IMEI Recovery Yardım!

Sponsorlu Bağlantılar

FermaNHat

Üye
    Konu Sahibi
IMEI Recovery Yardım!
Merhaba arkadaşlar.

Abim anneme ALmanya'dan Samsung S3 Mini i8190 model telefon göndermiş.IMEI kaydedildi kullanılıyordu. Fakat IMEI geçersiz kaldı. Malumunuz şuanda imei den dolayı telefon kullanılamaz halde. Çook fazla kaynakla uğraştım ancak bir türlü imei recovery işini yapamadım. Elimde kullanılmayan nokia x6 var onun imei sini bu telefona yükleyebilir miyim? Yükleyebilirsem nasıl yaparım detaylı adım adım bir kaynak lazım... Pc şuan çöplüğe döndü bu iş için. :S Lazım olur diye cihaz bilgilerini SS aldım. Ayrıca cihazı netten bakarak rootladım rootlu yani cihaz..
Varsa bilginiz detaylı bir yardım lazım...

Son düzenleme:

ylnz_krt

Üye
kardes internte var nasil yeni ime atildigi bakarsin

FermaNHat

Üye
    Konu Sahibi
kardes internte var nasil yeni ime atildigi bakarsin
Kardeşim internetten baktım ama bi kaç işlem yaptım olmadı bi türlü. Mesela root u da bakarak yaptım oldu ama Engineer Mode girmiyor... :S
Hatta bide csc muhabbeti varmış onu da ekledim konuya bakarsanız sevinirim.

FermaNHat

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar kimse yok mu bilgisi olan??

ersoylar

ersoylar

Üye
kardeşim yardımcı olayaım ozelden mesaj at

H0lligan

Üye
Merhaba arkadaşlar.

Abim anneme ALmanya'dan Samsung S3 Mini i8190 model telefon göndermiş.IMEI kaydedildi kullanılıyordu. Fakat IMEI geçersiz kaldı. Malumunuz şuanda imei den dolayı telefon kullanılamaz halde. Çook fazla kaynakla uğraştım ancak bir türlü imei recovery işini yapamadım. Elimde kullanılmayan nokia x6 var onun imei sini bu telefona yükleyebilir miyim? Yükleyebilirsem nasıl yaparım detaylı adım adım bir kaynak lazım... Pc şuan çöplüğe döndü bu iş için. :S Lazım olur diye cihaz bilgilerini SS aldım. Ayrıca cihazı netten bakarak rootladım rootlu yani cihaz..
Varsa bilginiz detaylı bir yardım lazım...

Android Samsung Cihazların İmei Değiştirme Yöntemi | %100 Kesin Ve Garanti Çözüm + Ücretsiz | - MaxiCep

H0lligan

Üye
Hocam maalesef sizin verdiğiniz linki denedim ama o da olmadı Galaxy Toolbox telefona uymuyor dedi...
Tamam olurmu bilmiyorum ama benimde bildigim bi yontem var birazdan anlatirim google keep de duruyor terminal kodlari alim once bi onlari.

FermaNHat

Üye
    Konu Sahibi

H0lligan

Üye
Biraz gec oldu ama buyur :)

Terminal emulatoru yukle once cihaza,acinca su yaz enter yap ve root iznini ver,ardindan şu kodu yazman lazim

echo 'AT+EGMR=1,7,"123456789012345"' >/dev/pttycmd1

123456789012345 yazan yerer de imei yazacan. Bu koddan sonra yine enter yap sonra restart at olmasi lazim. Tek bildigim yontem bu ama kullanmadimda. Ve bunu yapamak tamamen senin elinde olasabilecek sorunlarda bir tek sen sorumlu olurshn bunu bilerek yap.