İnkılap Tarihi dersini anlamıyorum!!! :( yardım edin :(

Sponsorlu Bağlantılar

falconn00

falconn00

Üye
    Konu Sahibi
İnkılap Tarihi dersini anlamıyorum!!! :( yardım edin :(
Arkadaşlar bütün derslerim iyi fakat inkılap tarihim hiç iyi değil :( tarihler savaşlar ve olaylar kafamı çok karıştırıyor ve derste konuya odaklanamıyorum :( ;
Lütfen yardım edin :(

Sarangni

Sarangni

Üye
Kronolojik çalışman gerekiyor olayları karıştırıyorsan yoksa içinden çıkılmaz. Ayrıca Tarihin en önemli kısmı Üniversite ve KPSS tarih kısımlarının ağırlığı bu konular. Bir defa kavradığın zaman gerisi çok kokay. Öncelikle yapamıyorum psikolojisinden sıyrılmak ile işe başlayın.

falconn00

falconn00

Üye
    Konu Sahibi
hmm peki.. hocam saolun :)

Rygebin

Rygebin

Üye
Valla çok severim İnkilapı ve İnkilap hocamı. Belki de inkilap hocamın anlatımı bunu bana teşvik ediyordur.

falconn00

falconn00

Üye
    Konu Sahibi
hocamı bende severim ama anlamıyorum işte... :(
Evde çalışmaya çalışıyorum ama olmuyor !!

Rygebin

Rygebin

Üye
hocamı bende severim ama anlamıyorum işte... :(
Evde çalışmaya çalışıyorum ama olmuyor !!
Ne kadar çalıştın mesela , ezber kabileyetinde bir problem olabilir. Bazılarının aklı ezbere yatmaz o yüzden daha çok vakit harcaman gerekir

Sarangni

Sarangni

Üye
Görsel videolar izle çok faydası okur.

Bülent872

Bülent872

Üye
Konular hakkındaki belgesellerin yararlı olacağı kanaatindeyim.

hasan3472ty

hasan3472ty

Üye
Bende hiç anlamazdım. Çünkü inkılaplar Türkiye yi 360 derece değiştirdi. Tarihte zorluk olmamalı bence

BRKTNL

BRKTNL

Üye
Bunları aşmanın en iyi yolu not tutmaktır. Benim yöntemim budur mesela. Kronolojik olarak savaşların; nedenlerini, sonuçlarını, bunlara bağlı olarak yapılan antlaşmaları not alarak çalışmanı öneririm. İnkılapları da yine tarihe göre belli bir düzene koyarak çalış. Sonrasında dersle ilgili bol soru çözüp pratiğini geliştir, zorlandın mı aldığın notlara bakıp yardım alırsın. Kısaca not alarak çalışmak daha verimli olur.

Misafir - 593582

Hocamız çok sıkıcı anlatıyor bende ne kadar çalışsamda anlamıyorum
Aynen aynen yaa bende ahhhhh anlasam

Üst Alt