Intel, Windows 7’yi Bırakacaklar İçin Ücretsiz Dosya Transfer Uygulaması Yayınladı

Sponsorlu Bağlantılar

Eren Değerli

Eren Değerli

Moderator
    Konu Sahibi
Intel, Windows 7’yi Bırakacaklar İçin Ücretsiz Dosya Transfer Uygulaması Yayınladı

Microsoft, Windows 7 için sağladığı desteği keseceğini ve işletim sistemini emekliye ayıracağını açıklamıştı. Intel, Windows 7 kullanıcılarının dosyalarını Windows 10’a taşıyabilmesi için ücretsiz bir dosya transfer aracı yayınladı.

İşletim sistemlerinin emekliye ayrılması çok da yabancısı olduğumuz bir durum değil. Bir işletim sisteminin emekliye ayrılması, üreticisinin artık o yazılım için güncelleme ve yazılım üretmeyeceği, destek vermeyi sonlandıracağı anlamına geliyor. Bu yazılımların en sonuncusu da Microsoft’un işletim sistemlerinden olan Windows 7.

Şimdi Intel ile yazılım geliştirici Laplink, Windows 7’ye veda etmeye kullanıcılar için ücretsiz bir araç yayınladı. Bu araç sayesinde Windows 7 cihazınızdaki dosyalarınızı, yeni bilgisayarınıza ücretsiz bir şekilde aktarabiliyorsunuz. Yaklaşık 10 yaşındaki işletim sistemine veda etmekte zorlananlar da böylece yeni sistemlere daha kolay geçebilecek.

Windows 7 yakında tarih olacak

Intel tabii ki bu işi sırf iyilik olsun diye yapmıyor. Microsoft, iki ay sonra Windows 7 desteğini durduracak. Yeni Intel işlemciler de Windows 10 ile çalışacak şekilde üretilecek. Fakat Windows 7 hâlâ çok popüler ve insanlar vazgeçmek istemiyor.

Bu durumun sebeplerini araştıran Intel, dosya taşımanın zorluğunun insanların gözünü korkuttuğunu fark etti. Bir bilgisayardaki dosyaları bir diğerine taşımak her zaman o kadar da kolay olmuyor. Kaldı ki insanların alıştığı ayarların da yeniden yapılması gerekiyor. Bu da insanların gözünü korkutuyor ve işletim sistemi değiştirmesini engelliyor.

İnsanların yeni işletim sistemini geçişini kolaylaştırmak isteyen Intel, Laplink Software ile bir araya geldi ve veri taşıma aracının ücretsiz versiyonunu duyurdu. PCmover Express adlı araç, kişisel kullanımda tamamen ücretsiz ve Windows 7 cihazdan Intel tabanlı bir Windows 10 cihaza geçişte kullanılabiliyor. Bu araç daha önce, bölgesine göre değişmekle birlikte 120 liranın üzerinde bir fiyattan satılıyordu. Yazılımı kullanarak dosya, belge ve ayarlarınızı oldukları haliyle yeni bir bilgisayara aktarabiliyorsunuz.

Araç, yalnızca ev kullanıcıları için ücretsiz hale getirildi. Laplink, kurumsal kullanıcıların ise “20 dolar civarı” bir ücret ödeyerek PCmover Professional'e sahip olabileceklerini duyurdu.

PCmover Express, çoğu ev kullanıcısı için yeterli olacak olsa da daha fazlasını isteyenler için özel teklifler de barındırıyor. Laplink, PCmover Professional almak isteyenlere %50 indirim sunuyor. Bu araç ile bir bilgisayardaki uygulamaların uygun versiyonları bir diğerine taşınıyor.

• Beğen
Tepkiler: TheNightMare., arslan3332 ve Mesut Aktaş

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Windows 10 a sadece bir ay katlanabildim ve hemen 7 ye geri döndüm. Windows 7 en az beş sene daha rahatlıkla kullanılabilir bir sistem. Windows 10 da gelen her güncelleme ile sistemi bozdular. Stabilite yok sorunsuz çalışan sistem yok. Yıllardır w7 kullanıyorum ve çok memnunum. Windows 10 fazlası ile gereksiz programlarla dolu olarak geliyor ve çoğunu Türkiye'de kimse kullanmıyor bile. Windows 10 un güncellemeleri de bir DVD boyutunda. Bi de o güncellemeyi indirip kurması ayrı bir problem. Microsoft bir sure daha boyle devam ederse Windows batacaktir.

• Beğen
Tepkiler: Eren Değerli ve MAERKEK
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Win 7 benim sistemim için en iyisi .

• Beğen
Tepkiler: Eren Değerli

skynet

Üye
8.1 candır.

• Beğen
Tepkiler: cihanata_1, Karacaahmet1993 ve Eren Değerli
KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Microsoft bu kadar sorunsuz çalışan bir sistem daha kolay kolay yapamaz zaten. Windows 97/Xp/7 geri kalanların hepsi sorunlu. 8.1 de kullandım ancak bana güzel gelmedi. Mesela Windows Vista da gayet güzel bir sistemdi. Bana sade sistem lazım. Çok fazla görsellik hem gereksiz hem sistemi yoruyor. Hele eski bilgisayarlara 10 kuruyorlar sonra ağlıyorlar bilgisayar düzgün çalışmıyor diye. Yeni PC almadan kesinlikle windows 10 kullanıcam. Hatta yeni PC yi iki sistemle kullanıcam.

• Beğen
osmnbabaoglu

osmnbabaoglu

Üye
Win 7 halen daha en iyisi :yuru

• Beğen
snapdroid

snapdroid

Üye
Bakalım win7 nin fişinin kesilmesi xp kadar ses getirecekmi?
Bence win7 daha fazla sesli olacak. Win7 Xp den sonra ikinci göz ağrım ve favorimdir

• Beğen
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Microsoft bu kadar sorunsuz çalışan bir sistem daha kolay kolay yapamaz zaten. Windows 97/Xp/7 geri kalanların hepsi sorunlu. 8.1 de kullandım ancak bana güzel gelmedi. Mesela Windows Vista da gayet güzel bir sistemdi. Bana sade sistem lazım. Çok fazla görsellik hem gereksiz hem sistemi yoruyor. Hele eski bilgisayarlara 10 kuruyorlar sonra ağlıyorlar bilgisayar düzgün çalışmıyor diye. Yeni PC almadan kesinlikle windows 10 kullanıcam. Hatta yeni PC yi iki sistemle kullanıcam.
Ben vistayı Xp' den sonra gelecek sistemin yani win7' nin denemesi olarak nitelendiriyorum .
Gereksiz görselliği kişileştirme ayarlarından Xp' deki yaparak kaldırabiliyoruz malesef her kullanıcı bunu akıl etmiyor ve eski sistemde win 10 ' la yürümek istiyor.

• Beğen
Tepkiler: Eren Değerli

Yeliz G.

Üye
Tabi ki herkesin kullanımına göre değişiklik arz ediyor işletim sistemleri ama bu durumda İntel'lin bu transfer aracı dosyasını ücretsiz olarak sunması da güzel bir operasyon.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
ömer talat katı

ömer talat katı

Moderator
xp candır.

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Win 7 Kullananlar Dikkat Edin Güvenlik Açıkları Sıkıntı. Diğer Açıdanda 7 Niye Çok Yavaş Açılıyor Ediyor Hiç Tüpüm Değil :trip:

Üst Alt