Inanıyor musun?

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Burak

Üye
    Konu Sahibi
Inanıyor musun?
Adamın biri, her zaman yaptığı gibi saç ve sakal tıraşı olmak için berbere gider ve kendisiyle ilgilenen berberle koyu bir sohbete başlarlar. Pek çok konu üzerinde konuştuktan sonra, birden Allah ile ilgili bir konu açılır.

Berber :

- Bak beyefendi! Ben senin bahsettiğin Allah’ın varlığına inanmıyorum.

Adam:

- Peki, neden böyle diyorsun?

Berber:

Bunu açıklamak çok kolay. Bunu görmek için dışarı çıkmalısın. Lütfen bana söyler misin? Allah var olsaydı; bu kadar çok sorunlu, sıkıntılı, hasta insan olur muydu? Terk edilmiş çocuklar olur muydu? Eğer Allah olsaydı, kimse acı çekmez, birbirini üzemezdi. Allah var olsaydı, böylesi şeylere fırsat vermezdi.

Adam bir an durdu ve düşündü, ama gereksiz bir tartışmaya girmek istemediği için cevapvermedi. Berber işini bitirdikten sonra, adam ücretini ödeyip dışarıya çıktı. Tam o esnada, caddede uzun saçlı ve sakallı bir adam gördü. Adam bu kadr dağınık göründüğüne göre, belli ki traş olmayalı uzun zaman geçmişti. Adam berber dükkanına geri döndü.

Adam:

- Biliyor musun ne var? Bence berber diye bir şey yok.

Berber:

- Bu nasıl olabilir ki? Ben buradayım ve ben bir berberim.

Adam:

- Hayır, yok. Çünkü olsaydı caddede yürüyen uzun saçlı ve sakallı adamlar olmazdı. Berber:

- Hımmm… Berber diye bir şey var ama insanlar bana gelmiyorlarsa, ben ne yapabilirim ki?

Adam:

- Kesinlikle doğru. İşin püf noktası burası. Allah var ama insanlar ona yönelmiyorsa, bu ona yönelmeyenlerin tercihi. İşte dünyada bu kadar çok acı ve keder olmasının sebebi.

• Beğen
Tepkiler: jejep, Necmati, X-LifeHard ve 3 diğerleri

Bora

Bora

Üye
Saçma.

konyarapp

Üye
güzell

Samsun55''

Samsun55''

Üye
güzel :)

qirL1903

qirL1903

Üye
cok begendim güzel..

gnc01

Üye
böyle cevapları çok seviyorum...:evet:

Reşwan

Reşwan

Emekli Yönetici
güzel cevap açıklama iyi olmuş

X-LifeHard

X-LifeHard

Üye
Zekice:hmmm

Paranoya

Paranoya

Üye
tuhaf bişe .

jejep

jejep

Üye
aramıza bir müslüman daha katıldı

NowOrNewer

NowOrNewer

Üye
ii komuşum ama bebere lafı dimi:D

'MhMmD'

'MhMmD'

Üye
perfect :D :oke:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt