İnsan ve Hayvana Benzeyen Peribacaları İlgi Çekiyor

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
enginzz

enginzz

Üye
    Konu Sahibi
İnsan ve Hayvana Benzeyen Peribacaları İlgi Çekiyor

Günümüzden 26 milyon yıl önce oluşmaya başlayan Kapadokya Bölgesi'ndeki peribacaları, günümüzde ziyaretçileri şaşırtan görünümleri ile
dikkat çekiyor.

Dünyanın en ilginç yer oluşumlarından biri olarak da bilinen ve unesco tarafından 1985 yılında dünyada korunması gerekli kültür varlıkları arasında kabul edilen Kapadokya Bölgesi'ndeki peribacaları, kimi yerde 40 metreye ulaşan yükseklikleri ile gizemli yapılarına daha da farklılık kazandırıyor. Her yıl 2 milyonu aşkın yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği Kapadokya Bölgesi'nde 'Perili Vadi' olarak da bilinen Ürgüp-avanos karayolunun kesiştiği noktadaki Devrent Vadisi'ndeki peribacaları, insan ve hayvana benzeyen görünümleri ile bölgenin gizemli dünyasına farklı bir pencere açıyor. Devrent Vadisi'ndeki peribacalarının sarmaş dolmaş hale geldiği bölgede ana materyali peribacası olmasına rağmen deve, kaplumbağa, fok balığı,kartalbaşı, at, tarih öncesi yaşamış yaratık, merkebine binerek yol almaya çalışan bir dede, insan parmağı, eğilmiş bir yaşlı kişi,meryem ana figürü gibi fantastik görünümleri ile ziyaretçileri şaşırtıyor. -​

OğuzcanAbi

Üye
resimler gorunmuyor

enginzz

enginzz

Üye
    Konu Sahibi
baktım gorunuyor

blackmagic_502

Üye
ben bişeye benzetemedim :hmmm

One907

One907

Üye
Başka birşeye benzettim ama burda söylemek hoş olmaz :ehe

enginzz

enginzz

Üye
    Konu Sahibi
:ehe:ehe:ehesole cekınme

Silinen Üye 2149105

Kapalı Hesap
fok balığına benziyor

enginzz

enginzz

Üye
    Konu Sahibi
:ehe:ehe:ehe

pelın_

engın valla bende bısye benzetemedım:)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...