IMEI kodu ve PC Suite

Sponsorlu Bağlantılar

erorcun

Üye
    Konu Sahibi
IMEI kodu ve PC Suite
Arkadaşlar merhaba. 2 sorum olacak.

1-Benim daha daha dün almış olduğum bir telefon var. 5320 XpressMusic. Gerçekten güzel telefon ama "Telefonunuzun hangi ülkede üretildiğini öğrenin" konusuna baktığımda IMEI'deki 02'nin kötü kalite olduğunu öğrendim. Ve benim IMEI de;

XXXXXX/02/XXXXXX/4

Yani kötü kalite.

Bunu gidip değiştirebilir miyim? Bir de KVK garantili telefon.

2-Bu telefonu bilgisayara bağladım ve tüm sürücüleri kurmasını bekledim. Sağ altta "Sürücüler kuruldu donanım kullanılmaya hazır" yazısı çıkınca PC Suite kurup kablo ile cihaz ara dedim ve benim telefonu bulamadı. PC Suite'nin son sürümünü kurdum yine olmadı. Ama bu sadece telefon PC Suite Modundayken oluyor. Diğer modlara getirince de[Medya Aktarımı, Görüntü Aktarımı, Depolama] PC Suite telefonu görüyor ama "Uyumsuz Modda" diyor.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...

--------------- Ekleme ---------------

Hiç kimse bilmiyor mu neden olduğunu?

Eğer bir sorun varsa telefon yeni, gider değiştiririm. Özellikle PC Suite için yapmadığımı bırakmadım...

• Beğen
Tepkiler: ibrahimkasrik ve sokaboys

tolga0101

Üye
seni yemişler. uydurma bunlar sen kafanı yorma...

erorcun

Üye
    Konu Sahibi
Tamam IMEI'i bıraktım. Hem beni yememişler zaten bu konu forumda var -_____-

BANA BİRİSİ PC SUİTE'İ SÖYLESİN ARTIK ÇILDIRMAK ÜZEREYİM!!!!! BU TELEFONU KENDİ PC'ME BAĞLAYAMAYACAKMIYIM YAHU?

Telefon CD'sindeki PC Suite + Son Sürüm + Son sürümün Bir öncesi + Son sürümün iki öncesi + Ovi Suite

hepsini denedim ama

"PC Suite recognise connected phone.vs vs vs Switch off, switch on try" diye bi hata veriyo!

LÜTFEN YARDIM EDİN!

trust-cloud

trust-cloud

Üye
dostum 1 pc suite i açtıgınsa sag uste yardım var ona bas lütfen pc s.. yukle dio bunu yaptınmı 2 usb kablosunu kasanın arka tarafindan baglamayı dene olmadımı kompilee nokia ile ne ilgili varsa sil arama ya gir oraya nokia yaz orda da ne çıkarsa aygıt yoneticisinden de sil netten indir adımları dogru yap tekrar kur olmadımı nokia yı ara ama benım gorusum yanlıs yukleme olmus aynısı bana da olmustu dedigim şekilde sil tkr yukle bu saatde aklıma bu gelıyo olmazsa gine yardımcı olurum iyi geceler........

erorcun

Üye
    Konu Sahibi
Hayır benim bilgisayarımda ne yaptımsa iş bilgisayarında da aynısı yaptım, iş bilgisayarında oldu burada olmadı.

4 usb portunu denediğim gibi, 6 kere aygıt yönetici ve program ekle kaldır'dan nokia phone, pc suite ve connectivity cable ile ilgili herşeyi silip tekrar kurdum.

Habere telefonu açıp kapadım. Bilgisayarı açıp kapadım. Habere farklı PC Suite versiyonları ve Ovi Suite denedim. Tüm sürücüleri kuruyor zaten. Bilgisayar telefonu görüyor ama PC Suite hata veriyor...

--------------- Ekleme ---------------

Ayrıca kendi bilgisayarıma yeni format attım ve tüm IDE,USB vb. sürücüleri kurdum.

trust-cloud

trust-cloud

Üye
bak dostum nokia pc suıten yukledınmı senın orda yazdıgın hata kodu çozdugum kadarıyla pc paket tanıması yanlıs yapılmıs dio ginede sen bıulırsın yada nokia ara tam destek veriolar.................

erorcun

Üye
    Konu Sahibi
Bir de hata kodu var: 0x8004403

Google'da aradım bu sorunu yaşayanlar hep alman. Hiçbirşey anlamıyom yazdıklarından. Zaten sadece bir iki kişi yaşamış bunu.

selman bülbül

Üye
355683007160819 kişisel lisans kodu lazım yardım edin

ymanisali

Üye
Sadece işletim sistemi uyumsuzluğu galiba... Pc suite sorunlu win xp'lerde düzgün çalışmıyor..