Öneri İmei no klonlanmış

Sponsorlu Bağlantılar

lolaman

lolaman

Üye
    Konu Sahibi
İmei no klonlanmış
Arkadaşlar 4-5 yıl önce bir telefon aldık samsung omniapro 7230 muydu neydi.Telefonu geçen tamirciye götürdük aldık 1 hafta sonra yani demin imei no klonlanmış 30 gün içinde cihaz kapatılacak mesajı geldi şimdi biz gidip tamirciyi mi dövmeliyiz yoksa bu olayı çözmenin başka yolu var mı?Bilen yok mu?

S.c.k.N

S.c.k.N

Üye
BTK internet sitesinden bilgi alabilirsin cihaz ilgili yapabileceğin tek şey artık telefon sadece tek bir sim kart/hatla çalışacak halde kullanılabilir.

Ek not: Güvenmediğiniz yerlere cihazlarınızı teslim etmeyin.

boran9999

boran9999

Üye
Arkadaşlar 4-5 yıl önce bir telefon aldık samsung omniapro 7230 muydu neydi.Telefonu geçen tamirciye götürdük aldık 1 hafta sonra yani demin imei no klonlanmış 30 gün içinde cihaz kapatılacak mesajı geldi şimdi biz gidip tamirciyi mi dövmeliyiz yoksa bu olayı çözmenin başka yolu var mı?Bilen yok mu?

Aynı olay bir yakınımın başına geldi cihazı alıp gittim Bunu düzeltin kardeşim dedim yapmazsanız polis çağıracağımı söyledim anında düzelttiler. 1 yıldır sorun yok bilginize.

lolaman

lolaman

Üye
    Konu Sahibi
BTK internet sitesinden bilgi alabilirsin cihaz ilgili yapabileceğin tek şey artık telefon sadece tek bir sim kart/hatla çalışacak halde kullanılabilir.

Ek not: Güvenmediğiniz yerlere cihazlarınızı teslim etmeyin.
Nasıl bilgi alabilirim internet sitesinden açıklar mısın?

S.c.k.N

S.c.k.N

Üye
Nasıl bilgi alabilirim internet sitesinden açıklar mısın?
Buraya gir ( ) aşağıda Kayıt Dışı / Klon Imei Şikayeti Gönder butonu var oradan iletebilirsin.

The SLayeR

The SLayeR

Üye
neler yapıolar yha ..

The SLayeR

The SLayeR

Üye
kuvvetle muhtemel budur olay zaten dikkatli olmak lazım vala herkes cakal artık

The SLayeR

The SLayeR

Üye
katılıyorum

Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye

Böyle bir olayın kanunen hırsızlık kapsamına girmesi lazım. Zira size ait bir ürünün imei kaydını başka birine satmak akıl mantık çerçevesinde kabul edilemez. O servisin peşini bırakmayın. Gerekli mercilere baş vurun ve dava da açınız. Şiddet uygulama konusunda katılmıyorum. Haklı iken haksız konumuna düşebilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: boran9999 ve Emrgncy
S.c.k.N

S.c.k.N

Üye
Böyle bir olayın kanunen hırsızlık kapsamına girmesi lazım. Zira size ait bir ürünün imei kaydını başka birine satmak akıl mantık çerçevesinde kabul edilemez. O servisin peşini bırakmayın. Gerekli mercilere baş vurun ve dava da açınız. Şiddet uygulama konusunda katılmıyorum. Haklı iken haksız konumuna düşebilirsiniz.
Ben servis olduğunu düşünmüyorum servis böyle bir iş içine girmez yoksa bir adı çıkarsa fena çuvallar. Ben şu her işi yapan telefonu dükkanlarından olduğunu sanıyorum.

Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
Ben servis olduğunu düşünmüyorum servis böyle bir iş içine girmez yoksa bir adı çıkarsa fena çuvallar. Ben şu her işi yapan telefonu dükkanlarından olduğunu sanıyorum.
Dikkatli bakınca servis yada firma tarafına bir söylem kullanmadığım okunuyor. Ortada bir hırsızlık suçu var ve kanunen yasaktır. Polis ve savcılık kanalı ile her türlü hakkını alabilirler. Ayrıca büyük firmalar ve teknik servisler bu yollara düşmek istemezler. Çok kötü bir itibar zedelenmesi yaşarlar.

nokia_belle

nokia_belle

Üye
Öyle bir insan laftan anlamaz,senin en guzel yapacagin 15-20 kisi toplayip dukanina girmeniz lazim ki,aklinda kalsin bir daha oyle islere bulasmasin,yoksa konusmaya calissan oylesiyle konusulmaz,seni yalanci cikarmaya calisir hatta ben yapmadim der,dedigim gibi cezasini oylesinin sen vericeksin ki,bir daha oyle islere bulasmasin,yoksa ben onemsemiyim kimden bulusa bulsun dedigin anda,diyor ki nasilsa kimse onemsemiyor,bende bu yoldan para kazaniyim

lolaman

lolaman

Üye
    Konu Sahibi
Adama dedik böyle böyle dedi ki siz bu hattı başka telefona taktıysanız onun imei'si kopyalanmıştır dedi ona gelmiştir mesaj bu telefona gelmemiştir dedi.Bu tamirdeyken babamın kullandığı yedek olarak sanırım çin malı bir nokia 8800 vardı ona gitmiş olabilir mi?

S.c.k.N

S.c.k.N

Üye
Adama dedik böyle böyle dedi ki siz bu hattı başka telefona taktıysanız onun imei'si kopyalanmıştır dedi ona gelmiştir mesaj bu telefona gelmemiştir dedi.Bu tamirdeyken babamın kullandığı yedek olarak sanırım çin malı bir nokia 8800 vardı ona gitmiş olabilir mi?
Dostum öyle soru soruyorsun ki sorduğun sorunun cevabı "Ne bilek biz?". Olabilirde olmayabilirde.

Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
İmei sorgulama yap arkadaşım. Elinde telefon var , internet var başka bir telefonu kullanmadım diyorsan ortaya çıkar!!!