Teşekkürler :)
 
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt